Mistrzostwa krajowe w fazie play-off College Football 2024: drużyna Michigan Wolverines pokonała Washington Huskie

CNN

NIE. 1 Rosomaki z Michigan Pokonali drużynę Washington Huskie z numerem 2 34:13 w poniedziałkowym meczu o mistrzostwo kraju College Football Playoff na stadionie NRG w Houston.

Był to pierwszy tytuł mistrza stanu Michigan od 1997 r. i 10. ogólna korona piłkarska NCAA dla najbardziej zwycięskiego programu w historii futbolu uniwersyteckiego.

Michigan (15-0), który na początku tego sezonu stał się pierwszym programem futbolu uniwersyteckiego, który osiągnął 1000 zwycięstw w historii. Rzucił się, aby uzyskać najlepszy w drużynie 303 jardy i cztery przyłożenia Pierwsza porażka w sezonie z Waszyngtonem.

NCAA przyznało Michigan 10 mistrzostw w piłce nożnej, podczas gdy Michigan twierdzi, że 12. Uznano, że tytuły Michigan z 1932 i 1947 roku zdobyły, nie zostały uznane przez NCAA.

„Nie mogło pójść lepiej. Poszło tak, jak chcieliśmy wygrać każdy mecz” – powiedział dziennikarzom po meczu główny trener Wolverines Jim Harbaugh.

W bitwie pomiędzy dwiema ostatnimi niepokonanymi drużynami w kraju stan Michigan zaczął zdobywać punkty wcześnie, gdy obrońca Wolverines Donovan Edwards w pośpiechu zdobył 41-jardowe przyłożenie w pierwszej jeździe w meczu. Edwards podwoił wynik Wolverines w kolejnej ofensywnej akcji zespołu po przerwaniu 46-jardowego biegu po przyziemieniu i dzięki temu Michigan prowadził 14-3 w pierwszej kwarcie.

Dwa przyłożenia Edwardsa to drugie i trzecie najdłuższe przyłożenie w historii meczów o mistrzostwo CFP, po zdobyciu 50 jardów przez Derricka Henry'ego z Alabamy w 2016 roku.

Waszyngton jąkał się przez większą część pierwszej połowy, dopóki rozgrywający Huskies i wicemistrz Heisman Trophy, Michael Benix, połączył się z juniorem Jalenem McMillanem i podał go z 3 jardów w czwartej i minucie drugiej. Deficyt nóg powinien zostać zredukowany do 17-10.

Obrona obu drużyn wzmocniła się w drugiej połowie, gdy na początku trzeciej kwarty każda z drużyn wymieniła się celami z gry, a następnie przepuściła piłkę przez sześć kolejnych podań.

READ  Rebelianci Houthi przysięgają odwet za ataki powietrzne

Michigan objęło prowadzenie 27-13 w połowie czwartej kwarty, kiedy Blake Corum dodał wynik ubezpieczeniowy po biegu z 12 jardów.

Waszyngton potrzebował wyniku, aby utrzymać się w grze, obrona stanu Michigan prawdopodobnie wymyśliła przebieg meczu, gdy Mike Sainristle przechwycił podanie Bennixa Jr. i oddał je na 81 jardów, ustanawiając drugie przyłożenie Corruma.

Corum zakończył mecz 134 jardami w pośpiechu na 21 prowadzących i dwoma przyłożeniami, podczas gdy Edwards poprawił grę Wolverines w parterze, zdobywając 104 jardy w pośpiechu na sześciu prowadzących i dwóch przyłożeniach.

Mistrzostwa stanu Michigan zwieńczyły sezon pełen kontrowersji poza boiskiem dla Wolverines.

Sankcja narzucona przez wydział lekkoatletyczny stanu Michigan zawiesiła głównego trenera piłki nożnej Harbaugha na pierwsze trzy mecze z powodu naruszeń związanych z rekrutacją do NCAA. NCAA, która organizuje otwarte przesłuchanie w tej sprawie, może zdecydować o dodaniu większej liczby kar do sprawy.

Drugie dochodzenie NCAA w sprawie rzekomej kradzieży sygnału przez Wolverines w październiku doprowadziło do zawieszenia i rezygnacji analityka piłkarskiego ze stanu Michigan Connora Stallionsa oraz zwolnienia trenera obrońców Chrisa Partidge'a.

Maddie Meyer/Getty Images

Wolverines świętują przyłożenie.

Harbaugh, o którym nie było wiadomo, że planuje kraść znaki innym drużynom, zgodził się na zawieszenie na trzy mecze, co zwiększyło jego łączną liczbę meczów przy linii bocznej stanu Michigan do sześciu.

Obydwa dochodzenia NCAA dotyczące stanu Michigan są w toku.

„Problemy poza boiskiem, jesteśmy niewinni, byliśmy silni i silni, ponieważ wiedzieliśmy, że jesteśmy niewinni” – Harbaugh powiedział reporterom po meczu.

„Chcę podkreślić, że ci ludzie są niewinni. [To] Nie było to takie trudne, bo wiedzieliśmy, że jesteśmy niewinni.

Zwrócono uwagę na przyszłość Harbaugha i możliwość, że pewnego dnia poprowadzi drużynę NFL do Super Bowl.

„Chcę tego doświadczyć. Mam nadzieję, że mi to dasz” – powiedziała zapytana o swoje przyszłe ambicje.

READ  Sędzia federalny odracza rozprawę w sprawie ingerencji Trumpa w wybory w DC

„Tak jak powiedziałem kiedyś, tak, mam nadzieję mieć przyszłość. Mam nadzieję, że będę miał ją jutro, pojutrze, w przyszłym tygodniu, w przyszłym miesiącu, w przyszłym roku.

Tymczasem, gdy Husky chcą dołączyć do Wielkiej Dziesiątki w przyszłym sezonie, porażka Waszyngtonu oznacza ostatnią grę programu w roli członka Konferencji Pac-12.

Penix, A Trofeum Heismana Finalista prowadził naród w podaniach, wykonując 27 z 51 prób podań w meczu o tytuł, ale za to dwa przechwyty.

Benix miał niezwykły ostatni sezon w college'u jako szóstoroczny biegacz – w ciągu pierwszych czterech lat gry w futbolu uniwersyteckim w Indianie doznał trzech kontuzji kończących sezon i dwóch chirurgicznie zoperowanych kolan – i eksplodował jako potencjalny wybór w pierwszej rundzie w nadchodzącej rundzie NFL. Projekt.

Johna Mercedesa/AP

Rozgrywający z Waszyngtonu, Michael Benix Jr., po porażce starał się zachować pozytywne nastawienie.

Patrick Mahomes został pierwszym rozgrywającym z college'u, który rzucił na odległość 4500 jardów w kolejnych sezonach, odkąd Patrick Mahomes zrobił to w Texas Tech w 2015 i 2016 roku. do ESPN-a.

„Jest brzydki. Zagraliśmy jako dobry zespół. Zrobili kilka dobrych rzeczy” – powiedział Benix reporterom po porażce.

Czuję, że gramy ofensywnie, straciliśmy wiele okazji, szans, aby pomóc naszemu zespołowi, poprawić nasz zespół dzięki temu zwycięstwu.

„Przeszliśmy razem wiele i nie będziemy wytykać palcami ani nic w tym stylu. W szatni jest bardzo romantycznie”.