Samsung planuje stworzyć 80 000 nowych miejsc pracy przy inwestycjach w wysokości 356 miliardów dolarów

Chociaż Niepewne otoczenie gospodarcze pogarszają długotrwałe problemy w łańcuchu dostaw i wojna na Ukrainie, Grupa południowokoreańska zapowiedziała, że ​​do 2026 r. zainwestuje 450 bilionów wonów (356 miliardów dolarów), głównie w podstawowe branże, takie jak produkcja chipów i biofarmaceutyki. To o 30% skok w stosunku do wydatków w poprzednim pięcioletnim okresie.

Większość inwestycji – 360 bilionów KRW (285 miliardów dolarów) – zostanie zainwestowana w Korei Południowej. Nie określił, gdzie zostanie przeznaczona reszta środków.

Grupa rozpoczyna również szaleństwo zatrudniania, które stworzy 80 000 nowych miejsc pracy do 2026 r. „lub około 16 000 miejsc pracy rocznie”, podała grupa w oświadczeniu. Wcześniej jego celem było stworzenie 40 000 miejsc pracy w latach 2021-2023.

Oczekuje się, że większość miejsc pracy będzie w Korei Południowej. Ale gigant technologiczny też to ma Centra badawczo-rozwojowe er światW tym Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada i Filipiny.
Samsung jest znany w dziale elektroniki ze swoich popularnych smartfonów i telewizorów. W ostatnich latach firma weszła bardziej w rolę dostawcy półprzewodników, z którą borykają się producenci na całym świecie niedobór.
Chipy pamięci, które okazały się być Główny producent pieniędzy Według firmy Samsung pozostanie obszarem zainteresowania z planowanymi kolejnymi inwestycjami.
Samsung stworzy 2000 miejsc pracy w Teksasie z fabryką chipów o wartości 17 miliardów dolarów

Po stronie konsumenckiej firma planuje dalszy rozwój technologii 6G, nowej generacji technologii komunikacji bezprzewodowej.

Ta wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po prezydencie USA Joe Biden Odwiedzać Fabryka półprzewodników Samsunga na początku Wizyta w Azji.

„Wiele przyszłości świata zostanie zapisane tutaj, na Indo-Pacyfiku, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat” – powiedział Biden podczas wizyty w fabryce w Korei Południowej.

READ  Miejsca pracy w dużych firmach technologicznych straciły blask

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *