Samsung sprawi, że logowanie odciskiem palca będzie 2,5 miliarda razy bezpieczniejsze w 2025 roku

Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2022 r. o 02:10 UTC + 01:00

Jak można zwiększyć bezpieczeństwo danych biometrycznych opartych na odciskach palców? A może zamiast używać małego skanera, który może odczytywać jeden odcisk palca na raz, możesz zrobić całość OLED Ekran zdolny do skanowania wielu odcisków palców jednocześnie? Może to brzmieć jak coś z science fiction, ale Samsung pracuje teraz nad tą technologią.

Według prezes ISORG Podczas niedawnego wywiadu Samsung może przygotować tę technologię do swoich ekranów OLED w ciągu zaledwie kilku lat.

Samsung ogłosił, że opracowuje uniwersalne rozwiązanie czytnika linii papilarnych dla wyświetlaczy nowej generacji, takich jak OLED 2.0, w imidzie kilka miesięcy temu. Ta technologia pozwoli smartfonom i tabletom Galaxy na jednoczesne odczytywanie wielu odcisków palców na ekranach OLED.

Samsung ustanawia nowy standard bezpieczeństwa odcisków palców w 2025 roku

Według Samsung Display jednoczesne użycie trzech odcisków palców do uwierzytelnienia jest o 2,5 x 10^9 (lub 2 500 000 000) bezpieczniejsze niż użycie tylko jednego odcisku palca. Oprócz tych oczywistych korzyści w zakresie bezpieczeństwa, technologia Samsunga będzie działać na całym ekranie. Przyszli użytkownicy urządzeń Galaxy nie będą musieli martwić się o umieszczenie swoich odcisków palców we właściwym miejscu na ekranie. Dzięki OLED 2.0 i nadchodzącemu rozwiązaniu do skanowania linii papilarnych All-in-One cały ekran może działać jako skaner linii papilarnych.

Samsung nie ujawnił dokładnie, kiedy ta technologia będzie gotowa dla jego urządzeń Galaxy. Jednak ISORG twierdzi, że jego technologia skanowania wielu linii papilarnych OPD (Organic Photo Diode) jest gotowa, dodając, że Samsung prawdopodobnie użyje podobnych materiałów i procesów w swoim uniwersalnym skanerze linii papilarnych dla OLED 2.0.

Dyrektor generalny ISORG spodziewa się, że Samsung w 2025 roku wprowadzi technologię skanowania wielu linii papilarnych. Technologia ta stanie się de facto standardem bezpieczeństwa. Jednocześnie nie jest jasne, czy Apple zastosuje tę technologię, biorąc pod uwagę, że najnowsze modele iPhone’ów zastąpiły odblokowywanie odciskiem palca Face ID. SAMSUNG Prawdopodobnie będzie pierwszym OEM, który wprowadzi skanowanie wielu linii papilarnych i stanie się liderem w tej dziedzinie.

READ  Dell XPS 13 właśnie obniżył cenę na powrót do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *