Microsoft właśnie zmienił najbardziej kontrowersyjny projekt systemu Windows 11

Od płaskiej konstrukcji inspirowanej systemem MacOS po centralne menu Start, wiele funkcji systemu Windows 11 wkurzało użytkowników od czasu jego odsłonięcia w zeszłym roku. Ale prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny był wręcz absurdalny sposób zmiany domyślnej przeglądarki internetowej.

Myślałeś, że zmiana przeglądarki będzie tak prosta, jak jedno kliknięcie, prawda? Z pewnością nie oczekuje się od ciebie wyboru preferencji dla każdego typu pliku, prawda? Nie spodziewałbyś się, że będziesz dobrze uzbrojony, aby rozwijać się z Microsoft Edge, prawda? Cóż, dokładnie w takiej sytuacji znaleźli się użytkownicy Windowsa 11, aż do tego tygodnia. (Sprawdź najlepsze Oferty dotyczące Microsoft Surface Jeśli szukasz nowego sprzętu.)

Użytkownicy systemu Windows 11 nie lubili centralnego menu startowego (Źródło obrazu: Microsoft)

Nie tylko każde rozszerzenie (takie jak .html i .pdf) będzie wymagało indywidualnego dostosowania przeglądarki, ale prawie każde łącze internetowe wbudowane w sam system Windows otworzy Microsoft Edge. Oznaczało to, że pasek wyszukiwania w menu Start był prawie bezużyteczny, na przykład dla użytkowników Chrome (słyszałem, że jest ich sporo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *