Satelita wiatrowy jest ustawiony na bezprecedensowe „wspomagane” ponowne wejście

Satelita silnych wiatrów tracił wysokość w stałym tempie około 1 mili każdy Dziś spada w kierunku powierzchni Ziemi. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) spróbuje poprowadzić satelitę w dół, aby zmniejszyć ryzyko podobnych uszkodzeń uciąć Uderzyć o ziemię.

Satelita Aeolus Europejskiej Agencji Kosmicznej, nazwany na cześć władcy wiatrów z mitologii greckiej, krąży wokół Ziemi od pięciu lat, mierząc wiatry planety w skali globalnej. Niestety, satelita prawie kończy się paliwo i jest ściągany z wysokości orbity 198 mil (320 kilometrów) przez grawitację i Zwiększone chmury atmosferyczne z powodu niedawnej wysokości w aktywność słoneczna.

Aeolus nie został zaprojektowany do kontrolowanego ponownego wejścia przez ziemską atmosferę. Alternatywnie, pozostawiony sam sobie, satelita będzie tracił wysokość, aż w końcu za kilka miesięcy spłonie w ziemskiej atmosferze, a części Aeolus rozbiją się w nieokreślonych miejscach.

W celu zapobieżenia ewentualnemu spadnięciu kawałków gruzu na obszary zamieszkałe, które by się utworzyły zagrożenia dla osób i mienia poniżej, zespół ESA podejmie najpierw próbęDo-że to-Typ wspomaganego powrotu. Tim Flohrer, szef Biura Odpadów Kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej, powiedział w raporcie oświadczenie. „Kiedy ESA i partnerzy przemysłowi stwierdzili, że możliwe jest dalsze zmniejszenie i tak już minimalnego ryzyka dla życia lub infrastruktury, tryby zostały wprawione w ruch”.

To Pomoc w ograniczeniu narastającego problemu niedziałającej transmisji satelitarnej Na orbicie okołoziemskiej niektóre satelity są wyposażone w technologię kontrolowanego powrotu, która usuwa je z orbity na niższe wysokości, dzięki czemu miejsce uderzenia potencjalnych szczątków znajduje się na kontrolowanym obszarze. Chociaż Aeolus nie został zbudowany przy użyciu tego rodzaju technologii, zespół inżynierów ESA nadal będzie próbował. Opuść go delikatnie.

READ  Oszałamiające zdjęcie wykonane przez NASA James Webb Telescope ujawnia pierścienie minutowe Neptuna

Obecnie satelita traci wysokość w tempie 0,6 mili (1 kilometra) dziennie. Gdy Aeolus osiągnie wysokość 173 mil (280 kilometrów), zespół wyśle ​​​​serię poleceń do satelity przez okres sześciu miesięcy.w ciągu dnia, wykorzystując pozostałe paliwo do skierowania go w kierunku optymalnej pozycji do ponownego wejścia w atmosferę.

Ostatni manewr zostanie wykonany, gdy satelita znajdzie się na wysokości 93 mil (150 kilometrów), kierując Aeolus na jego ognisty powrót przez ziemską atmosferę. Jednak większość satelity spłonie podczas ponownego wejścia Niektóre kawałki gruzu mogą spaść na ziemię. Celem pomocy w ponownym wejściu jest wylądowanie tych kawałków w odległych obszarach.

„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Aeolus będzie zgodny z aktualnymi przepisami bezpieczeństwa dotyczącymi misji, które są obecnie projektowane” – powiedział Flohrer.

Trudno przewidzieć, kiedy Aeolus przedostanie się przez ziemską atmosferę; Obecnie przewiduje się, że odbędzie się od końca lipca do początku sierpnia.

Zejście satelity przyspieszy z czasem, gdy zbliży się do Ziemi i jej pola grawitacyjnego, a Słońce prawdopodobnie przyspieszy jeszcze bardziej, jeśli jest emitowane przez rozbłyski słoneczne lub koronalne wyrzuty masy. CWedług Europejskiej Agencji Kosmicznej cząsteczki słoneczne ogrzewają ziemską atmosferę, powodując, że powietrze staje się gęstsze, a atmosfera bardziej odporna na Aeolus.

„Jesteśmy przekonani, że uda nam się odnieść sukces w tym pionierskim przedsięwzięciu, które wyznaczy nowy standard bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w przestrzeni kosmicznej teraz i w przyszłości” — powiedział w komunikacie Tommaso Parinello, kierownik misji Aeolus w ESA.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i dodane do zakładek loty kosmiczne dla Gizmodo strona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *