Sędzia federalny odracza rozprawę w sprawie ingerencji Trumpa w wybory w DC


Waszyngton
CNN

WASZYNGTON, DC – Zgodnie z nowym postanowieniem sądu w tej sprawie termin rozprawy w federalnej sprawie o sabotaż wyborów przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi został przełożony ze względu na dalsze rozpatrywanie odwołań od władzy prezydenta.

Pierwotnie termin rozprawy wyznaczono na 4 marca, ale 6 stycznia 2021 r. sprawa została zawieszona po tym, jak federalny sąd apelacyjny rozważył argumenty Trumpa, że ​​powinien być zwolniony od sprawy ze względu na rolę prezydenta przed atakiem. na Stany Zjednoczone. Kapitał. Sąd Apelacyjny nie wydał jeszcze wyroku w sprawie immunitetu.

Chociaż postanowienie sędziego okręgowego USA Tanyi Sudkan zostało oficjalne dopiero w piątek, możliwość wyznaczenia terminu rozprawy w marcu była mniej prawdopodobna. W styczniu zespół Trumpa skarżył się, że prokuratorzy w dalszym ciągu składają pozwy pomimo zawieszenia sprawy, na co Sutgen ostrzegł zespół Smitha, aby nie podejmował dalszych działań bez jego zgody.

Opóźnienie to zwycięstwo byłego prezydenta, który wielokrotnie zabiegał o opóźnienie śledztwa do czasu wyborów prezydenckich w 2024 r., ale nie jest jasne, czy uda mu się zatrzymać śledztwo po listopadowym głosowaniu.

Dwóch doradców Trumpa powiedziało CNN, że zespół byłego prezydenta będzie w dalszym ciągu nalegać na dalsze opóźnienia, a w najnowszym postanowieniu sądu głównym celem jest to, że Sudhan nie wyznaczyła nowego terminu procesu.

Strony, a nawet urzędnicy sądowi spodziewali się opóźnienia – zwłaszcza że każdy dzień mijał bez orzeczenia w sprawie immunitetu prezydenta z okręgu DC. Sąd rozpoznał sprawę prawie miesiąc temu i wydanie wyroku może zająć kilka tygodni. Najprawdopodobniej decyzja DC Circuit zostanie zaskarżona do Sądu Najwyższego.

W ramach wydanego w piątek postanowienia Sutgen powiedział, że potencjalni przysięgli, którzy zostaną poproszeni o stawienie się w sądzie w przyszłym tygodniu w celu wypełnienia pisemnej ankiety, nie będą już musieli tego robić.

READ  Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej i Putina: komunikaty na żywo

„Jeśli nakaz zostanie wycofany, sąd ustali nowy harmonogram” – napisał Sutkan w postanowieniu.

Trumpowi grożą cztery zarzuty wynikające z zarzutów specjalnego prokuratora Jacka Smitha o fałszowanie wyborów, w tym o spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych i utrudnianie oficjalnego postępowania. Były prezydent jest niewinny.

Sprawa federalna przeciwko Trumpowi będzie pierwszym z postawionych mu zarzutów karnych.

Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin Brock ma pod koniec marca postawić Trumpa przed sądem, oskarżając go o fałszowanie dokumentacji biznesowej w celu ukrycia płatności na rzecz Stormy Daniels.

Zespół Trumpa i eksperci prawni uważają sprawę cichego pieniądza za słabszą od innych – powiedzieli CNN doradcy byłego prezydenta. Członkowie kampanii uważają, że zorganizowanie najpierw przesłuchania w Pradze pomoże przygotować grunt pod główny argument, że testy mają charakter czysto polityczny i mają na celu zmniejszenie jego szans w wyborach powszechnych, dodali doradcy.

Postępowanie sądowe w jego sprawie dotyczącej postępowania z dokumentami po objęciu prezydentury w Mar-a-Lago koncentruje się obecnie na wykorzystaniu w tej sprawie tajnych dowodów. Rozprawa wyznaczona jest na koniec maja, ale być może będzie musiała zostać przełożona ze względu na toczące się postępowanie.

Z dokumentów Mar-a-Lago wynika, że ​​sędzia w tej sprawie, Eileen Cannon, mianowana przez Trumpa na południu Florydy, pozostawiła otwartą możliwość ponownego rozważenia harmonogramu rozprawy na rozprawę, która odbędzie się 1 marca.

Sędzia stanowy nadzorujący spisek wyborczy Trumpa w 2020 r. w Gruzji nie wyznaczył jeszcze daty procesu.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Alayna Treene z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *