Sędzia nie cofnie się przed dopuszczeniem pozwu Briana Floresa do procesu

Serwisy informacyjne ESPN25 lipca 2023, 11:01 ET2 minuty na przeczytanie

NOWY JORK – Sędzia federalny powiedział we wtorek, że nie zmieni swojej decyzji zezwalającej trenerowi NFL Brianowi Floresowi na postawienie ligi i trzech jej drużyn przed sądem z powodu jego zarzutów, że on i inni czarnoskórzy trenerzy spotykają się z dyskryminacją.

Pisemne orzeczenie sędzi Valerie Caproni w sądzie federalnym na Manhattanie zostało wydane po tym, jak obie strony sprawy poprosiły ją o ponowne rozważenie decyzji z marca.

Sędzia następnie orzekł, że roszczenia wniesione przez dwóch trenerów, którzy przyłączyli się do pozwu Floresa po tym, jak został złożony na początku ubiegłego roku, powinny trafić do arbitrażu, a komisarz NFL Roger Goodell miał służyć jako arbiter.

Powiedziała, że ​​Flores może przystąpić do procesu ze swoimi zarzutami przeciwko lidze i trzem zespołom: Denver Broncos, New York Giants i Houston Texans. Sędzia orzekł w marcu, że Flores musi dochodzić swoich roszczeń wobec Miami Dolphins w drodze arbitrażu.

W lutym 2022 roku Flores pozwał ligę i kilka drużyn, twierdząc, że liga jest „przepełniona rasizmem”, szczególnie w zakresie zatrudniania i promowania czarnych trenerów.

Rządząc w marcu, Caproni napisał, że opisy trenerów dotyczące ich doświadczeń z dyskryminacją rasową w lidze z „długą historią systemowej dyskryminacji czarnoskórych graczy, trenerów i menedżerów – głęboko niepokojące”.

„Chociaż zdecydowana większość zawodowych piłkarzy jest czarnoskóra, tylko niewielki procent trenerów jest czarnych” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​„trudno zrozumieć”, jak w czasie, gdy Flores złożył pozew w lidze składającej się z 32 drużyn, był tylko jeden czarny trener, a czarni gracze stanowili około 70% składów.

W swoim orzeczeniu we wtorek Caproni odrzuciła próbę argumentowania przez NFL, że kontrakt, który Flores podpisał w zeszłym roku z Pittsburgh Steelers, uniemożliwił mu wniesienie pozwu do sądu, ponieważ zawierał język, który można zastosować z mocą wsteczną do roszczeń przeciwko dowolnej drużynie NFL.

READ  Shohei Ohtani pomija start na wzgórzu, uderza Leadoffa Homera

Powiedziała, że ​​kopia umowy, którą NFL dostarczyła jej przed orzeczeniem w marcu, zawierała linię podpisu Goodella, która była pusta i że umowa nie była „ważna i wiążąca”, chyba że została podpisana przez wszystkie strony.

Sędzia odrzucił podpisaną kopię przesłaną po jej orzeczeniu, mówiąc, że „wniosek o ponowne rozpatrzenie nie jest sposobem na naprawienie luk w aktach z odrzuconymi dowodami”.

Caproni odrzucił również argumenty prawników Floresa, którzy twierdzili, że umowy arbitrażowe między NFL a niektórymi jej trenerami były „nierozsądne”, ponieważ Goodell byłby stronniczym arbitrem.

Powiedziała, że ​​prawnicy będą musieli poczekać do procesu arbitrażowego, aby zdecydować, czy ich obawy były uzasadnione i czy Goodell „dał im uczciwy wstrząs, aby udowodnić swoje roszczenia”.

Powiedziała, że ​​prawnicy poprosili ją o „opracowanie szczegółowej zasady, aby chronić ich przed potencjalną stronniczością arbitra, która może nigdy się nie ujawnić”.

W zeszłym roku po złożeniu pozwu Flores powiedział, że wierzy, że ryzykuje karierę trenerską, którą kocha, pozywając NFL, ale powiedział, że byłoby warto dla przyszłych pokoleń, gdyby udało mu się rzucić wyzwanie systemowemu rasizmowi w lidze.

W marcu sędzia zauważył, że Flores został niedawno zatrudniony jako nowy koordynator obrony Minnesota Vikings.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *