Sędzia wydał na Twittera v. Musk miał kiedyś rzadką decyzję: nakazał zamknięcie transakcji

15 lipca (Reuters) – sędzia nadzorujący Twitter (TWTR.N) Pozew o 44 miliardy dolarów przeciwko Elonowi Muskowi cieszy się dobrą reputacją, a także jest jednym z niewielu sędziów, którzy nakazali niechętnemu kupcowi zamknięcie fuzji amerykańskiej firmy.

Kathleen McCormick przejęła w zeszłym roku stanowisko kanclerza lub prezesa sądu kanclerza, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku. W środę otrzymała zadanie wytoczenia pozwu na Twitterze, którego celem było zmuszenie Muska do sfinalizowania umowy na platformę mediów społecznościowych, która zapowiada się na jedną z największych konfrontacji prawnych od lat.

„Naprawdę ma doświadczenie w nie tolerowaniu niektórych z najgorszych zachowań, jakie obserwujemy w tych obszarach, gdy ludzie chcą wyjść z umów” – powiedział Adam Badawi, profesor prawa specjalizujący się w zarządzaniu korporacyjnym na Uniwersytecie Kalifornijskim. Berkeley. – To poważna, rzeczowa sędzia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W przeciwieństwie do lekkomyślnej i niestabilnej postawy Muska, znana jest z łagodnego, serdecznego i przyjaznego zachowania – ale także z przyziemnej osoby. Orędownik poszanowania stron procesowych i uczciwości na konferencjach prawniczych.

„Zawsze wspieraliśmy się nawzajem, zawsze wychodziliśmy na drinka po kłótni i utrzymywaliśmy ten poziom uprzejmości” – powiedziała podczas tegorocznego spotkania na Uniwersytecie Delaware.

Po tygodniach konfrontacyjnych tweetów sugerujących, że Twitter ukrywa prawdziwą liczbę fałszywych kont, Musk powiedział 8 lipca, że ​​sfinalizował przejęcie 54,20 dolarów za akcję Twittera o wartości 44 miliardów dolarów. We wtorek platforma społecznościowa złożyła pozew. Czytaj więcej

McCormick w piątek zaplanowała swoje pierwsze przesłuchanie na 19 lipca w Wilmington, gdzie rozważy prośbę Twittera o przyspieszenie sprawy i przeprowadzenie czterodniowego procesu we wrześniu.

Akcje Twittera wzrosły o około 2% do 37,11 USD w piątek w południe, ale nadal są o ponad 30% poniżej ceny okazyjnej.

Według ekspertów prawnych i akt sądowych sędziowie tylko kilka razy nakazali niechętnym nabywcom zamknięcie przejęć korporacyjnych. Jednym z nich był McCormick.

READ  Dow spada po kluczowych danych ekonomicznych, akcje BBBY spadają o 28%

W zeszłym roku McCormick zwrócił na siebie uwagę dealerów z Wall Street, nakazując spółce zależnej firmy private equity Kohlberg & Co LLC sfinalizować zakup DecoPac Holding Inc o wartości 550 milionów dolarów, który wytwarza produkty do dekorowania ciast.

Nazwała swoje orzeczenie „pewnym zwycięstwem” i odrzuciła argumenty Kohlberga, że ​​może się wycofać z powodu braku funduszy.

Sprawa ma wiele podobieństw do umowy na Twitterze. Podobnie jak Musk, Kohlberg powiedział, że wycofuje się, ponieważ DecoPac naruszył umowę o połączeniu. Podobnie jak Musk, Kohlberg twierdził po części, że DecoPac nie zdołał utrzymać normalnych operacji.

Są też różnice. Transakcja Muska jest znacznie większa i obejmuje notowaną na giełdzie firmę docelową na Twitterze, która może mieć wpływ na Tesla Inc, producenta samochodów elektrycznych, który jest źródłem dużej części fortuny Muska.

Akcje Tesli były w piątek notowane nieco wyżej po 718,04 USD, w porównaniu z około 1000 USD, gdy ogłoszono transakcję na Twitterze.

W innych przypadkach stanęła po stronie akcjonariuszy, gdy ci starli się z zarządem.

W zeszłym roku zablokowała firmie energetycznej The Williams Cos Inc. możliwość przyjęcia tak zwanych środków zapobiegawczych, twierdząc, że naruszyła obowiązek powierniczy wobec akcjonariuszy.

Akcjonariusze Carvany powiedzieli w zeszłym miesiącu (CVNA.N) Rada dyrektorów może zostać pozwana o bezpośrednią ofertę akcji w celu wybrania inwestorów, gdy cena akcji spadła podczas wczesnej pandemii.

McCormick ukończyła Notre Dame Law School i rozpoczęła karierę w dziale Legal Aid Society w Delaware, który pomaga ludziom o niskich dochodach poruszać się po systemie sądowym.

READ  Pojawił się nowy skandal związany z oszustwami związanymi z emisją diesla

Poszła do prywatnej praktyki „głównie ze względów finansowych”, powiedziała senatowi stanu Delaware podczas przesłuchania potwierdzającego, gdzie połączyła siły z Young Conaway Stargatt & Taylor, jedną z czołowych firm stanowych zajmujących się sporami handlowymi.

Dołączyła do sądu kanclerza w 2018 r. jako wicekanclerz i została pierwszą kobietą, która w zeszłym roku przewodniczyła sądowi kanclerskiemu.

Pomimo jej przyziemnego zachowania, Eric Talley, specjalista prawa korporacyjnego w Columbia Law School, powiedział, że wątpi, by McCormick ujarzmił Muska.

„Nie założyłbym się, że kanclerz McCormick nagle stracił wolę” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Toma Halesa w Wilmington, Delaware i Hyun Joo Jin w San Francisco; Montaż przez Nolena Waldera i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *