Sędzia wydał na Twittera v. Musk miał kiedyś rzadką decyzję: nakazał zamknięcie transakcji

15 lipca (Reuters) – sędzia nadzorujący Twitter (TWTR.N) Pozew o 44 miliardy dolarów przeciwko Elonowi Muskowi cieszy się dobrą reputacją, a także jest jednym z niewielu sędziów, którzy nakazali niechętnemu kupcowi zamknięcie fuzji amerykańskiej firmy.

Kathleen McCormick przejęła w zeszłym roku stanowisko kanclerza lub prezesa sądu kanclerza, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku. W środę otrzymała zadanie wytoczenia pozwu na Twitterze, którego celem było zmuszenie Muska do sfinalizowania umowy na platformę mediów społecznościowych, która zapowiada się na jedną z największych konfrontacji prawnych od lat.

„Naprawdę ma doświadczenie w nie tolerowaniu niektórych z najgorszych zachowań, jakie obserwujemy w tych obszarach, gdy ludzie chcą wyjść z umów” – powiedział Adam Badawi, profesor prawa specjalizujący się w zarządzaniu korporacyjnym na Uniwersytecie Kalifornijskim. Berkeley. – To poważna, rzeczowa sędzia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W przeciwieństwie do lekkomyślnej i niestabilnej postawy Muska, znana jest z łagodnego, serdecznego i przyjaznego zachowania – ale także z przyziemnej osoby. Orędownik poszanowania stron procesowych i uczciwości na konferencjach prawniczych.

„Zawsze wspieraliśmy się nawzajem, zawsze wychodziliśmy na drinka po kłótni i utrzymywaliśmy ten poziom uprzejmości” – powiedziała podczas tegorocznego spotkania na Uniwersytecie Delaware.

Po tygodniach konfrontacyjnych tweetów sugerujących, że Twitter ukrywa prawdziwą liczbę fałszywych kont, Musk powiedział 8 lipca, że ​​sfinalizował przejęcie 54,20 dolarów za akcję Twittera o wartości 44 miliardów dolarów. We wtorek platforma społecznościowa złożyła pozew. Czytaj więcej

McCormick w piątek zaplanowała swoje pierwsze przesłuchanie na 19 lipca w Wilmington, gdzie rozważy prośbę Twittera o przyspieszenie sprawy i przeprowadzenie czterodniowego procesu we wrześniu.

Akcje Twittera wzrosły o około 2% do 37,11 USD w piątek w południe, ale nadal są o ponad 30% poniżej ceny okazyjnej.

Według ekspertów prawnych i akt sądowych sędziowie tylko kilka razy nakazali niechętnym nabywcom zamknięcie przejęć korporacyjnych. Jednym z nich był McCormick.

READ  Micron inwestuje 40 miliardów dolarów w amerykański przemysł chipów

W zeszłym roku McCormick zwrócił na siebie uwagę dealerów z Wall Street, nakazując spółce zależnej firmy private equity Kohlberg & Co LLC sfinalizować zakup DecoPac Holding Inc o wartości 550 milionów dolarów, który wytwarza produkty do dekorowania ciast.

Nazwała swoje orzeczenie „pewnym zwycięstwem” i odrzuciła argumenty Kohlberga, że ​​może się wycofać z powodu braku funduszy.

Sprawa ma wiele podobieństw do umowy na Twitterze. Podobnie jak Musk, Kohlberg powiedział, że wycofuje się, ponieważ DecoPac naruszył umowę o połączeniu. Podobnie jak Musk, Kohlberg twierdził po części, że DecoPac nie zdołał utrzymać normalnych operacji.

Są też różnice. Transakcja Muska jest znacznie większa i obejmuje notowaną na giełdzie firmę docelową na Twitterze, która może mieć wpływ na Tesla Inc, producenta samochodów elektrycznych, który jest źródłem dużej części fortuny Muska.

Akcje Tesli były w piątek notowane nieco wyżej po 718,04 USD, w porównaniu z około 1000 USD, gdy ogłoszono transakcję na Twitterze.

W innych przypadkach stanęła po stronie akcjonariuszy, gdy ci starli się z zarządem.

W zeszłym roku zablokowała firmie energetycznej The Williams Cos Inc. możliwość przyjęcia tak zwanych środków zapobiegawczych, twierdząc, że naruszyła obowiązek powierniczy wobec akcjonariuszy.

Akcjonariusze Carvany powiedzieli w zeszłym miesiącu (CVNA.N) Rada dyrektorów może zostać pozwana o bezpośrednią ofertę akcji w celu wybrania inwestorów, gdy cena akcji spadła podczas wczesnej pandemii.

McCormick ukończyła Notre Dame Law School i rozpoczęła karierę w dziale Legal Aid Society w Delaware, który pomaga ludziom o niskich dochodach poruszać się po systemie sądowym.

READ  General Motors zwraca dywidendę. Wydajność Forda jest wyższa.

Poszła do prywatnej praktyki „głównie ze względów finansowych”, powiedziała senatowi stanu Delaware podczas przesłuchania potwierdzającego, gdzie połączyła siły z Young Conaway Stargatt & Taylor, jedną z czołowych firm stanowych zajmujących się sporami handlowymi.

Dołączyła do sądu kanclerza w 2018 r. jako wicekanclerz i została pierwszą kobietą, która w zeszłym roku przewodniczyła sądowi kanclerskiemu.

Pomimo jej przyziemnego zachowania, Eric Talley, specjalista prawa korporacyjnego w Columbia Law School, powiedział, że wątpi, by McCormick ujarzmił Muska.

„Nie założyłbym się, że kanclerz McCormick nagle stracił wolę” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Toma Halesa w Wilmington, Delaware i Hyun Joo Jin w San Francisco; Montaż przez Nolena Waldera i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *