Sąd Najwyższy Roe vs. House uchwala ustawy kodyfikujące prawa do aborcji po ataku na Wade

Komentarz

W piątek Izba przyjęła przepisy chroniące dostęp do opieki zdrowotnej reprodukcyjnej, w tym możliwość podróżowania przez granice państwowe w celu dokonania aborcji, w ramach wysiłków Demokratów mających na celu złagodzenie skutków obalenia Sądu Najwyższego. Roe przeciwko. Przebrnąć W zeszłym miesiącu.

Jeden projekt ustawy, Ustawa o ochronie zdrowia kobiet, zawiera zabezpieczenia Roe przeciwko. Przebrnąć Prawnie. Izba uchwaliła już ustawę w zeszłym roku, ale nie została uchwalona Idź naprzód w Senacie Głosuj w maju. Izba przyjęła ustawę 219-210, wywołując aplauz Demokratów w izbie. Wszyscy republikanie i republikanin Henry Cuellar (D-Tex.) głosowali przeciwko temu środkowi.

Inna ustawa, ustawa o prawach kobiet do wolności reprodukcyjnej, potwierdza prawo osoby ubiegającej się o aborcję do swobodnego podróżowania przez granice państwowe. Izba głosowała 223-205, z trzema Republikanami — Adamem Kinzingerem (Ill.), Fredem Uptonem (Mich.) i Brianem Fitzpatrickiem (Pa.) — wraz ze wszystkimi Demokratami popierającymi ustawę.

Pomimo uchwalenia Izby kierowanej przez Demokratów, projekty ustaw prawie na pewno zawiodą w Senacie, gdzie wymagałyby 60 głosów lub zawieszenia zasad obstrukcji i zwykłej większości. Nie jest to również możliwe w obliczu opozycji republikańskiej.

Debata w Izbie podkreśliła głęboki podział między obiema partiami, przy czym Demokraci upierają się, że są obrońcami „nienarodzonych”, a Republikanie domagają się większych ograniczeń dla kobiet, w tym krajowego zakazu aborcji.

Nie ma sądów Ani stany, ani politycy nie powinni mieć możliwości podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia kobiet, ich dobrego samopoczucia i przyszłości z bliskimi, lekarzem i Bogiem” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-Calif). .). „Jeśli twierdzimy, że chcemy wolności i że jesteśmy wolnym i sprawiedliwym społeczeństwem, musimy zapewnić, że to podstawowe prawo człowieka jest w końcu zagwarantowane. prawo.”

Jako kolejny dowód ich sprzeciwu wobec tego środka, Republikanie fałszywie zmienili nazwę ustawodawstwa na „Aborcja na żądanie do Ustawy o urodzeniu” w swoim ogłoszeniu bicza – mylące przedstawienie ustawy – i powtórzyli to twierdzenie na podłodze Izby.

READ  Były oficer San Antonio, który zastrzelił 17-letniego chłopca na parkingu McDonalda, poddaje się zaostrzonym oskarżeniom o napaść

Deputowana Cathy McMorris Rodgers (R-Wash.) nazwała aborcję „kwestią praw człowieka” pokolenia.

„Nie zakrywaj uszu. Nie zamykaj oczu. Nie zamykajcie serc i nie dehumanizujcie życia” – omówiono ten ruch w Izbie. „Chodźmy razem. Chroń prawa człowieka nienarodzonych. Nie możemy zaprzeczyć życiu najbardziej pokrzywdzonych i marginalizowanych spośród nas.

Przedstawiciel Lisa Blunt Rochester (D-Del.). Twierdził, że jeśli prawa do aborcji zostaną zniszczone, ucierpią najbardziej zmarginalizowani.

„Moje drugie imię to Blunt, więc wiem, kto zostanie uderzony najmocniej” – powiedziała. „Biedne kobiety, młode kobiety, kobiety na wsi i kobiety kolorowe. Osoby, które nie mają możliwości przebycia setek mil, aby uzyskać potrzebną im opiekę.

Przedstawiciel okręgu, który został na krótko zepchnięty przez Partię Republikańską z powodu niedawnego zwycięstwa w wyborach specjalnych. Mera Flores (R-Tex.) powiedziała, że ​​projekt ustawy nie jest zgodny z wartościami wyborców w jej okręgu.

„Ochrona bezdźwięcznych w tej Izbie iw każdym zakątku tej ziemi musi być priorytetem” – powiedział. „Jako matka czwórki pięknych, silnych dzieci trudno mi uwierzyć, że są ludzie, którzy uważają, że zachowanie życia – nawet do ostatniego miesiąca ciąży – jest opcjonalne.”

Republikanin Barbara Lee (D-Calif.) zwróciła się bezpośrednio do Republikanów podczas debaty, ostrzegając, że wolności cenione przez konserwatystów mogą zostać zniszczone w następnej kolejności.

„Próbujesz odebrać ludziom prawo do podróżowania” – powiedział. „Co to u licha jest? Czy to Ameryka?

„Przychodzą po mnie dzisiaj; Przyjdą po ciebie jutro – dodał ustawodawca.

Reprezentantka Suzanne Bonamisi (D-Ore.) sprzeciwiła się przekonaniom religijnych konserwatystów o pochodzeniu życia, kiedy wyraziła swoje poparcie dla ustawodawstwa.

„Jeśli wierzysz, że życie zaczyna się w momencie poczęcia, nie podejmuj aborcji” – powiedział w piątek. „Ale to twoja wiara. To nie jest nauka i inni mogą się nią nie dzielić.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek tutaj zmusił kogoś z twojej wiary do aborcji” – dodała matka dwójki dzieci. „Ale narzucasz swoje przekonania innym, a to jest złe”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosły, gdy inwestorzy spoglądali w przyszłość na nowy rok

Deputowany Frank Ballon Jr. (DN.J.) argumentował, że szybkie uchwalenie ustawy jest konieczne, biorąc pod uwagę długoterminowy cel republikańskich prawodawców, jakim jest wprowadzenie zakazu w całym kraju – oraz natychmiastowy wpływ, jaki konserwatywni sędziowie wywarli na prawo do aborcji.

„Ideologiczna decyzja sądu ignoruje prawie 50 lat precedensu i jest zwieńczeniem dziesięcioleci nieustannych wysiłków republikańskich polityków, aby kontrolować kobiety i ich ciała” – powiedziała w piątek. „Republikanie jasno to wyjaśnili. To początek, przeforsowanie ogólnokrajowego zakazu aborcji.

W maju Senat Republikanie i Sen. Joe Manchin III (DW.Va.) zablokował ustawę o ochronie zdrowia kobiet W czwartek, Sen. James Lankford (R-Oklana) zablokowany Senacka wersja ustawy chroniłaby osoby ubiegające się o aborcję przed przekraczaniem granic stanowych. Obwiniaj Demokratów Próbując „zatankować, podnieść co jeśli”.

Uwagi Lankforda zwróciły poważną uwagę po tym, jak 10-letnia dziewczynka z Ohio została zgwałcona i musiała pojechać do Indiany na aborcję, sześć tygodni po tym, jak procedura została zakazana w Ohio.

Z akt wynika, że ​​lekarz z Indiany wypełnił obowiązek zgłoszenia aborcji 10-letniego dziecka

Współsponsor projektu Senatu, Sen. Katherine Cortez Masto (D-Nev.), odepchnięty W Lankford „radykalni, anty-wyborczy decydenci” na szczeblu stanowym już grożą kryminalizacją podróży międzystanowych w celu dokonania aborcji – i nawet perspektywa takiego ustawodawstwa ma zniechęcający wpływ na dostawców aborcji w stanach, w których praktyka ta jest legalna.

„Nie mam wątpliwości, że niektóre stany będą nadal iść naprzód z tego rodzaju prawami” – powiedział Cortez Masto. „Jest to forma gaslightingu, twierdząc, że możemy się przejmować, jeśli wiemy, że ustawodawcy i grupy antywyborcze pracują, aby uniemożliwić amerykańskim kobietom robienie tego. To, co robią ustawodawcy w całym kraju, aby uniemożliwić kobietom podróżowanie, jest rażąco niezgodne z konstytucją.

Pomimo ponurej przyszłości ustaw, Demokraci są pod presją ze swojej bazy, aby pokazać, że robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić prawo do aborcji w następstwie orzeczenia Sądu Najwyższego. Działacze na rzecz prawa do aborcji już oskarżyli Biały Dom, że nie robi wystarczająco dużo — w szczególności projekt orzeczenia Sądu Najwyższego Wyciekły na początku maja.

READ  Parlament Europejski był wstrząśnięty sprawą korupcji w Katarze

Pelosi bronił jednak odpowiedzi administracji Bidena w czwartek.

„Nie mam wątpliwości co do poparcia tej administracji dla wyboru kobiety i podjęcia niezbędnych kroków”, powiedział Pelosi reporterom. „To fundamentalne znaczenie dla tego, kim jesteśmy. Chodzi o wolność. Chodzi o opiekę zdrowotną. Chodzi o szacunek dla kobiet. To coś, z czym jest żonaty prezydent.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli Debata wewnętrzna O tym, czy dostęp do aborcji należy uznać za stan zagrożenia zdrowia publicznego. Prezydent Biden powiedział, że to zrobi… Wsparcie przy zmianie zasad obstrukcji Wyborcy prawa do aborcji zaczęli wyrażać swoje uczucia przy urnie wyborczej w listopadowych wyborach w połowie kadencji, aby chronić prawo do aborcji w Senacie.

Pelosi powtórzył ten sentyment w czwartek, sugerując, że tylko wybierając demokratycznych senatorów, Kongres może uchwalić przepisy, które „naprawdę wpłyną na prawo kobiet do wyboru”.

„Nie będziemy negocjować prawa kobiet do wyboru” – powiedział Pelosi. „O co zamierzasz się targować? Czy kobietę można wysterylizować? Czy to powód do negocjacji? Czy można sterylizować ludzi? Tak lub nie? Oto trochę. Trochę tam. Nie.”

Przed piątkowym głosowaniem w Izbie Pelosi obiecała, że ​​jej partia będzie „zaciekle bronić wolności kobiet” podczas wydarzenia na schodach Kapitolu, gdzie dziesiątki prawodawców ubiera się na zielono. Kolor Ruchu na rzecz Aborcji.

Pelosi powiedział, że Demokraci wysyłają wiadomość, aby „zrezygnować z naszego zdrowia reprodukcyjnego”.

Lider większości Domu Steny H. Hoyer (D-Md.) ogłosił, że Izba zagłosuje w przyszłym tygodniu nad ustawą mającą zapewnić dostęp do antykoncepcji.

„Amerykańskie kobiety zasługują na podejmowanie decyzji dotyczących własnego ciała i własnego życia, w tym kiedy zachodzą w ciążę i mają dzieci” – powiedział Hoyer w oświadczeniu.

John Wagner przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *