Najnowsze wiadomości Bidena: Prezydent naciska na saudyjskiego księcia koronnego w sprawie morderstwa Khashoggiego i śmieje się z krytyki skierowanej pod jego adresem

Biden mówi, że USA użyją siły jako „ostatniej deski ratunku”, aby zapobiec irańskiej broni jądrowej

Joe Biden jest w defensywie, gdy jego podróż na Bliski Wschód trwa do Arabii Saudyjskiej. Ta część podróży ma na celu zresetowanie stosunków amerykańsko-saudyjskich

Prezydent wyśmiewał krytykę, że nie powinien uderzać saudyjskiego księcia korony, Mohammeda bin Salmana (MBS), który prawdopodobnie w 2018 roku nakazał zabić saudyjskiego i saudyjskiego dysydenta. Washington Post Pisarz Jamal Khashoggi.

Biden powiedział dziennikarzom w piątek, że naciskał na Mohammeda bin Salmana w sprawie „ohydnego” morderstwa podczas szeroko zakrojonego spotkania wysokich rangą urzędników USA i Arabii Saudyjskiej.

Powiedział: „Wyraziłem swoją rację bardzo wyraźnie… że amerykański prezydent milczy w kwestii praw człowieka, co nie zgadza się z tym, kim jesteśmy i kim ja jestem”.

Przedstawiciel Ilhan Omar mówi, że podróż do królestwa „wysyła złą wiadomość do każdego, kto dba o prawa człowieka”.

Przed wizytą Izrael i Arabia Saudyjska poczyniły ważny krok w kierunku normalizacji stosunków poprzez porozumienie w sprawie lotów i wysp Morza Czerwonego.

Przed podróżą do Dżuddy prezydent potwierdził poparcie USA dla „dwóch stanów dla dwóch narodów” podczas pobytu na Zachodnim Brzegu. Przyznał jednak, że „ziemia nie dojrzała” do wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich.

1657940416

Biden pochwalił porozumienia Abrahama z czasów Trumpa podczas jego wizyty w Izraelu

prezydent Joe Biden W czwartek całym sercem poparł Porozumienia Abrahamowe, serię zawartych między nimi porozumień normalizacyjnych Izrael I wiele królestw na Bliskim Wschodzie pośredniczyło podczas atut Administracja. Pan Biden dodał, że za swojego poprzednika rozszerzy wysiłki na rzecz pogłębienia stosunków między Izraelem a jego sąsiadami.

„Będziemy również nadal opierać się na porozumieniach Abrahama, które gorąco popieram, ponieważ pogłębiają, pogłębiają integrację Izraela z szerszym regionem i ustanawiają trwałe relacje biznesowe, współpracy i turystyki” – powiedział Biden podczas konferencji prasowej u boku premiera Izraela. . Minister Yair Lapid.

1657936816

USA „nie będą czekać wiecznie” na zawarcie przez Iran umowy nuklearnej

Prezydent Joe Biden W czwartek ostrzegł, że negocjacje mają na celu osiągnięcie: Iran Wracając do wspólnego kompleksowego planu działania z 2015 r., nie można pozwolić, aby umowa nuklearna ciągnęła się w nieskończoność.

Wspólne wystąpienie na konferencji prasowej izraelski Premier Yair LapidBiden został zapytany, czy wyznaczył termin, w którym wycofa się z rozmów, które Stany Zjednoczone mają nadzieję na wznowienie umowy, z której były prezydent Donald Trump wycofał się w 2018 roku.

1657933216

Narzeczona Khashoggi krytykuje wizytę Bidena

Hatice CzyngisNarzeczona zamordowanego saudyjskiego dziennikarza Jamal KhashoggiOpisał decyzję Joe Bidena o wizycie w Arabii Saudyjskiej jako „rozdzierającą serce”, oskarżając prezydenta USA o złamanie obietnicy priorytetowego traktowania praw człowieka.

W wywiadzie dla The Associated Press, Stambuł Na dzień przed wyjazdem Bidena do Arabii Saudyjskiej w piątek na spotkanie z księciem koronnym, Cengiz powiedział, że Biden powinien naciskać na Arabię ​​Saudyjską – kraj, który określiła jako „strasznego sojusznika” – by przyjęła program praw człowieka. Chce również, aby Biden szukał więcej odpowiedzi od władz saudyjskich na temat tego, co stało się ze szczątkami Khashoggiego.

1657929616

Biden mówi, że podejmie działania w sprawie zmian klimatycznych, jeśli ustawa Senatu nie powiedzie się

Prezydent Joe Biden powiedział, że podejmie działania wykonawcze w sprawie zmian klimatycznych, jeśli proponowana przez Demokratów ustawa o wydatkach nie będzie zawierała przepisów dotyczących czystej energii, ale nie wspomniał o senatorze Joe Manchinie, który wypowiadał się głośno o swoim sprzeciwie wobec większej ustawy zawierającej przepisy klimatyczne. i zwiększyć podatki.

READ  Największy sojusznik Putina powiedział, że Rosja walczy teraz z NATO na Ukrainie

Prezydent podróżuje obecnie na Bliski Wschód, podczas gdy przywódca większości w Senacie Chuck Schumer negocjuje z panem Manchinem.

1657926016

Harmonogram weekendu Bidena

Wszystkie czasy Dżudda, Arabia Saudyjska

11:00 Prezydent RP uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z premierem Iraku Mustafą Al-Kadhimi

11.40 – Prezydent Republiki uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z prezydentem Egiptu Abdel Fattah El-Sisi

12.15 Prezydent państwa uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z szejkiem Mohammedem bin Zayed Al Nahyanem, prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

12.45 Prezydent weźmie udział w przyjęciu powitalnym dla przywódców państw Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej +3

12.55 Prezydent dzieli się rodzinnym zdjęciem z przywódcami GCC +3

13.15 Prezydent RP na Szczycie GCC +3

15.00 Prezes uczestniczy w roboczym obiedzie

16.45 Prezydent opuszcza Jeddah w Arabii Saudyjskiej przy Mildenhall Road w Wielkiej Brytanii, aby zatankować przed udaniem się do Waszyngtonu, z przewidywanym czasem przybycia o godzinie 12.40 czasu wschodniego w niedzielę.

1657924233

Biden wskazuje na informacje o cenach ropy podczas przemówienia Arabii Saudyjskiej

Joe Biden sugeruje, że Saudyjczycy mogą nadejść ważne oświadczenie dotyczące dostaw ropy w nadchodzących tygodniach.

Prezydent powiedział w piątek, że przeprowadził „dobrą dyskusję” z Saudyjczykami, którzy „podzielają tę pilną potrzebę” rozwiązania kwestii dostaw ropy naftowej i cen gazu, które rzuciły wyzwanie Stanom Zjednoczonym i nie tylko.

„Na podstawie naszej dzisiejszej dyskusji spodziewam się, że w nadchodzących tygodniach zobaczymy więcej kroków” – powiedział podczas swoich uwag z Jeddah.

John Bowden Zapowiedź tego, jak to może wyglądać.

1657923316

Więcej w tym czasie reporter poprosił Mohammeda bin Salmana o przeprosiny rodziny Khashoggi

Peter Alexander, główny korespondent Białego Domu NBC News, był reporterem, który zapytał księcia Mohammeda bin Salmana, czy przeprosiłby rodzinę zamordowanego dziennikarza Jamala Khashoggi.

Według pana Aleksandra i innych reporterów obecnych na sali, następca tronu nie spuszczał oczu, a na jego twarzy pojawił się uśmieszek.

Klub Prasowy Białego Domu uzyskał dostęp do dłuższej części spotkania prezydenta Joe Bidena, Mohammeda bin Salmana i ich doradców.

Mikrofony na stole konferencyjnym nie były włączone, a prasa była trzymana z dala, co utrudniało usłyszenie tego, co mówili dwaj mężczyźni.

1657922416

Na zdjęciach: Biden spotyka saudyjskich przywódców w Królewskim Pałacu Pokoju

sekretarz stanu Anthony Blinken, prezydent Joe Biden i książę koronny Mohammed bin Salman

(Agencja Ochrony Środowiska)

Prezydent Joe Biden uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z księciem Mohammedem bin Salman

(Reuters)

Saudyjski król Salman bin Abdulaziz Al Saud wita prezydenta Joe Biden

(Agencja Ochrony Środowiska)

Książę koronny Mohammed bin Salman i prezydent Joe Biden w Pałacu Królewskim Salman w Dżuddzie

(przez Reuters)

1657921516

Hanan Al-Atar Khashoggi dziękuje Bidenowi za podniesienie morderstwa jej zmarłego męża z Mohammedem bin Salmanem

Oświadczenie pani Hanan El-Eter Khashoggi dotyczące spotkania prezydenta Bidena z księciem Mohammedem bin Salmanem:Chciałbym podziękować prezydentowi Bidenowi za wychowanie mojego męża Jamala Khashoggi z księciem koronnym. Wychował ją przede wszystkim i jestem za to wdzięczny. Chciałbym również podziękować prezydentowi Bidenowi za wypełnienie prawdziwego dziedzictwa Jamala, którym jest rzucenie światła na kwestię praw człowieka i więźniów politycznych. To spotkanie oznaczało początek odpowiedzialności za morderstwo mojego męża. Za pośrednictwem amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości ja i mój zespół prawników zamierzamy pociągnąć wszystkie strony do odpowiedzialności za morderstwo mojego męża.

1657920616

Biden pozostaje zaangażowany w rozwiązanie dwupaństwowe

prezydent Joe Biden Powiedział, że nadal jest zobowiązany do Rozwiązanie dwupaństwowe dla Izraelczyków-palestyński Konflikt, nawet jeśli „ziemia nie jest dojrzała”, wznowi negocjacje między obiema stronami.

Przemawianie w Betlejem u boku prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w piątekBiden powiedział, że „dwa państwa” – izraelskie i drugie palestyńskie – powstały wzdłuż granic Izraela z 1967 r. na mocy „obopólnego porozumienia w sprawie [land] Barter pozostaje „najlepszym sposobem na osiągnięcie równych środków bezpieczeństwa, dobrobytu, wolności i demokracji zarówno dla Palestyńczyków, jak i Izraelczyków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *