SEGA i Bungie znajdują się na ogromnej liście firm, które Xbox rozważał nabycie

Dziś ujawniono, że Microsoft i Team Xbox rozważali w przeszłości zakup SEGA i Bungie, a informacje pojawiły się dzięki uprzejmości krawędź W ramach przesłuchania FTC w tym tygodniu.

W rzeczywistości punkt sprzedaży uzyskał na to dowód za pośrednictwem wiadomości e-mail z listopada 2020 r., W której widać, jak szef Xbox, Phil Spencer, pisze do dyrektora generalnego Microsoft Satyi Nadelli i dyrektora finansowego Amy Hood o swoim zainteresowaniu przejęciem SEGA:

„Piszę, aby uzyskać zatwierdzenie strategii komunikacji z Sega Sammy w sprawie potencjalnego przejęcia ich studiów gier Sega”.

„Wierzymy, że Sega stworzyła dobrze zbalansowane portfolio gier z różnych segmentów o globalnej atrakcyjności geograficznej, co pomoże nam przyspieszyć Xbox Game Pass zarówno na konsoli, jak i poza nią”.

Oprócz SEGA, „Final Watch List” z 2021 roku podkreśla zainteresowanie następującymi firmami:

Oczywiście żadne z nich nie przyniosło skutku, a Bungie faktycznie zostało wykupione przez Sony. Nie wiadomo, dlaczego tak się nie stało, poza tym, że Zynga skończyła z Microsoftem na rzecz przejęcia Activision Blizzard. Wygląda na to, że SEGA nadal była wymieniona jako „kluczowy cel” w dokumencie dotyczącym przeglądu fuzji od kwietnia 2021 r.

Od dawna mówi się, że Microsoft może być zainteresowany kupnem SEGA, więc warto wiedzieć, że to prawda! Po prostu nie jest to już prawdopodobne, ale zdecydowanie chcielibyśmy, aby tak się stało …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *