Co najmniej jedna osoba zginęła po przejściu tornada w stanie Indiana

Co najmniej jedna osoba zginęła, a inna została ranna, gdy w niedzielę burze nawiedziły południową Indianę i część doliny rzeki Ohio, pozbawiając prądu setki tysięcy klientów.

Urzędnik w hrabstwie Martin w stanie Indiana powiedział, że jedna osoba zginęła, a inna została ranna, ale ratownicy szukali ofiar i wycinali drzewa z jezdni. Podejrzewa się tornado, ale meteorolodzy jeszcze tego nie potwierdzili. „Jest tutaj, w środku lasu” – powiedziała przez telefon Mandy Wolf, dyrektor powiatowego zespołu reagowania kryzysowego. „To bałagan.”

W hrabstwie Johnson możliwe jest co najmniej jedno tornado w pobliżu miasta New Whiteland, powiedział Chad Swain, meteorolog z National Weather Service w Indianapolis. „Mamy inne potencjalne tornada, jedno w hrabstwie Martin i jedno w hrabstwie Monroe” – powiedział. Swain powiedział, że kilka domów zostało poważnie uszkodzonych.

W północnej Indianie, – poinformowały władze hrabstwa Porter Surowa pogoda w lokalnej rafinerii BP spowodowała nieplanowany wybuch gazu w obiekcie. Załogi zarządzają sytuacją i nie ma bezpośredniego zagrożenia dla społeczności, powiedzieli urzędnicy.

Od wczesnego poniedziałku mniej niż 10 000 klientów było bez prądu w stanie Indiana. Według ruchu oporu.us, który agreguje dane z aplikacji. Tak daleko na południe, jak Arkansas, Kentucky i Tennessee, ponad 300 000 klientów było pozbawionych prądu, gdy burze nawiedziły społeczności.

Pojawiły się klipy opublikowane w mediach społecznościowych Tornado Przez miasto Greenwood w stanie Indiana śmieci są wysyłane w powietrze. Dyspozytor z departamentu policji powiedział, że urzędnicy w mieście, które liczy około 65 000 mieszkańców, nadal pracują nad oceną szkód. Dyspozytor nie skomentował, czy ktoś został ranny lub zginął w czasie burzy.

„Ze względu na zniszczenia spowodowane przez tornado w wielu obszarach wokół hrabstwa Johnson, prosimy trzymać się z dala od obszarów dotkniętych dzisiejszą pogodą” – poinformowała straż pożarna w Greenwood. powiedział na FacebookuApeluje do ludzi o ostrożną jazdę i planowanie alternatywnych tras.

READ  Firma księgowa administracji Trumpa twierdzi, że sprawozdania finansowe z 10 lat są niewiarygodne

Cole Basie, uczeń szkoły średniej w Greenwood, powiedział, że był na uroczystości ukończenia szkoły przez przyjaciela, gdy zbliżało się tornado. On i jego przyjaciele schronili się w piwnicy i znaleźli powalone drzewa i zrównany z ziemią pobliski dom. „Nigdy czegoś takiego nie widziałem” – powiedział p. – powiedział Basi. — Więc to nas przestraszyło.

Co najmniej 75 domów zostało uszkodzonych, ale nikt nie został ranny, gdy tornado uderzyło w obszar o długości od trzech do czterech mil, siedem mil na południowy zachód od centrum Parkersville, poinformowali urzędnicy. Konferencja prasowa. Linie energetyczne były zerwane, a władze pracowały nad zakończeniem wtórnego przeszukiwania dotkniętych obszarów, powiedzieli.

Czerwony Krzyż powiedział, że współpracuje z lokalnymi władzami w celu określenia potrzeb dotkniętych społeczności. „Potrzeby te obejmują schronienie, dostęp do żywności i wody, wsparcie w zakresie zdrowia i zdrowia psychicznego i nie tylko” – napisała e-mailem rzeczniczka firmy Stephanie Fox, zauważając, że sytuacja „aktywnie ewoluuje”.

Pan. Swain, meteorolog, powiedział, że burze były napędzane ciepłym i wilgotnym powietrzem przed zimnym frontem. Naukowcy wciąż nie są w stanie ustalić, czy istnieje związek między zmianami klimatycznymi a częstotliwością lub siłą huraganów. Tornada to stosunkowo niewielkie, krótkotrwałe zdarzenia pogodowe, dlatego dane historyczne dotyczące ich występowania w przeszłości są ograniczone; Naukowcy potrzebują co najmniej 40 lat danych klimatycznych, aby móc narysować związek przyczynowy.

Naukowcy twierdzą, że w ostatnich latach tornada występowały w większej liczbie „klastrów”, a obszar kraju znany jako Tornado Alley jest miejscem, w którym występuje większość tornad. przesuwając się na wschód. Naukowcy odkryli, że czas sezonów huraganów staje się coraz bardziej nieprzewidywalny, z dużo wcześniejszymi i późniejszymi początkami w porównaniu z dekadami temu. Przyczyna tego nie jest jasna.

Derricka Brysona Taylora Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *