Lucid, Carnival, PacWest, Wolfspeed, Pfizer i inni gracze giełdowi

Zapasy nieznacznie wzrosły w poniedziałek, ponieważ handlowcy monitorowali rozwój sytuacji w Europie po krótkim buncie sił najemników w Rosji.

Lucid Group (symbol giełdowy: LCID) wzrosła o 13% po tym, jak zawarła umowę na dostawę z brytyjskim producentem samochodów luksusowych Aston Martin w celu budowy wysokowydajnych pojazdów elektrycznych. Zgodnie z umową Lucid dostarczy firmie Aston Martin „wiodące w branży technologie pojazdów elektrycznych”. Aston Martin wyemituje 28,4 miliona nowych akcji zwykłych na rzecz Lucid, dzięki czemu Lucid stanie się akcjonariuszem posiadającym około 3,7% udziałów w Aston Martin.

Carnival (CCL) spadł o 8%, nawet po tym, jak firma wycieczkowa odnotowała mniejszą niż oczekiwano stratę w drugim kwartale w związku z „ciągłym przyspieszeniem popytu”.

Backwest Bancorp (PACW) wzrósł o 7,1 procent po tym, jak bank regionalny powiedział, że zgodził się sprzedać portfel profesjonalnych pożyczek o wartości 3,5 miliarda dolarów zarządzającemu inwestycjami Ares Management (Ares).

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Ekspansja firmy Wolfspeed (WOLF) w USA będzie wspierana do 2 mld USD od konsorcjum pożyczkodawców kierowanego przez Apollo Global Management
I

Bloomberg poinformował, powołując się na oświadczenie, którego byłem świadkiem. Finansowanie zapewni natychmiast 1,25 miliarda dolarów w gotówce producentowi chipów Wolfspeed
I

Podczas gdy kolejne 750 milionów dolarów można wypłacić później. Akcje Wolfspeed wzrosły o 6,5%.

Pfizer Inc (PFE) spadł o 5,1 procent po tym, jak gigant farmaceutyczny powiedział, że tak planuje promować swojego doustnego kandydata na Danuglipron Jest na późnym etapie rozwoju jako lek na cukrzycę typu 2 i otyłość, ale rozwój drugiego kandydata, znanego jako lutiglipron, utknie w martwym punkcie.

Moderna (MRNA) zyskała 1,9% do 120,77 USD po podwyższeniu akcji producenta szczepionek do Kup z Neutralnego w UBS. UBS obniżył cenę docelową akcji do 191 USD z 221 USD.

Uniwersalne maszyny biznesowe

IBM ogłosił w poniedziałek, że przejmie firmę programistyczną Apptio za 4,6 miliarda dolarów. Apptio jest własnością firmy private equity Vista Equity Partners. Akcje IBM wzrosły o 0,8%.

Akcje Sherwin-Williams (SHW) wzrosły o 1,3% po tym, jak analitycy z BMO Capital podnieśli giganta farb i powłok do poziomu Outperformance z Market Perform.

Alphabet (GOOGL) spadł o 0,8% do 121,38 USD po tym, jak analitycy UBS obniżyli ocenę firmy macierzystej Google do neutralnej z Kupuj. Cena docelowa została podniesiona do 132 USD ze 123 USD.

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *