Senator Menendez jest oskarżony o przyjmowanie prezentów od Kataru w związku z nowymi zarzutami w ramach programu korupcyjnegoCNN

Prokuratorzy federalni, senator. Bob Menendez jest oskarżony o przyjmowanie biletów na samochody wyścigowe i innych prezentów od Kataru w ramach wieloletniego planu korupcyjnego. Naród Zatoki Perskiej dołączył do Egiptu jako kolejny obcy kraj, o pomoc któremu Demokrata z New Jersey jest oskarżany podczas sprawowania urzędu.

Prokuratorzy zarzucają Zarzut wtargnięcia Program Menendeza polegający na przekupstwie i wymuszeniach trwał do 2023 r., czyli o rok dłużej niż pierwotnie zakładano. Nowy akt oskarżenia, upubliczniony we wtorek, zmienia pierwotny akt oskarżenia poprzez wymienienie formalnych zarzutów postawionych jednemu z oskarżonych.

Wśród nowych zarzutów, według aktu oskarżenia, Menendez wziął pieniądze od jednego ze swoich współspiskowców, dewelopera z New Jersey, Freda Taipsa, w zamian za pomoc Taipsowi w zdobyciu milionów dolarów z funduszu inwestycyjnego. Katar. Senator, jak twierdzą prokuratorzy, podjął dodatkowo działania mające na celu pomoc Katarowi.

Menendez, jego żona Nadine Menendez, Daibes i dwóch biznesmenów z New Jersey zostali postawieni w stan oskarżenia w zeszłym roku w ramach programu przekupstwa. Wszyscy mają Niewinny do zarzutów.

Oprócz zarzutów o przekupstwo Menendezowi zarzuca się występowanie w roli zagranicznego agenta egipskiego rządu poprzez podejmowanie kroków mających na celu pomoc krajowi w zamian za uzyskanie przez jednego z oskarżonych monopolu na eksport halal. Menendez ma Stanowczo zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom.

We wtorkowym oświadczeniu prawnik Menendeza stwierdził, że rząd „nie ma dowodów na poparcie któregokolwiek z zarzutów, starych czy nowych”, a zamiast tego „jest ciągiem bezpodstawnych założeń i dziwacznych przypuszczeń opartych na rutynowych, uzasadnionych interakcjach między senatorem a jego wyborcami”. Albo zagraniczni urzędnicy.”

„Senator Menendez przez cały czas zachowywał się w sposób całkowicie właściwy w stosunku do Kataru, Egiptu i wielu innych krajów, z którymi regularnie współpracuje” – stwierdził w oświadczeniu prawnik Adam Fee. „Te powiązania zawsze opierały się na jego profesjonalnej ocenie najlepszego interesu Ameryki, ponieważ zawsze był patriotą. Ten ostatni akt oskarżenia jedynie ujawnia, do jakiego stopnia ci wrogo nastawieni prawnicy zatrują opinię publiczną jeszcze przed rozpoczęciem dochodzenia. Jednak te nowe zarzuty niczego nie zmieniają, a ich Zasady nie podlegają kontroli sądu ani ławy przysięgłych.

READ  Reporter Associated Press zwolniony za fałszywe doniesienia o rosyjskim ataku

W najnowszym akcie oskarżenia zarzucono, że Menendez przedstawił taśmy członkowi katarskiej rodziny królewskiej i szefowi katarskiej firmy inwestycyjnej pragnącej dokonać inwestycji. Z aktu oskarżenia wynika, że ​​Menendez złożył kilka publicznych oświadczeń, w których poparł rząd Kataru, podczas gdy Katarski Fundusz Inwestycyjny rozważał inwestycję.

„Menendez przekazał te oświadczenia Taibesowi, aby Taibes mógł podzielić się nimi z urzędnikami rządu Kataru powiązanymi z katarskim inwestorem i katarską spółką inwestycyjną” – twierdzą prokuratorzy.

W sierpniu 2021 r. senator przesłał notatkę prasową, w której pochwalił rząd Kataru, wysyłając SMS-a o treści: „Może zechcesz ich wysłać. „Mam zamiar zwolnić” – głosi akt oskarżenia. W następnym miesiącu, po wzięciu udziału w prywatnej imprezie zorganizowanej przez rząd Kataru na Manhattanie, Taibes wysłał Menendezowi zdjęcia luksusowych zegarków o wartości 23 990 dolarów, pytając: „Co powiesz na jeden z nich?” on zapytał. Dwa dni później Menendez przesłał taśmom link do strony internetowej śledzącej uchwałę Senatu popierającą Katar.

Kilka miesięcy później, w styczniu 2022 r., Menendez powiedział katarskiemu inwestorowi przed spotkaniem z Tabezem w Londynie w celu omówienia potencjalnej inwestycji: „Rozumiem, że mój przyjaciel spotka się z Tobą 15 dnia tego miesiąca. Jestem przekonany, że zaowocuje to korzystnym i obopólnie korzystnym ugodą, którą oboje wynegocjowaliście” – czytamy w arkuszu zarzutów.

W maju na prośbę senatora katarski urzędnik przyznał bilety na Grand Prix Formuły 1 w 2022 roku bliskiej krewnej Nadine Menendez.

W tym samym miesiącu, po spotkaniu senatora, Taibesa i dwóch urzędników z Kataru, Katarski Fundusz Inwestycyjny podpisał list intencyjny w sprawie zawarcia spółki joint venture ze spółką Taibesa. Później, jak wynika z aktu oskarżenia, Teibes dał Menendezowi sztabkę złota.

W zeszłym roku Qatar Investment Corporation ogłosiła to oficjalnie i zainwestowała miliony dolarów w Taibs. W akcie oskarżenia zarzucono, że Menendez w dalszym ciągu otrzymywał świadczenia od Katarczyków, w tym cztery bilety na tegoroczny wyścig Grand Prix Formuły 1.

READ  Biden: amerykańsko-filipiński sojusznik „w żelaznej zbroi” w obliczu napięć w Chinach

Prokuratorzy twierdzą, że Menendez nie wspomniał w swoich ujawnieniach finansowych o prezentach od Kataru i Tabeza, w tym sztabkach złota i biletach na zakłady.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *