Shohei Ohtani doradził, aby uniknąć Derby HR MLB 2024 rozgrywanych przez Dave’a Robertsa z Dodgers ze względu na kontuzję

Zbliża się przerwa w rozgrywkach MLB All-Star, a fani z pewnością mają nadzieję, że gwiazda Los Angeles Dodgers, Shohei Ohtani, zagra na boisku Home Run Derby.

Jednak menadżer Dodgers Dave Roberts nie należy do osób zainteresowanych udziałem swojej gwiazdy w wydarzeniu.

dla każdego szczególnieW środę Roberts powiedział reporterom, że „prawdopodobnie nie chce”, aby Ohtani startował w derbach ze względu na „rundy” zamachów, dodając, że może to mieć wpływ na jego rehabilitację po operacji Tommy’ego Johna.

„Po pierwsze, jego występ w Home Run Derby jest oczywiście świetny dla baseballu” – powiedział Roberts przed zwycięstwem 4:0 nad Chicago White Sox w środowy wieczór. „Z drugiej strony menedżer Dodgersów stara się być bardziej ostrożny i doceniać fakt, że panuje dużo większa zmienność, dużo większa intensywność i, wiesz, przechodzi rehabilitację proces łokciem.

Ohtani przeszedł zabieg we wrześniu ubiegłego roku, gdy był jeszcze członkiem Los Angeles Angels, a dwukrotny fenomen ograniczył się do trafień, a jego powrót do gry przewidywany jest na rok 2025. Kontuzja nie przeszkodziła mu w doskonaleniu gry na talerzu, gdyż prowadzi majors ze średnią Uderza 0,322 i w środowym zwycięstwie zaliczył swój 25. home run w NL w karierze.

Ohtani, który w 2021 roku wystąpił w derbach tylko raz w swojej karierze i został znokautowany w pierwszej rundzie po pamiętnym starciu z Juanem Soto, powiedział we wtorek, że „chciał to zrobić” w tym roku, ale porozmawia o tym. Z Robertsem i personelem medycznym. W środę podtrzymał swoje stanowisko.

„Od wczoraj niewiele się zmieniło” – powiedział Ohtani. „To coś, o czym będę musiał porozmawiać z wieloma osobami i podjąć decyzję”.

READ  Bulls pozyskali wolnego agenta Patricka Beverleya: Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *