Składany smartfon Honor Magic V2 jest w Chinach równie popularny jak iPhone

  • Honor, spin-off Huawei, wypuścił Magic V2 12 lipca z ceną początkową 8999 juanów (1245 USD).
  • Urządzenie składa się tak, że jest tak cienkie jak iPhone – 9,9 mm w porównaniu do 7,85 mm w 14, bez obudowy.
  • Zgodnie z postem na blogu, Samsung ma wypuścić „smuklejszy, lżejszy” składany smartfon na swoim wydarzeniu 26 lipca.

Honor wypuścił składany Magic V2 12 lipca 2023 r., Zaczynając od rynku chińskiego.

honor

BEIJING – W rankingu smartfonów „gorącej sprzedaży” chińskiego serwisu e-commerce JD.com w tym tygodniu składany Honor Magic V2 konkuruje z modelami Apple iPhone o trzy pierwsze miejsca.

Honor, spin-off Huawei, wypuścił Magic V2 12 lipca z ceną początkową 8999 juanów (1245 USD).

Sprzedaż oficjalnie ruszyła w czwartek. Ale według JD.com, popularnej platformy do kupowania elektroniki w Chinach, tydzień składania zamówień przedsprzedażowych przesunął czas dostawy nowych zamówień do połowy września.

Cena 9999 juanów Magic V2 zajęła drugie miejsce wśród sprzedaży smartfonów JD.com od czwartku rano, podczas gdy iPhone 14 Pro za 7799 juanów zajął pierwsze miejsce. iPhone 13 zajął trzecie miejsce.

Nowy Honor składa się tak, że jest tak cienki jak iPhone – 9,9 mm vs 14 to 7,85 mm, bez problemu. Oznacza to, że po złożeniu Magic V2 ma około trzech ósmych cala grubości.

Co najważniejsze, składany telefon był w stanie zachować równowagę między smukłością a „rozsądną żywotnością baterii”. Ethan Key, zastępca dyrektora w firmie Counterpoint Research. Moim zdaniem najważniejsze punkty [for the phone] Jest to najcieńsza obudowa w branży (9,9 mm) i najlżejsza (231 g).

Honor twierdzi, że bateria Magic V2 ma tylko 2,72 mm grubości i może obsłużyć około 14 godzin oglądania wideo na dużym, odsłoniętym ekranie telefonu. IPhone 14 zapewnia około 20-30 godzin oglądania wideo na jednym ładowaniu baterii, w zależności od modelu telefonu z paskiem.

READ  Plotki o NieR: Automata Switch pojawiają się w sieci przed Nintendo Direct Mini

„Dane dotyczące przedsprzedaży Magic V2 w Chinach są pozytywnym wskaźnikiem i pokazują odporność segmentu premium, co dobrze wróży rozwojowi składanych urządzeń w tym kraju” – powiedział Qi.

Część uprzywilejowana nie jest zbyt duża, ale jest to część, którą każdy chce wygrać.

Konkurencja rośnie.

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia „cieńszego i lżejszego” Foldable na swoim wydarzeniu 26 lipca, Według bloga Nęka. Firma promuje również wydarzenie inauguracyjne „Join the Flip Side” w Chinach.

Samsung Galaxy Z Fold4 kosztuje 10 999 juanów na JD.com, a Galaxy Z Flip3, który otwiera się jak składany telefon, kosztuje 4699 juanów.

Huawei, Xiaomi i Vivo również sprzedają składane urządzenia w Chinach w doskonałym przedziale cenowym.

Składane urządzenia to jasny punkt na kurczącym się globalnym rynku smartfonów.

Według Counterpoint Research, w pierwszym kwartale chiński rynek składanych urządzeń wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym do 1,08 miliona sztuk.

Counterpoint powiedział, że pomogło to ożywić globalny rynek składanych smartfonów, odnotowując wzrost o 64% rok do roku w pierwszym kwartale.

Z danych wynika, że ​​globalny rynek smartfonów spadł o 14,2% w pierwszych trzech miesiącach roku, a Chiny o 8%.

Honor sprzedaje również na arenie międzynarodowej, ale nie jest jeszcze jasne, jakie konkretne plany ma marka dla Magic V2.

W Chinach Honor prowadzi sprzedaż na głównych platformach handlu elektronicznego, w tym Douyin, lokalnej wersji TikTok, która stała się rozwijającym się portalem do sprzedaży na żywo.

Od czwartku rano Honor sprzedał ponad 10 000 sztuk Magic V2 w Douyin.

Transmisje na żywo stały się rosnącą bramą sprzedaży w Chinach. Według danych Departamentu Handlu opublikowanych w czwartek, sprzedaż strumieniowa w kraju stanowiła około 17,7% całej sprzedaży detalicznej online w pierwszej połowie roku, czyli około 180 miliardów dolarów.

Honor sprzedaje również swoje telefony na platformie e-commerce Alibaba Tmall i aplikacji do krótkich filmów wideo Kuaishou. Obie platformy, podobnie jak JD, obsługują sprzedaż strumieniową na żywo.

READ  6 ofert Apple w Czarny piątek, które przynoszą duże oszczędności na technologii podróży

Firma zajmująca się smartfonami była wcześniej marką Huawei. Ale po sankcjach USA wobec giganta telekomunikacyjnego Honor został sprzedany grupie nabywców, w tym rządowi Shenzhen, gdzie firma ma swoją siedzibę.

— Arjun Kharpal z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *