Dingo uśpiony po wyrzuceniu na brzeg | wiadomości ze świata

23-letnia Sarah Pete została zmuszona do surfowania podczas ataku trzech lub czterech rdzennych terierów australijskich w Kegari w stanie Queensland. Jeden ze świadków powiedział, że miała szczęście, że została oszczędzona.

przez Daniel Baines, reporter gazety


Czwartek, 20 lipca 2023 06:22, Wielka Brytania

Przywódca stada psów dingo głaszczących biegacza został wyrzucony na plażę w Australii.

Władze zajmujące się dziką przyrodą poinformowały, że leśnicy złapali i humanitarnie zabili zwierzę – które było wcześniej wyposażone w urządzenie śledzące – w środę.

Dzieje się tak po tym, jak 23-letnia Sarah Peet została zaatakowana przez trzy lub cztery osoby australijski Lokalne psy w poniedziałek podczas joggingu na Kagari, największej piaszczystej wyspie świata, znanej wcześniej jako Fraser Island w Queensland.

Władze niedawno zintensyfikowały patrole w okolicy po serii ataków na ludzi.

Świadkowie powiedzieli, że podczas miażdżenia stada Peet był zmuszony do surfowania, zgodnie ze strategią polowania stosowaną przez zwierzęta przeciwko dużej zdobyczy, takiej jak kangury.

Turyści Shane i Sarah Moffat jechali SUV-em wzdłuż plaży, kiedy zobaczyli, że jest atakowana i wskoczyli, by jej pomóc.

Pan Moffat powiedział 9News, że widział dwa dingo „wiszące u jej boku”.

„Szła w moim kierunku z ręką, krzycząc„ Pomóż mi, pomóż mi ”- powiedział Moffat. „Widziałem strach na jej twarzy, ponieważ nie czuła się dobrze”.

Moffat powiedział, że udało mu się przepchnąć między Peetem a przywódcą stada, zanim uderzył dingo, by go odstraszyć – i wierzy, że inaczej by nie przeżyła.

Dingo ugryzł opalającego się turystę w Queensland

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

’Ostatnia deska ratunku’

Biegacz, który pochodzi z Brisbane, doznał poważnych śladów ugryzień i został przetransportowany helikopterem do szpitala w stabilnym stanie.

READ  CIA kontynuuje internetową kampanię mającą na celu rekrutację rosyjskich szpiegów, powołując się na sukcesy

Od tego czasu urzędnicy nie przekazali żadnych dalszych informacji na temat jej stanu, powołując się na poufność pacjenta.

Przywódca stada był jednym z trzech dingo na wyspie wyposażonych w obroże śledzące ze względu na ich niezwykle niebezpieczne zachowanie, a drugim dingo zabitym w ostatnich tygodniach za ugryzienie człowieka.

Kolejne zwierzę zostało zabite w czerwcu po dwóch oddzielnych atakach na siedmioletniego chłopca i 42-letnią Francuzkę.

„Eutanazja psów dingo wysokiego ryzyka jest zawsze ostatecznością, a trudną decyzję podjętą przez Queensland Parks and Wildlife poparli tradycyjni właściciele wyspy, ludność Pochola” – napisali urzędnicy w oświadczeniu.

Władze obwiniają za rosnący strach przed dingo na wyspie turystów, którzy ignorują przepisy, karmiąc je lub zachęcając do robienia zdjęć.

Odwiedzający wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Park Narodowy Great Sandy zostali ostrzeżeni, aby nie biegać ani nie biegać poza ogrodzonymi terenami ze względu na niebezpieczeństwa stwarzane przez zwierzęta, które są gatunkiem chronionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *