Sonda New Horizons NASA uchwyciła lodowiec „w kształcie serca” na powierzchni Plutona

Pluton był uważany za dziewiątą planetę w Układzie Słonecznym

Agencja kosmiczna NASA rutynowo robi niesamowite zdjęcia naszego wszechświata, wprawiając w zachwyt entuzjastów kosmosu. W niedzielę NASA udostępniła na Instagramie oszałamiające zdjęcie zrobione przez sondę New Horizons, które pokazuje blok lodu w kształcie serca na powierzchni Plutona. Obszar w kształcie serca jest nieformalnie znany jako Tombaugh Regio i składa się z azotu i metanu.

Obraz brzmi: „Nieobecność sprawia, że ​​serce rośnie. Nasz statek kosmiczny New Horizons uchwycił ten lodowiec w kształcie serca. Uważa się, że znajduje się na powierzchni Plutona, na której znajdują się również góry, klify, doliny, kratery i równiny lód metanowy i azotowy.

Zobacz zdjęcie tutaj:

Obraz został opisany jako „Powierzchnia Plutona charakteryzuje się pęknięciami i kraterami w odcieniach brązu. Częściowo widoczne jądro pojawia się w prawym dolnym rogu małego świata otoczonego czarną przestrzenią.

Sonda New Horizons została wystrzelona w styczniu 2006 roku i dotarła do Plutona w lipcu 2015 roku, przelatując w odległości 7800 mil od jego powierzchni, stając się pierwszą sondą, która przeleciała w pobliżu Plutona i jego księżyców. Odległy statek kosmiczny odwiedził również odległy obiekt pasa Kuipera Ultima Thule (2014 MU69) w styczniu 2019 roku.

Użytkownicy Instagrama polubili zdjęcie i podzielili się różnymi komentarzami. Jeden z użytkowników napisał: „Wouahh, co za wspaniałe ujęcie, dzięki statkowi kosmicznemu New Horizon”. Inny skomentował: „Dla mnie Pluton zawsze będzie planetą”.

Trzeci powiedział: Dlaczego Pluton nie jest samolotem? Czwarty powiedział: „Bycie osobno nie oznacza, że ​​nie jesteś częścią rodziny. ”

Pluton był kiedyś uważany za dziewiątą planetę w Układzie Słonecznym, jednak w 2006 roku został zdegradowany i przeklasyfikowany jako planeta karłowata. Międzynarodowa Unia Astronomiczna IAU obniżyła ocenę Plutona do planety karłowatej, ponieważ nie spełnia on trzech kryteriów stosowanych przez IAU do zdefiniowania planety pełnowymiarowej.

READ  Jak i kiedy zobaczyć zieloną kometę z Florydy w 2023 roku - NBC6 South Florida

Pluton ma nieco ponad 1400 mil (2250 km) średnicy, czyli mniej więcej połowę szerokości Stanów Zjednoczonych lub dwie trzecie szerokości Księżyca. Ze średnią temperaturą -387 F (-232 C) – powierzchnia Plutona jest pokryta lodem złożonym z wody, metanu i azotu i uważa się, że ma skaliste jądro i prawdopodobnie głęboki ocean.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *