Josef Newgarden wygrywa swój pierwszy Indy 500 w pełnym wraków wyścigu

Agencja prasowa28 maja 2023, 21:331 minuta na przeczytanie

Indianapolis – Józef Newgarden W niedzielę w końcu zdobył swojego długo wyczekiwanego Indianapolis 500 i wręczył właścicielowi zespołu Rogerowi Penske swoją 19. Marcusa Ericksona Szalony wyścig na 2,5 mili do mety.

Po tym, jak wyścig został oznaczony czerwoną flagą po raz trzeci na końcowych okrążeniach, Newgarden został przesunięty z czwartego na drugie przez kontrolę wyścigu. Dwukrotny mistrz IndyCar, który był 0 na 11 w „The Greatest Spectacle in Racing”, wykorzystał przewagę, omijając Ericksona podczas restartu, a następnie blokując go przez ostatnie dwa okrążenia, aby wygrać.

Newgarden zaparkował swój samochód z napędem Chevrolet na przednim odcinku, wyskoczył i znalazł lukę w ogrodzeniu, po czym zanurkował w część tłumu szacowanego na ponad 300 000 podczas świętowania. Następnie wspiął się na płot, aby naśladować wieloletniego kierowcę Team Penske i czterokrotnego zwycięzcę Indy 500, Helio Castronevesa.

Erickson zajął drugie miejsce w Honda Racing Chipa Ganassiego. Podążać za nim Santino Ferrucciegoco zapewniło 88-letniemu AJ Foytowi najlepsze miejsce w wyścigu jego zespołu, który wygrał cztery razy od czasu wygrania go przez Kenny’ego Brake’a w 1999 roku.

inkubator słupowy Alex Baloufaworyt wyścigu, był czwarty za Ganassim i Aleksandra Rossiego Dopełnieniem pierwszej piątki dla Arrow McLaren.

READ  USMNT vs Panama – Skład, jak oglądać, czas rozpoczęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *