Nintendo przejmuje GameCube i Wii Emulator od Steama

Valve usunął ze Steam listę Dolphin, popularnego emulatora GameCube i Wii, po otrzymaniu nakazu zaprzestania działalności od Nintendo, twórców stojących za roszczeniem projektu. Firma za Mario I Zelda Oskarża emulator o nielegalne obchodzenie jego zabezpieczeń i twierdzi, że chroni jedynie „ciężką pracę i kreatywność inżynierów i programistów gier wideo”.

Lista Dolphin w cyfrowym sklepie Valve Zadebiutował w marcu. „Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić nasze wspaniałe doświadczenie – Dolphin nadchodzi na Steam!” Twórcy napisali w tym czasie. Chociaż projekt open source istnieje online od lat, od tego czasu rośnie zainteresowanie emulatorami retro Uruchom Steam Decka oficjalna strona sklepu utworzy widżet łatwiejszy dostęp.

Jednak deweloperzy Dolphin ogłosili 27 maja, że ​​port Steam zostanie „opóźniony na czas nieokreślony” po tym, jak Valve usunął następującą tablicę do dyskusji z Nintendo. Wpisał się zespół emulatora Aktualizacja na blogu projektu. „Zostaliśmy powiadomieni przez Valve, że Nintendo wydało wniosek o zaprzestaniu działalności DMCA przeciwko stronie Dolphin Steam i usunęliśmy Dolphin ze Steam do czasu rozwiązania sprawy. Obecnie rozważamy nasze opcje i będziemy mieli bardziej dogłębne odpowiedź w najbliższej przyszłości”.

Na podstawie kopii noty prawnej Zostało to wcześniej sprawdzone gry komputeroweNintendo, oskarżając firmę Dolphin o używanie „kluczy szyfrujących bez zgody Nintendo i odszyfrowywanie ROM-ów w czasie rozruchu lub tuż przed nim”. Chociaż emulacja sama w sobie jest legalna, zapewnia użytkownikom sposoby na ominięcie zabezpieczeń w pamięci ROM poszczególnych gier Możesz naruszyć prawa własności intelektualnej Nintendo. To problem, który należy rozwiązać w sądzie, chociaż brak równowagi sił między dużymi korporacjami a projektami homebrew, takimi jak Dolphin, oznacza, że ​​w praktyce zdarza się to rzadko.

READ  Kojima publicznie odpowiada na twierdzenia Normana Reedusa, że ​​Death Stranding 2 jest w fazie rozwoju

„Nintendo jest zaangażowane w ochronę ciężkiej pracy i kreatywności inżynierów i programistów gier wideo” – powiedział rzecznik Nintendo. Kotaku w liście. Ten emulator nielegalnie obchodzi środki ochrony Nintendo i uruchamia nielegalne kopie gier. Używanie nielegalnych emulatorów lub nielegalnych kopii gier szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje. Nintendo szanuje prawa własności intelektualnej innych firm i z kolei oczekuje, że inni zrobią to samo To samo.”

Podczas gdy firma rzadko odwracała wzrok, jeśli chodzi o piractwo jej gier i narzędzia, które mogą to ułatwić (Takich jak chipy modyfikacyjne sprzedawane online), Nintendo było ostatnio szczególnie agresywne w rozprawianiu się z przeciekami i tym, co uważa za nielegalne nadużycie swoich gier i technologii. W lutym komenda wezwała Spór o dane osobowe Ktoś podejrzany o ujawnienie urzędnika The Legend of Zelda: Kingdom’s Tears sztuka książka. W kwietniu wydał kilka ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich Dziesiątki popularnych Oddech dziczy Filmy z rozgrywki na YouTube który został oparty na zmodyfikowanych wersjach gry. A w maju wydawało się, że zawiera emulator Switcha, Lotpick. Został usunięty z githuba Po nielegalnym kopiowaniu Królewskie łzy Zaczęło rozprzestrzeniać się lotem błyskawicy w Internecie przed oficjalną premierą gry.

Nie jest jeszcze jasne, jak zareagują obecni programiści Dolphin ani jak Valve jest chętne do przywrócenia strony Sklepu, chyba że problem zostanie rozwiązany w sądzie, co może zająć lata. ostatni rok, zawór poprzecznyW zestawie emulator Lyu Zu Switch W zwiastunie YouTube Steam Deck. Film został później zredagowany i przesłany ponownie, aby usunąć odniesienie. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *