Sony twierdzi, że generacja PlayStation 5 to najbardziej dochodowa generacja konsoli w historii

Według nowych danych udostępnionych przez firmę, generacja PlayStation 5 jest oficjalnie najbardziej dochodową generacją sprzętu Sony w dotychczasowej historii.

Pochodzi to z segmentu biznesowego firmy związanego z grami i usługami sieciowymi Slajdy ze spotkań i prezentacjiKtóry został udostępniony dzisiaj po raporcie o wynikach spółki dwa tygodnie temu. W swojej prezentacji Sony ujawniło, że generacja PS5 od chwili premiery wygenerowała sprzedaż na poziomie 106 miliardów dolarów, przewyższając każdą poprzednią konsolę na tym samym etapie jej generacji.

PlayStation twierdzi, że obecna generacja jest jak dotąd najbardziej dochodowa.

Przyklejmy szybko kilka gwiazdek do tego numeru. Po pierwsze, Sony poinformowało, że generacja PS4 wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 107 miliardów dolarów, czyli wyraźnie ponad 106 miliardów dolarów. Jednak generacja PS4 jest traktowana jako całość, od roku podatkowego 2013 do roku podatkowego 2019, i obejmuje o trzy lata więcej niż generacja PS5 (która trwa od roku podatkowego 2020 do roku podatkowego 2023). Cztery lata po rozpoczęciu cyklu życia PS4 nadal pozostawało ono daleko w tyle za PS5, a PS5 jest na dobrej drodze, aby w którymś momencie tego roku z łatwością przewyższyć całkowitą sprzedaż generacji PS4.

Warto również zauważyć, że podane kwoty w dolarach stanowią łączną sprzedaż w całej generacji konsol i nie odzwierciedlają sprzedaży konkretnego sprzętu czy gier. „Generacja PS5” obejmuje nie tylko samo PS5, ale wszystko, co firma robi podczas tej generacji, w tym sprzedaż PS4 i wydawanie gier w tym okresie. Więc traktuj to wszystko z przymrużeniem oka.

PlayStation żąda większych wydatków na PS5 przez całe życie.
PlayStation żąda większych wydatków na PS5 przez całe życie.

Ale nie jest niespodzianką, że generacja PS5 była dla Sony bardzo opłacalna. Mimo wszystkich powyższych gwiazdek, PS5 sprzedało się do tej pory w 56 milionach egzemplarzy. Chociaż sprzedaż PS4 znacznie przewyższała sprzedaż (ostatnio policzono 117 milionów), PS5 było droższe w momencie premiery niż PS4. Stałe wydatki na oprogramowanie w całym cyklu życia obu rozwiązań pomogły obecnej generacji konsol Sony jedynie zwiększyć sprzedaż w dolarach, nawet jeśli wdrażanie konsol było nieco powolne; Sony podaje, że zarówno PS4, jak i PS5 mają obecnie 49 milionów aktywnych konsol miesięcznie.

READ  Intel Arrow Lake-S będzie od 6% do 21% szybszy niż Raptor Lake-S, a grafika Xe-LPG wykazuje nawet 2,4-krotną poprawę

W prezentacji zauważono również, że nawet przy połowie sprzedaży jednostkowej wydatki od początku roku na PS5 są znacznie wyższe niż wydatki od początku roku na PS4. Wydatki na DLC, usługi i urządzenia peryferyjne wzrosły, ale wydatki na pełną zawartość gry na PS5 nieznacznie spadły w porównaniu z PS4.

Wszystko to sprawia, że ​​jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to PlayStation 5 radzi sobie nieźle. Sprzedaż jednostkowa to przydatny sposób na sprawdzenie zainteresowania graczy, ale nie opowiada pełnej historii tego, jak firma mierzy sukces konsoli. Wśród ciągłych plotek, że na horyzoncie może pojawić się PS5 Pro, być może wkrótce zobaczymy, jak Sony próbuje wykorzystać swoją obecną generację w inny, droższy sposób.

Rebecca Valentine jest starszą reporterką w IGN. Masz wskazówkę dotyczącą historii? Wyślij go na adres [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *