Sony wprowadza system śledzenia ruchu Mocopi w USA

Sony Przedstawiamy Mocopi, oparty na telefonie bezprzewodowy system przechwytywania ruchu do kontrolowania wirtualnych awatarów, pojawił się w Stanach Zjednoczonych po debiucie japońskiego produktu na początku tego roku. Mocopi można już zamawiać w przedsprzedaży za 449 USD, wyłącznie za pośrednictwem Sony Sklep internetowy Oczekuje się, że będzie wysyłany do klientów od 14 lipca. Japonia od dawna jest popularnym rynkiem dla wirtualnych streamerów (znanych również jako „Vtubers”), twórców treści, którzy przedstawiają fikcyjne animowane postacie – zwykle za pomocą motion capture – więc przetestowanie tamtejszych wód miało dla firmy sens. Teraz Mocopi może zapewnić przystępną drogę dla większej liczby twórców z USA, którzy również mogą objąć to hobby.

System został ostatecznie zaprojektowany do rejestrowania ruchów użytkownika, a następnie odzwierciedlania ich w środowiskach cyfrowych – stąd połączenie „ruchu” i „kopii”. Istnieje wiele różnych zastosowań tego typu technologii, od umożliwienia animatorom wyposażenia postaci 3D w bardziej realistyczne ruchy, po umożliwienie użytkownikom Vtuber replikowania ich ruchów w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strumieni i platform wirtualnej rzeczywistości, takich jak VR Chat.

Mocopi opiera się na sześciu czujnikach śledzących mniej więcej wielkości Apple Airtag do śledzenia ruchu użytkowników i przekazuje dane na żywo przez Bluetooth do aplikacji systemowej na Androida lub iOS. Czujniki przyczepiają się do głowy, bioder, kostek i nadgarstków, zapewniając do 10 godzin bezprzewodowego śledzenia całego ciała. Czujniki są przechowywane w etui ładującym USB-C i można je w pełni naładować w około 90 minut.

Cena 449 USD może wydawać się droga, jeśli nie znasz alternatywnych ofert przechwytywania ruchu na rynku, ale jest całkiem rozsądna, biorąc pod uwagę jej potencjalne zastosowania, nawet jeśli jest droższa niż wcześniej sądziliśmy. Kombinezony do pełnego przechwytywania ruchu i czujników pokojowych (takie jak te używane w produkcjach telewizyjnych, filmowych i gier wideo) mogą kosztować tysiące dolarów – duża inwestycja dla małych niezależnych studiów. W rozmowie z krawędźCodeMiko, jedna z najpopularniejszych Vtuber na świecie, powiedziała, że ​​wydała od 12 000 do 13 000 USD na kombinezon do sterowania swoim cyfrowym awatarem.

READ  Charizard Terra Ride from Scarlet & Violet Second Chance godziny wydarzeń, informacje

A sam system zapewnia pewne znaczące korzyści niszowym społecznościom, które będą skłonne zapłacić pieniądze, aby go kupić. Chociaż istnieją niedrogie zestawy słuchawkowe VR, takie jak Meta Quest 2, które mogą być podobnie używane w aplikacjach VR, nie zapewnią one jakości dedykowanego narzędzia do przechwytywania ruchu – zwłaszcza jeśli chodzi o śledzenie dolnej części ciała. W ostatnich latach pojawiły się również alternatywy oparte na oprogramowaniu, które opierają się na kamerze internetowej użytkownika lub nagranym materiale wideo, takie jak rokoko I lupet. Ale generalnie nie oferują one śledzenia całego ciała, a te, które to robią, mogą być niespójne i zwykle nie trzymają świecy w stosunku do ofert sprzętowych. A ponieważ Mocopi polega na połączeniu Bluetooth telefonu, możesz z niego korzystać Gdziekolwiek.

Wciąż jest kilka rzeczy, których brakuje Mocopi: na przykład nie może śledzić wyrazu twarzy ani ruchów palców, ale wydaje się być świetną alternatywą do tworzenia wysokowydajnych stacji bazowych w całym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *