SpaceX przekłada kolejną misję Falcon 9 Starlink na niedzielę


Pad 40 będzie gościł na Cape Canaveral Space Force Station.

On gra

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem najlepszego zasięgu w branży i premier na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i środków. Wesprzyj go, subskrybując tutaj.

Aktualizacja: SpaceX, powołując się na kasy przed lotem, powiedział, że zespoły celują teraz w niedzielę, 26 lutego, w rozpoczęcie tej misji Starlink. Nie podano zaktualizowanego czasu wydania. Firma powiedziała również, że jeśli wszyscy pozostaną na dobrej drodze do misji NASA SpaceX Crew-6 zaplanowanej na 1:45 rano w poniedziałek, 27 lutego, zespoły wycofają się z misji Starlink w niedzielę, aby nadać priorytet misji załogowej na stację kosmiczną .

Oczekuje się, że warunki pogodowe będą świetne w czwartek, 23 lutego, podczas dzisiejszego popołudniowego startu SpaceX z Florida Space Coast.

Rakieta Falcon 9, która ma wystartować w mniej więcej sześciogodzinnym oknie, które otwiera się o 13:37 czasu wschodniego, prawdopodobnie będzie miała 95% szans na warunki pogodowe „startu”, zgodnie z Forecasters z US Space Force.

Launch Complex 40 w Space Force Station Cape Canaveral będzie gospodarzem 71. wystrzelenia przez SpaceX satelitów Starlink firmy w oknie trwającym do 19:30 EDT.

„Nie oczekuje się, że pogoda będzie głównym problemem tej konkretnej misji” – powiedzieli w poniedziałek meteorolodzy kosmiczni Delta 45. „Możliwe, że mogliśmy zobaczyć kilka chmur cumulus unoszących się w ciągu dnia, ale w tej chwili nie wygląda na to, aby stanowiło to szczególny problem dla startów”.

Załoga NASA SpaceX-6:Poznaj pionierów kolejnej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną

READ  Start Starlinera został opóźniony do połowy maja

Harmonogram startu rakiety: Nadchodzące starty i lądowania na Florydzie

grzywna FAA:SpaceX startuje dwa razy w ciągu jednego dnia, ponieważ FAA proponuje grzywnę w wysokości 175 000 USD

Oczekuje się, że wkrótce po starcie pierwszy stopień rakiety przewróci się i wyląduje na bezzałogowym statku na Oceanie Atlantyckim.

Tymczasem ostatni start SpaceX w tym miesiącu z Florydy ma wysłać Stephena Bowena, Warrena Hoburgha z NASA, wraz z sułtanem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, sułtanem Al Neyadim i rosyjskim kosmonautą Andriejem Fiedjajewem, na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Falcon 9 i Crew Dragon mają wystartować z platformy 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego o godzinie 1:45 czasu wschodniego w poniedziałek, 27 lutego.

Oglądaj dzisiejszą transmisję na żywo z obu misji w dniu startu na 90 minut przed startem na stronie https://www.floridatoday.com/space/.

Najnowsze informacje można znaleźć na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Jamie Groh jest korespondentem satelitarnym Florida Today. Możesz się z nią skontaktować pod adresem [email protected]. Śledź ją Twitter @AlteredJamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *