SpaceX wystrzeli 22 satelity Starlink podczas lotu Falcon 9 z bazy sił kosmicznych Vandenberg – Spaceflights Now

Plik: Rakieta Falcon 9 jest gotowa do wystrzelenia misji Starlink. Zdjęcie: SpaceX

Wraz ze zbliżaniem się marca SpaceX ma nadzieję przeprowadzić kolejny start z Kalifornii z konstelacją 22 satelitów Starlink na pokładzie.

Misja Starlink 7-18 ma wystartować z bazy sił kosmicznych Vandenberg o godzinie 19:30 czasu PT (22:30 czasu wschodniego, 02:30 UTC).

Spaceflight Now będzie transmitować na żywo misję rozpoczynającą się około 30 minut przed startem.

Będzie to piętnasty lot pierwszego etapu wspierającego tę misję, numer końcowy B1071, we flocie SpaceX. Wcześniej wystrzelił między innymi dwie misje współdzielenia przejazdów SmallSat Transporter, misje dla Narodowego Biura Rozpoznania i ładunek SWOT NASA do monitorowania oceanów.

Po wystartowaniu z Space Launch Complex 4 East (SLC-4E) B1071 wyląduje na dronie SpaceX „Of Course I Still Love You” po nieco ponad ośmiu minutach lotu. Będzie to 87. lądowanie na platformie OCISLY i 289. jak dotąd lądowanie ze wspomaganiem.

SpaceX rozmieści satelity Starlink około godzinę po ich wystrzeleniu z Golden State. Misja ta będzie dwudziestym lotem Starlink w 2024 r. i zwiększy liczbę wystrzelonych dotychczas przez SpaceX ponad 6100 Starlinków.

Według astronoma i eksperta od śledzenia Jonathana McDowella na orbicie znajduje się obecnie 5680 satelitów Starlink.

READ  Wydaje się, że z moim wnukiem i jego najlepszym przyjacielem dzieje się coś bardzo dziwnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *