SpaceX zbliża się do kolejnego lotu testowego statku kosmicznego w miarę dalszego rozwoju bazy Starbase

WASZYNGTON — Podczas gdy SpaceX przygotowuje się do kolejnego lotu testowego statku kosmicznego, firma rozbudowuje także obiekty w Teksasie w celu budowy i wystrzelenia tych pojazdów.

SpaceX zakończyło 20 maja ćwiczenia testowe pojazdu, który przeprowadzi czwarty zintegrowany lot testowy, napełniając pojazd paliwem i przechodząc odliczanie szkoleniowe. Ta próba była jednym z ostatnich kamieni milowych przed próbą wystrzelenia rakiety przez SpaceX.

„Lot statku Starship 4 za około dwa tygodnie” – powiedział dyrektor generalny SpaceX Elon Musk. Wyszło w mediach społecznościowych Po teście. „Głównym celem jest uzyskanie maksymalnego zwrotu ciepła.” Górny stopień statku kosmicznego, czyli statek, rozpadł się po ponownym wejściu na pokład podczas poprzedniego lotu testowego 14 marca.

SpaceX będzie również potrzebować zaktualizowanej licencji na start wydanej przez Federalną Administrację Lotniczą. O 39y Podczas kwietniowego sympozjum kosmicznego Kelvin Coleman, zastępca administratora FAA ds. komercyjnego transportu kosmicznego, powiedział, że ukończenie modyfikacji licencji w maju jest możliwe, ale nie potwierdził, że będzie ona gotowa do końca miesiąca.

Inna urzędniczka SpaceX powiedziała niedawno, że spodziewa się, że statek Starship będzie gotowy do wystrzelenia, gdy FAA wyda zaktualizowaną licencję. „Nadal pracujemy nad uzyskaniem licencji od FAA” – powiedziała Kathy Lueders, dyrektor generalna Starbase i była zastępczyni administratora NASA odpowiedzialna za programy lotów kosmicznych z załogą. Podczas wydarzenia, które odbyło się 14 maja w Harlingen w TeksasieMówili, że „w ostatniej chwili przechodzili przez skrzyżowanie T i kropkę nad i”.

„Mamy nadzieję uzyskać licencję na przełomie maja i czerwca” – dodała. „Pierwszego dnia, kiedy otrzymamy tę licencję, będziemy latać”.

Duża część prezentacji dla lokalnej grupy ekonomicznej skupiała się na rozwoju samej bazy Starbase, w której SpaceX produkuje statki kosmiczne i superciężkie dopalacze. Lueders powiedział, że codziennie w obiekcie, który znajduje się na końcu dwupasmowej autostrady w pobliżu ujścia rzeki Rio Grande do Zatoki Meksykańskiej, codziennie pracuje ponad 3000 osób, w tym pracownicy i kontrahenci SpaceX.

READ  Test rakiety Artemis I NASA został przełożony

„Zainwestowaliśmy miliardy w tę dziedzinę, aby wyposażyć obiekty” – powiedziała. „Nie jest łatwo budować na końcu autostrady nr 4”. Na slajdzie z jej prezentacji stwierdzono, że SpaceX zainwestowała ponad 3 miliardy dolarów w infrastrukturę Starbase od czasu symbolicznej budowy obiektu w 2014 roku, a obecnie wydaje 1,1 miliarda dolarów rocznie w Starbase i innych obiektach zlokalizowanych w Teksasie. Powiedziała, że ​​aktualizacja Raportu o wpływie gospodarczym za rok 2021 na działalność spółki powinna być gotowa w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Priorytetem jest budowa dużego zakładu produkcyjnego, nazwanego Starfactory, który zajmie powierzchnię 1 miliona stóp kwadratowych i zastąpi namioty, w których budowano komponenty statków kosmicznych. „Rok temu Elon powiedział: «Wiesz, musimy się pozbyć tych namiotów i teraz będzie to stałe miejsce»” – wspomina. „Więc później zbudujemy fabrykę GigaStarship”. powiedział, że firma planuje ukończenie budowy do końca roku.

Powiedziała, że ​​SpaceX buduje biurowiec, aby skonsolidować kadrę inżynieryjną Starbase, a także drugi wieżowiec. Firma buduje także drugą platformę orbitalną dla statku Starship w pobliżu obecnej.

Oprócz infrastruktury w Teksasie SpaceX pracuje nad kompleksem startowym Starship w kompleksie startowym 39A Centrum Kosmicznego Kennedy’ego na Florydzie. Federalna Administracja Lotnicza ogłosiła 10 maja, że ​​rozpoczęła prace nad oświadczeniem o oddziaływaniu na środowisko dotyczącym zmodernizowanej infrastruktury statków kosmicznych, podczas gdy Departament Sił Powietrznych równolegle bada potencjalne obiekty do wystrzeliwania statków kosmicznych w dwóch lokalizacjach na pobliskim Cape Canaveral Space Stacja.

Musk zasugerował na wydarzeniu w 2022 r., że Baza Starbase stanie się „zaawansowanym ośrodkiem badawczo-rozwojowym” dla prac Starship z Florydą, w których będą organizowane starty operacyjne, ale Lueders powiedział, że zarówno Teksas, jak i Floryda będą miały możliwości wspierania misji Starship.

„Potrzebujemy dwóch obszarów startowych, aby móc spełnić nasz manifest” – powiedziała, w szczególności wystrzeliwując statek kosmiczny w ramach programu NASA Human Landing System. „Jedno lądowanie będzie wymagało wystrzelenia 15 lotniskowców i musi to nastąpić w określonym czasie”. Szacunkowa liczba startów 15 przewoźników jest większa niż to, co podali wcześniej inni urzędnicy firmy, łącznie z szacunkami dotyczącymi „10” startów podanymi w styczniu.

READ  Statek towarowy SpaceX Dragon cumuje na stacji kosmicznej, aby dostarczyć panele słoneczne, nasiona i nie tylko

„To będzie nasz główny obszar, ale będziemy potrzebować także bazy na Florydzie, abyśmy mogli wykonać zadania w odpowiedniej liczbie i w odpowiedniej kolejności” – podsumowała.

Powiedziała, że ​​pracuje także nad innymi aspektami Starbase i jej wpływem na społeczność, od jakości życia pracowników po poprawę ruchu na jedynej drodze prowadzącej do obiektu. „To dla nas teraz kluczowa faza” – powiedziała, trwają dyskusje z urzędnikami lokalnymi i stanowymi na takie tematy, jak ustawienie sygnalizacji świetlnej na drodze do Bazy Gwiazd oraz zachęcanie do rozwoju hoteli i restauracji we wschodniej części Brownsville. Część najbliżej Bazy Gwiezdnej.

Były to także dyskusje na temat kolejnych ulepszeń infrastruktury Starbase – stwierdziła – „abyśmy na końcu autostrady międzystanowej nr 4 mieli miejsce, w którym możemy prowadzić długoterminową działalność gospodarczą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *