Spadkobiercy księcia idą do sądu w ramach ostatniej rundy sporów majątkowych

Niemal osiem lat po śmierci Prince’a jego spadkobiercy wraz z dwoma byłymi powiernikami artysty stanęli przed sądem w ostatniej rundzie długiej, kosztownej i złożonej batalii o kontrolę nad jego majątkiem.

Pozew, ogłoszony w środę przed sądem w Delaware, stawia czterech spadkobierców artysty przeciwko dwóm jego byłym partnerom biznesowym w walce o kontrolę nad Prince Legacy LLC. Podmiot jest jednym z dwóch holdingów utworzonych w 2022 roku w celu zarządzania majątkiem zmarłego artysty o wartości 156 milionów dolarów. Spółka Primary Wave, do której należy cała druga połowa nieruchomości, nie jest zaangażowana w spór; O sprawie jako pierwszy poinformował m.in obraz.

Proces ustalania majątku Prince'a był na każdym kroku zakłócany przez spory prawne, głównie z powodu jego śmierci w 2016 roku, nie pozostawiając testamentu – to tragiczna ironia losu artysty, który tak uparcie walczył o kontrolę nad prawami do swojej muzyki.

Organizacja wydała kilka zestawów pudełkowych zawierających niewydany materiał z obszernego skarbca Prince'a, a ostatnio obszerną kolekcję „Diamonds and Pearls” – ostatniego albumu artysty, który za życia dotarł na szczyt listy Billboard 200. Źródła podają różnorodny Pozew ten nie powinien komplikować dodatkowych planów uwolnienia, które były wstrzymywane przez kilka miesięcy, zanim majątek wyjdzie z sądu spadkowego w 2022 r.

To ostatni pozew, jaki dostał różnorodny, Londell MacMillan, który przez krótki czas kierował firmą Prince'a w latach 90., oraz Charles Spicer w związku z zarzutami, że czterech członków rodziny Prince'a próbowało wyciągnąć ich z Prince's Legacy LLC. Twierdzą, że wysiłek ten narusza wcześniejsze porozumienie i poważnie zaszkodzi wysiłkom na rzecz „zachowania i ochrony dziedzictwa Prince’a”.

„Poszczególnym oskarżonym brakuje żadnego doświadczenia w biznesie i zarządzaniu, nie mają doświadczenia w branży muzycznej i rozrywkowej ani doświadczenia w negocjowaniu umów na wysokim szczeblu w branży rozrywkowej i zarządzaniu nimi” – napisali McMillan i Spicer w skardze. „Ich wtrącanie się i ingerencja uniemożliwią kontynuowanie działalności Prince Legacy i spowodują nieodwracalne szkody dla wartości firmy, istniejących relacji i źródeł przychodów”.

READ  Ukochana aktorka i gwiazda mediów społecznościowych Leslie Jordan umiera w wieku 67 lat

W pozwie wymienia się przyrodnie siostry Prince'a, Sharon Nelson i Noreen Nelson, a także jego siostrzenicę Brennę Nelson i siostrzeńca Allena Nelsona, z których żadna nie odpowiedziała natychmiast na prośby o komentarz.

Sześciu przyrodnich braci Prince'a uznano za spadkobierców, z których trzech sprzedało później swoje udziały firmie Primary Wave. W sierpniu 2022 roku majątek został ostatecznie podzielony równo pomiędzy Prince Legacy (własność McMillana, Spisera i pozostałych spadkobierców) oraz Prince Oat Holdings, którego właścicielem jest Primary Wave.

Wśród kilku zarzutów zawartych w pozwie McMillan i Spicer zarzucają, że Sharon i Brenna próbowały sprzedać swoje udziały w spółce holdingowej Primary Wave, czego ich zdaniem nie można zrobić bez zgody wszystkich jej członków, a następnie próbowały to zmienić. Jej wewnętrzne regulacje mające na celu skłonienie do takiej sprzedaży.

Twierdzą również, że „Sharon próbowała (bezskutecznie) zastąpić cały personel Paisley Park wybranymi przez siebie osobami i przejąć opiekę nad Paisley Park”, odnosząc się do przestronnego studia rezydencji artystki. „Jej żądania zorganizowania wystawnych wydarzeń w Paisley Park kosztem Paisley Park również zostały odrzucone”. Twierdzą również, że Breanna próbowała „umieścić swojego syna jako stażystę w dziale marketingu w Paisley Park” i zatrudnić innych kluczowych pracowników bez konsultacji z firmą.

różnorodny Będę miał więcej na temat sytuacji w miarę jej dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *