Specjalny doradca prowadzi dochodzenie w sprawie postępowania Trump Organization z materiałami z monitoringu Mar-a-Lago

(CNN) Adwokaci dla specjalnego rzecznika Jacka Smitha W ostatnich tygodniach zadano pytania dotyczące postępowania z wcześniejszymi nagraniami z monitoringu prezydenta Donalda TrumpaResort Mar-a-Lago po tym, jak Trump Organization otrzymała zeszłego lata wezwanie do sądu w sprawie nagrania, według wielu źródeł zaznajomionych z dochodzeniem.

Sposób postępowania z materiałem filmowym i sposób, w jaki pracownicy organizacji Trumpa zareagowali na prośbę Departamentu Sprawiedliwości, spowodowały w ostatnich tygodniach nową rundę wezwań do sądu przez wielką ławę przysięgłych dla czołowych pracowników Trumpa, poinformowały CNN źródła.

Wieloletni dyrektorzy Trump Organization Matthew Calamari Sr. i jego syn Matthew Calamari Jr. staną w czwartek przed wielką ławą przysięgłych badającą niewłaściwe obchodzenie się z tajnymi dokumentami przywiezionymi do domu Trumpa w Mar-a-Lago, według doniesień. Oczekuje się, że prokuratorzy zapytają Trumpa o sposób postępowania z materiałami z monitoringu i rozmowami z pracownikami Trumpa, według źródeł.

Calamari Sr., wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny Trump Organization, nadzorował przede wszystkim operacje związane z bezpieczeństwem Trumpa i jego aktywów podczas swojej wieloletniej kariery w Trump. Jego syn, Calamari Jr., jest dyrektorem bezpieczeństwa w Trump Organization.

Adwokat Calamari Jr. odmówił komentarza, podobnie jak rzeczniczka biura specjalnego doradcy. Adwokat Calamari Sr. nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Akcja wielkiej ławy przysięgłych, zaplanowana na czwartek, stanowi kolejny krok naprzód w procesie Smitha, ponieważ zabezpiecza niektórych najbliższych współpracowników Trumpa jako świadków przeciwko niemu.

Materiał filmowy jest częścią dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie rzekomego niewłaściwego obchodzenia się z poufnymi dokumentami i utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości w klubie plażowym na Florydzie po odejściu Trumpa z prezydentury. W sprawie nie postawiono żadnych zarzutów, a Trump zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom.

CNN wcześniej informowało Te sceny urzekły Walta NautęDoradca byłego prezesa Nauty i inny pracownik Mar-a-Lago przenoszą pudła z dokumentami z szafy.

Calamari jest jednym z kilku świadków, którzy mają zeznawać na procesie Smitha w czwartek. Prokuratorzy wcześniej sprowadzili pracowników Trumpa niskiego szczebla, aby zakwestionować materiał z monitoringu, w jaki sposób mógł zostać zmanipulowany w odpowiedzi na wezwanie do sądu, a jeśli został sfałszowany, dwa źródła powiedziały CNN w tym tygodniu.

READ  Raport: Apple przygotowuje się do uruchomienia „powodzi” nowych urządzeń tej jesieni

Według dwóch źródeł śledczy pytali wcześniej Calamari Sr. o wiadomości tekstowe i rozmowy dotyczące nagrań z monitoringu z Nauty. The Departament Sprawiedliwości przesłuchał Nauthę kilka miesięcy temu O obchodzeniu się z pudełkami i powiedział FBI, że był kierowany przez Trumpa, wcześniej informowało CNN.

Prawnik Nauty odmówił komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *