Spotify po cichu przenosi teksty piosenek za paywallem

Kredyty obrazkowe: Jakub Purzycki/NoorFoto /Getty Images

Wygląda na to, że Spotify znalazło nowy sposób na nakłonienie swoich bezpłatnych użytkowników do przejścia na płatną subskrypcję: umieszcza teksty piosenek za zaporą płatniczą. Inny wymiar Raporty według Frustrujące posty Od użytkowników Reddit firma po cichu potwierdza zmianę – ale bez bezpośredniego oświadczenia. Zamiast tego firma po prostu powiedziała TechCrunch, że funkcje Spotify mogą zmieniać się w czasie, w zależności od rynku i urządzenia. Odpowiedź wskazuje, że zmiana tekstów może być czymś więcej niż tylko testem, ale Spotify nie jest jeszcze gotowe do oficjalnego ogłoszenia, które rynki zostaną dotknięte.

Wiele jednak wskazywało na to, że Spotify zmierza w tym kierunku. Jesienią ubiegłego roku zauważono, że firma wyłącza teksty piosenek użytkownikom, którzy nie płacą. Bezpłatni użytkownicy, którzy próbowali uzyskać dostęp do tej funkcji, zobaczą komunikat „Ciesz się tekstami w Spotify Premium”.

Jednak wówczas rzecznik Spotify wyjaśnił, że zmiany to „tylko test”, który przeprowadzono z ograniczoną liczbą użytkowników na „kilku rynkach”. Spotify nie traktuje już zmian jako testu, choć nie jest jasne, dlaczego dostęp do tekstów piosenek nie jest udokumentowany jako funkcja premium gdzieś na jego stronie internetowej – na przykład na stronie, na której użytkownicy mogą Plany można uaktualnić Lub w dokumentacji pomocy. Może to wynikać z faktu, że firma wciąż testuje miesięczny limit tekstów dla bezpłatnych kont; Bezpłatni użytkownicy raport Zobacz wiadomości informujące ich, że każde kliknięcie Pokaż teksty wlicza się do nowego limitu.

Spotify nie podało żadnych dalszych szczegółów na temat powodów zakazu tekstów piosenek, ale wyraźnie jest to próba wepchnięcia większej liczby osób na płatny poziom. W zeszłym kwartale firma osiągnęła ponad 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, przekraczając szacunki, a płatni abonenci osiągnęli ponad 236 milionów, co stanowi 15% wzrost rok do roku. Natomiast przychody kwartalne były Nie spełnił oczekiwań analityków O wartości 3,72 miliarda euro w porównaniu do 3,67 miliarda (3,94 miliarda dolarów).

READ  Oferty z okazji Dnia Prezydenta Nintendo Switch: konsole i gry

Czas pokaże, czy zakazanie tekstów piosenek skłoni więcej osób do zarejestrowania się. Teksty piosenek są łatwo i bezpłatnie dostępne w Internecie oraz w innych aplikacjach współpracujących ze Spotify, takich jak na przykład Genius, Apple Shazam czy Musixmatch.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *