Sprawa Dyera Nicholsa: zwolniony siódmy gliniarz, jeszcze 20 godzin materiału do wydania

Ponad 12 urzędników zostało oskarżonych w dochodzeniu wewnętrznym.

Według głównego urzędnika prawnego miasta Memphis, Jennifer Sink, w środę po południu zostanie opublikowanych około 20 godzin policyjnego materiału wideo i audio w sprawie Dyera Nicholsa.

Zwolnienie nastąpiło po tym, jak siódmy funkcjonariusz zaangażowany w incydent z 7 stycznia został zwolniony po wewnętrznym dochodzeniu, powiedział Sink.

29-letni Nichols zmarł kilka dni później po gwałtownym zatrzymaniu ruchu zarejestrowanym na nagraniu z kamery ciała, na którym funkcjonariusze wielokrotnie uderzali Nicholsa.

Jego śmierć wywołała protesty i niepokoje w całym kraju.

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Miasta Sink ogłosił, że czterech pracowników straży pożarnej w Memphis i 13 pracowników policji w Memphis zostało oskarżonych w wyniku wewnętrznego dochodzenia. Według Singha nie są to dochodzenia karne, ale administracyjne.

Przed spotkaniem Departament Policji w Memphis poinformował, że sześciu funkcjonariuszy biorących udział w incydencie zostało zwolnionych. Sink ujawnił członkom rady, że zwolniono siódmego, niezidentyfikowanego funkcjonariusza, którego dotyczy dochodzenie.

Z pozostałych funkcjonariuszy objętych dochodzeniem trzech zostało zawieszonych, dwóm oddalono zarzuty, a jeden zrezygnował, zamiast zostać zwolnionym, powiedział Sink. Powiedział, że zarzuty i decyzje dyscyplinarne zostaną wydane w środę wraz z oficjalnym opublikowaniem najnowszej rundy materiału filmowego.

Sink powiedział, że wszyscy funkcjonariusze bezpośrednio zaangażowani w pobicie Nicholsa byli częścią pierwszej rundy zwolnień i zarzutów karnych.

Tych pięciu funkcjonariuszy – Thaddeus Bean, Demetrius Haley, Desmond Mills Jr., Emmitt Martin III i Justin Smith – nie przyznało się do morderstwa drugiego stopnia oraz pobicia i późniejszej śmierci Nicholsa.

READ  Rachel Madow odchodzi z MSNBC, aby wyprodukować film: Report

Szósty oficer, Preston Hemphill, został zwolniony w lutym, kilka dni po udostępnieniu opinii publicznej materiału z kamery ciała.

Inny zawieszony funkcjonariusz powiedział: „Ręce do góry [Nichols’] nóg” – powiedział Sink, ale upierał się, że to nie był strajk ani atak.

Evan Pereira i Will McDuffie z ABC News przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *