Sprawa Ripple dobiega końca, ale walka o jasność musi „kontynuować” – Brad Garlinghouse

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, ostrzegł, że walka prawna Ripple z amerykańskim FCA „dobiega końca”, to dopiero początek większej bitwy o branżę, a walka o przejrzystość przepisów „musi być kontynuowana”.

Po ujawnieniu dokumentów Hinmana 13 czerwca w ramach toczącego się procesu sądowego między Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Garlinghouse opublikował wideo na Twitterze, w którym omówił harmonogram procesu i wyraził swoją frustrację z powodu SEC.

Opublikowane obecnie dokumenty Hinmana sugerują, że SEC „celowo wywołała zamieszanie co do zasad i wykorzystała to zamieszanie poprzez egzekwowanie”, powiedział Garlinghouse w filmie opublikowanym 17 czerwca.

W swoich uwagach Garlinghouse ostro skrytykował działania SEC jako wyraźny przypadek „złej wiary, jasnej i prostej”.

Uważa on, że taka sytuacja ma miejsce od początku pozwu przeciwko Ripple, który został pierwotnie złożony w grudniu 2020 r., mówiąc, że wniesienie sprawy „na kilka dni przed Bożym Narodzeniem” wydawało się „zbyt podobne”.

„To jest definicja narzucania ludziom polityki […] i prowadzenie rozsądnej polityki”.

Garlinghouse wyjaśnił, że przed złożeniem pozwu odpowiadał „na każde pytanie [the SEC] ma” i nigdy nie wspomniano mu, że XRP jest zabezpieczeniem.

Uważa on, że SEC „chce zabić” innowacje i przemysł kryptowalutowy w USA, argumentując, że przemówienie Hinmana dotyczyło mniej „jakiegokolwiek pojedynczego tokena lub pojedynczego łańcucha blokowego”, ale bardziej ogólnego stanowiska SEC wobec branży szyfrowania.

„Chodzi o pokazanie, jak nieustępliwie SEC prowadzi działania przeciwko graczom kryptowalut, twierdząc, że fałszywe otwarte ramiona i zaproszenia przychodzą i odchodzą, cały czas kłamiąc na temat ich tak zwanych wytycznych.

Garlinghouse wyjaśnił dalej, że „w najlepszym przypadku” dokumenty wskazują, że najwyżsi urzędnicy SEC „nie mogli dojść do porozumienia” w sprawie prawa i bezpośrednio powiedział Billowi Hinmanowi, że „jeszcze bardziej zdezorientuje opinię publiczną w kwestii zasad kryptograficznych”.

READ  Polityka Tesli dotycząca pracy zdalnej sprawia, że ​​Amazon próbuje ukraść niezadowolonych pracowników

Cointelegraph poinformował 13 czerwca, że ​​notatki w ujawnionych dokumentach wskazywały, że redaktorzy obawiali się, że stwierdzenie Hinmana, że ​​Ether nie jest papierem wartościowym, może utrudnić agencji zajęcie innego stanowiska w sprawie Etheru w przyszłości.

Jednak Garlinghouse stwierdził, że „w najgorszym przypadku” dokumenty wykazały, że Hinman „umyślnie zignorował prawo” i próbował „stworzyć nowe prawa”.

Powiązany: Ripple z zadowoleniem przyjmuje przepisy MiCA, ponieważ pozew w USA podkreśla brak jasności

Podkreślił, że branża musi współpracować, ponieważ SEC może w przyszłości podjąć działania przeciwko większej liczbie firm kryptograficznych.

„Ostatecznie, gdy nasz spór prawny dobiega końca, podobnie jak wielu innych, którzy dopiero zaczynają, więc walka o przejrzystość musi być kontynuowana”.

Dzieje się tak po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła 5 czerwca pozew przeciwko giełdzie kryptowalut Binance, zarzucając oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych. Dzień później regulator podjął działania przeciwko Coinbase z podobnych powodów.

czasopismo: Zagrożona praca Gary’ego Genslera, pierwszy ETF Bitcoin BlackRock i inne wiadomości: Hodler’s Digest, 11-17 czerwca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *