Sprzedaż Mint Mobile przez Ryana Reynoldsa firmie T-Mobile przyniosła aktorowi ponad 300 milionów dolarów

  • autorstwa Maxa Matzy
  • BBC News, Seattle

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Hollywoodzka supergwiazda Ryan Reynolds jest najnowszą gwiazdą, która zarabia pieniądze dzięki mądrym inwestycjom, które są dalekie od jego występów na ekranie.

Kanadyjski aktor ma zarobić ponad 300 milionów dolarów (248 milionów funtów) po tym, jak amerykańska firma telekomunikacyjna zaoferowała zakup mniejszej sieci telefonicznej, w której jest właścicielem udziałów.

Współwłaściciel walijskiej drużyny piłkarskiej Wrexham AFC sprzedał również markę ginu, której był współwłaścicielem w 2020 roku za 610 milionów dolarów.

Nadal pojawia się również w filmach jako jeden z najlepiej opłacanych aktorów na świecie.

Oczekuje się, że gwiazda Deadpool zobaczy dużą wypłatę po tym, jak T-Mobile, druga co do wielkości firma telefonii komórkowej w USA, zgodziła się kupić firmę, w którą zainwestował Reynolds.

Reynolds jest właścicielem 25% budżetowego przewoźnika Mint Mobile, który jest objęty umową o wartości 1,35 miliarda dolarów z T-Mobile.

„Jesteśmy tak podekscytowani, że T-Mobile pokonał śmiałą ofertę z ostatniej chwili złożoną przez moją matkę, Tammy Reynolds” – żartował w komunikacie prasowym ogłaszającym sprzedaż.

Detektyw Pikachu i A-lister Green Lantern byli aktywnie zaangażowani w kampanie reklamowe Mint za pośrednictwem swojej firmy Maximum Effort.

Firma Maximum Effort stworzyła również reklamy dla Pelotonu, a także swojej marki ginu Aviation American Gin, którą sprzedał gigantowi spirytusowemu Diageo w 2020 roku.

W niedawnym wywiadzie dla The Wall Street Journal opisał pracę firmy jako „szybką reklamę” — mającą na celu tworzenie krótkich reklam wirusowych.

„Wszystko, co robimy, jest surowe. Jest szybkie, niedrogie, a osobowość jest ponad scenerią” – powiedział.

wyjaśnij wideo,

ZOBACZ: King Charles i Queen Consort Camilla spotykają Ryana Reynoldsa i Roba McElhinneya na stadionie Wrexham

Reynolds rozpoczął karierę aktorską w latach 90. i zagrał w filmach takich jak Deadpool 2, Hitman’s Wife’s Bodyguard, The Adam Project i Free Guy.

Był drugim najlepiej opłacanym aktorem na świecie w 2020 roku, według Forbesa, regularnie zarabiając ponad 20 milionów dolarów na filmie, tylko za Dwaynem „The Rock” Johnsonem.

W wywiadzie udzielonym w 2018 roku na czacie na żywo z Kelly i Michaelem, przypomniał sobie swój pierwszy występ aktorski w 1991 roku jako nastolatek przy dodatkowej pracy dostarczającej gazety.

Powiedział, że rola kosztowała 150 dolarów.

„Kiedyś myślałem, że jestem miliarderem” – powiedział Reynolds. „Za 150 dolarów dziennie to było spełnienie marzeń”.

W 2021 roku kupił Wrexham United wraz z Robem McElhinneyem, współtwórcą kultowego serialu It’s Always Sunny w Filadelfii za 2,5 miliona dolarów.

Następnie para stworzyła serial dokumentalny o zespole o nazwie Welcome to Wrexham.

W ciągu ostatnich kilku lat krążyły pogłoski, że może chcieć kupić drużynę hokejową Ottawa Senators.

Reynolds jest jednym z wielu celebrytów, którzy zainwestowali w niereprezentatywne przedsięwzięcia.

Ashton Kutcher jest najbardziej znany z posiadania firmy venture capital z udziałami w Uber, Skype i Airbnb. Snoop Dogg i Jared Leto są inwestorami Reddit, by wymienić tylko kilku.

Pomimo swojego bogactwa Reynolds nadal pracuje. W przyszłym roku zagra w Deadpool 3 u boku Hugh Jackmana, który gra Wolverine’a.

READ  McDonald's potwierdza promocję na posiłki za 5 dolarów, aby przyciągnąć klientów z powrotem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *