Stadion Denver Broncos oświetla siedzenia, obszar skrzydła

W czwartek strażacy ugasili pożar, który podpalił kilka rzędów siedzeń i obszar skrzydła na stadionie Denver Broncos.

Pożar wybuchł na czwartym poziomie w Empower Field w Mile High tuż po godzinie 14 i rozprzestrzenił się na trzeci poziom, spalając co najmniej sześć rzędów siedzeń w dwóch sekcjach. Strażakom szybko udało się opanować pożar, ale starali się ustalić, czy rozprzestrzenił się on na inne obszary boiska piłkarskiego, które może pomieścić 76 125 osób.

Przedstawiciele stadionu poinformowali w oświadczeniu na Twitterze, że pożar miał miejsce na placu budowy w pobliżu atrium East Club. Co najmniej 100 osób uczestniczyło w imprezie na drugim poziomie, ale stadion był pusty.

W szczytowym momencie pożaru na miejscu znajdowało się około 75 strażaków. Nie było doniesień o kontuzjach.

Materiał filmowy z helikoptera pokazuje kilku strażaków używających armatek wodnych do gaszenia pożaru, który wysłał duże pióropusze czarnego dymu ze stadionu w pobliżu centrum Denver. Straż pożarna w Denver ćwierkanie Na kilku zdjęciach widać duże płomienie rozprzestrzeniające się po siedzeniu.

Kapitan Greg Bexley, rzecznik straży pożarnej, powiedział, że pożar prawdopodobnie powstał w skrzydle, ale został częściowo ugaszony przez system tryskaczowy. Następnie rozprzestrzenia się na siedzenia wykonane z tworzywa sztucznego.

„Ten rodzaj plastiku, z którego wykonane są siedzenia, pali się nie tylko bardzo ostrymi, bardzo dużymi płomieniami, ale także wytwarza ogromną ilość czarnego dymu” – powiedział.

Śledczy nie powiedzieli, co spowodowało pożar, który spalił co najmniej 93 metry kwadratowe.

O podobny pożar, w wyniku którego w styczniu 2002 roku spaliły się plastikowe siedzenia na zachodnich trybunach starego stadionu Mile High, obwiniono palnik spawalniczy.

„Nasi strażacy mają doświadczenie w tego typu gaszeniach pożarów. … Za każdym razem, gdy wybuchnie pożar na wyższym poziomie, będziesz musiał przenieść znaczną ilość sprzętu do tego środowiska. Dlatego nasi strażacy przynieśli wiele ciężkich kawałków węża i sprzęt, piły i tym podobne, aby mogli pomóc im ugasić ten pożar” – powiedział Bexley w czwartek.

READ  Wewnątrz przeprowadzki Luke'a Fickella do Wisconsin, dlaczego zdecydował się teraz opuścić Cincinnati

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *