Stan rannego obywatela amerykańskiego pogorszył się po wystrzeleniu przez Hezbollah rakiet w stronę IzraelaCNN

Według leczącego go centrum medycznego stan obywatela amerykańskiego, który został ranny w niedzielę w wyniku wystrzelenia rakiet przez libański Hezbollah w kierunku północnego Izraela, uległ pogorszeniu.

Centrum Medyczne Galilee podało w oświadczeniu, że 31-letni mężczyzna został ranny odłamkiem w górną część ciała i został zabrany na salę operacyjną w niedzielę wieczorem czasu lokalnego.

Centrum dodało, że w wyniku ostrzału rakietowego ranne zostały dwie inne osoby – żołnierz i cywil – i przewieziono je na oddział chirurgii szpitala.

Izraelskie wojsko poinformowało, że w niedzielę Hezbollah wystrzelił w kierunku północnego Izraela dziesiątki pocisków i rakiet przeciwpancernych. Dodał, że żołnierz odniósł lekkie obrażenia i został ewakuowany w celu leczenia.

Centrum medyczne poinformowało, że dwóch cywilów zostało rannych odłamkami.

Rzecznik centrum medycznego powiedział wcześniej CNN, że stan amerykańskiego cywila jest „poważny i stabilny”.

Ośrodek dodał: „Został przyjęty na oddział urazowy, gdzie zespół medyczny podał mu znieczulenie i podłączony do respiratora”.

CNN skontaktowało się z Departamentem Stanu USA w sprawie zakażonego Amerykanina.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​odpowiedziała atakami Hizb Allah Struktury wojskowe.

W niedzielę grupa Hezbollah oświadczyła w wielu oświadczeniach, że wystrzeliła rakiety w kilka izraelskich obiektów wojskowych.

Nastąpiło to po tym, jak armia izraelska przeprowadziła w sobotę nalot w północnym Libanie, w wyniku którego, według niej, zginął starszy członek Hezbollahu.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

READ  Ukraińcy usuwają co najmniej dwa mosty pontonowe w pobliżu Biełohorówki, widać zdjęcia satelitarne i dronowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *