Starlink osiąga niesamowity kamień milowy pod względem liczby subskrybentów w miarę zbliżania się potencjalnej oferty publicznej

Starlink osiągnął kamień milowy w liczbie subskrybentów, w dużej mierze dzięki rekordowemu wzrostowi liczby użytkowników w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

SpaceX działa dla rentowności od czasu jej założenia przez Elona Muska. Jednym z głównych narzędzi pomagających osiągnąć ten finansowy sukces jest satelitarny serwis internetowy Starlink. Teraz, gdy usługa rośnie zarówno pod względem zasięgu, jak i oferty, osiągnęła nowy kamień milowy dla abonentów, co może mieć kluczowe znaczenie, gdy firma rozważa potencjalną pierwszą ofertę publiczną.

Według SpaceX, o czym Sawyer Merritt początkowo informował na Twitterze, Starlink osiągnął 1,5 miliona subskrybentów i rekordowy wzrost liczby użytkowników wynoszący 3600 nowych subskrybentów dziennie.

Aby uczcić osiągnięcie tej astronomicznej liczby subskrybentów, SpaceX zamieścił na swoim koncie na Instagramie film przedstawiający niektóre z niesamowitych projektów, w których wykorzystywana jest usługa Starlink.

Do znacznego zwiększenia liczby abonentów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyczyniło się rozszerzenie usług i ofert dostawcy Internetu. W szczególności, rozszerzając się na zastosowania lotnicze i morskie, SpaceX jest w stanie znacznie zwiększyć przychody z tych segmentów, w których brakuje Internetu. Ponadto, dla klientów mieszkających na ziemi, Starlink dostarczył odbiorniki satelitarne dla tych, którzy są w ruchu i dla klientów w najtrudniejszych warunkach na planecie.

Wraz z rozwojem usług, Starlink radykalnie zwiększył prędkość Internetu, pracując nad wystrzeleniem satelitów nowej generacji. Satelity te pomagają również zapewnić bardziej spójny zasięg w odległych i trudno dostępnych obszarach, w których klienci Starlink chcą, aby usługa działała.

Patrząc w przyszłość, wielu uważa, że ​​SpaceX lub jego jednostka Starlink mogą wejść na giełdę z jednym z najważniejszych IPO od lat. Plotki te nie zostały potwierdzone przez SpaceX, Starlink ani ich CEO Elona Muska. Jednak dzięki możliwości ożywienia biznesu świeżym kapitałem może być użytecznym narzędziem, ponieważ dostawca internetu chce dalej rozwijać i ulepszać swoją działalność.

READ  Fizycy odkrywają „wir 3D” zerowymiarowej ferroelektryczności

Co sądzisz o artykule? Czy masz jakieś uwagi, pytania lub wątpliwości? Głosujcie na mnie mailowo na adres [email protected]. Możesz także połączyć się ze mną na Twitterze @William Writin. Jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, napisz do nas na adres [email protected]!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *