Steph Curry i Klay Thompson dzielą się ulubionymi wspomnieniami z Jordan Ball Warriors – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Ostatni rok Jordana Paula w Warriors obejmował uderzenie pięścią w twarz od kolegi z drużyny, Draymonda Greena, wcześniejsze wyjście z play-offów i wymianę z Washington Wizards.

Ale czas Paula w Zatoce nie był wyłącznie negatywny.

Gdy Golden State przygotowuje się do przyjęcia Waszyngtonu w piątkowy wieczór w Chase Center, Paul i jego byli koledzy z drużyny Warriors Udostępnione Anthony’emu Slaterowi z The Athletic Niektóre z ich ulubionych wspomnień z czterech lat, które spędzili razem.

„Był jeden mecz, który rozpoczęliśmy razem, w którym ja zdobyłem 35 punktów, a on 30” – powiedział Slaterowi obrońca Warriors Klay Thompson. „Graliśmy jazz i wróciliśmy zza 20. To był dla nas wspaniały moment, aby wiedzieć, że możemy to zrobić”.

Mecz, o którym wspomina Thompson, odbył się w ostatniej fazie sezonu zasadniczego 2021–2022. Paul zastąpił kontuzjowanego Stepha Curry'ego w ostatnich 12 meczach i notował średnio 25,8 punktu przy 42,1% celnych strzałów w tym okresie, a także pięć zbiórek i 6,2 asyst w 35,4 minuty.

Curry powrócił na play-offy, ale Ball prezentował się równie konsekwentnie, zdobywając średnio 17 punktów na mecz przy 50,8% skuteczności strzałów, co pomogło Warriors zdobyć czwarty tytuł mistrza NBA w ciągu ośmiu sezonów.

„Aby zrobić to, co zrobił” – powiedział trener Warriors Steve Kerr. „Rozpoczął pierwsze 50 meczów, następnie oddał swoją pozycję Klayowi, a następnie odegrał dużą rolę w play-offach. Rozpoczął mecze, wszedł z ławki i zrobił wszystko, czego oczekiwaliśmy od Jordana.

W meczu przeciwko Denver Nuggets w pierwszej rundzie play-offów Konferencji Zachodniej Paul stracił 30, 29 i 27 punktów w pierwszych trzech meczach serii. Kevon Looney powiedział, że było to jedno z jego ulubionych wspomnień Paula, wspominając przejściowy rzut za trzy punkty przeciwko DeMarcusowi Cousinsowi.

„Wtedy powiedziałem: «Och, będzie naprawdę dobry»” – Looney powiedział Slaterowi. „Robisz to podczas jego pierwszych kwalifikacji w kwalifikacjach, nie denerwujesz się? Steph wszedł z ławki i i tak dał świetny występ.

READ  Spencer Stryder z The Braves otrząsa się z ostatnich zmagań, wracając do dominującej formy przeciwko Phillies

Dla Paula jego ulubionym meczem z Golden State był pierwszy mecz półfinału Konferencji Zachodniej przeciwko Memphis Grizzlies. Kerr zgodził się.

W tym meczu Green został wyrzucony z boiska za mocny faul Brandona Clarke'a, a Paul zastąpił go w wyjściowym składzie w drugiej połowie. Podczas paskudnego wieczoru strzeleckiego dla Curry'ego, Thompsona i Andrew Wigginsa Paul zrobił duży postęp, zdobywając 31 punktów, trafiając 12 z 20 (60%) z gry i 5 z 10 (50%) zza łuku.

„Och, tak, kiedy graliśmy z Tyusem [Jones] „Tak jest” – powiedział Paul Slaterowi, wskazując na Jonesa, obecnie jego kolegę z drużyny Wizards. „Szczególnie z nim w drodze”.

„Bardzo nas uratował w fazie play-off” – powiedział Looney.

Wszystkie trzy ulubione momenty Curry'ego dla Paula miały miejsce podczas finałów NBA 2022. Podczas decydującego meczu 6. meczu w Bostonie to Paul zapoczątkował serię 21-0, która pomogła Warriors pokonać Celtics i ostatecznie zdobyć tytuł mistrza.

„To była piękna rzecz” – powiedział Curry. „Ale także strzały z połowy kortu. Mecze 2 i 5”.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *