Steward Health bankrutuje po narastających problemach finansowych

(Bloomberg) – Firma Steward Health Care System LLC ogłosiła upadłość w poniedziałek wcześnie rano po okresie narastających wyzwań finansowych i kontroli rządu nad wpływem zamknięcia szpitali na pacjentów.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Z dokumentów wynika, że ​​firma z siedzibą w Dallas finalizuje pożyczkę ratunkową od właściciela Medical Properties Trust Inc. Zwróciła się o ochronę na podstawie rozdziału 11 do Południowego Sądu Okręgowego w Teksasie i wymieniła aktywa i pasywa o wartości od 1 miliarda do 10 miliardów dolarów.

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości pozwala Steward Health na kontynuowanie działalności do czasu uzyskania zgody na plan restrukturyzacji. Według strony internetowej poświęconej upadłości Steward prowadzi ponad 30 szpitali w ośmiu stanach i zatrudnia około 30 000 osób. Jest to największa w kraju prywatna sieć szpitali nastawiona na zysk.

W tym roku problemy finansowe Stewarda pogłębiły się, ponieważ spółka miała trudności z płaceniem dostawcom i zarządzaniem operacjami w swoich lokalizacjach. Aby obniżyć koszty, system przeniósł się do zamykania szpitali, w tym kilku w Massachusetts. Doprowadziło to do znacznego sprzeciwu i śledztwa prowadzonego przez polityków stanowych, w tym senator USA Elizabeth Warren.

Jak podaje Bloomberg, firma zdecydowała się również sprzedać swoją organizację świadczącą usługi zarządzane i zatrudniła firmę konsultingową AlixPartners do pomocy operacyjnej.

Właściwości lecznicze

W ramach umowy restrukturyzacyjnej Medical Properties – amerykański fundusz nieruchomości skupiający się na placówkach opieki zdrowotnej – ma zapewnić początkowe finansowanie dłużnika w wysokości 75 mln USD oraz dodatkową pożyczkę w wysokości do 225 mln USD, jeśli zostaną spełnione określone warunki. – stwierdziła w oświadczeniu. W styczniu spółka Medical Properties udzieliła Steward Health pożyczki pomostowej w wysokości 60 milionów dolarów i odroczyła część zaległości w czynszu.

Akcje Medical Properties spadły aż o 11,5% w poniedziałkowym notowaniu od godziny 11:20 czasu nowojorskiego. MPT było przedmiotem krótkiego ataku dotyczącego jego finansów i kontaktu ze Stewardem.

READ  Kashkari z Fed twierdzi, że czerwcowa pauza stóp procentowych nie oznacza końca cyklu podwyżek

Demokratyczni prawodawcy, w tym Warren, napisali także do Cerberus Capital Management w sprawie obaw związanych z rolą firmy private equity w finansach Stewarda. Firma private equity Cerberus utworzyła firmę Steward po zakupie szpitala św. Elżbiety i pięciu innych szpitali katolickich w Massachusetts w 2010 r.

Cerberus osiągnął zysk w wysokości około 800 milionów dolarów na swojej inwestycji, zanim sprzedał pozostałe udziały lekarzom w firmie, w tym obecnemu dyrektorowi generalnemu Stewardowi Ralphowi de la Torre, jak podał Bloomberg w 2021 roku.

Firma jako czynniki, które doprowadziły do ​​złożenia wniosku na podstawie rozdziału 11, obwiniała rosnące koszty i niewystarczającą refundację programów rządowych. Opóźnienie w sprzedaży jednostki biznesowej Stewardship Health zmusiło ją do poszukiwania alternatywnego źródła finansowania.

Dzięki procesowi upadłości „Steward będzie lepiej przygotowany do odpowiedzialnego przeniesienia własności swoich szpitali w Massachusetts, utrzymania otwarcia wszystkich szpitali w celu leczenia pacjentów oraz zapewnienia ciągłości opieki i usług naszym pacjentom i społecznościom” – stwierdził De La Torre w oświadczeniu oświadczenie.

Sprawa toczy się przed Steward Health Care System LLC, nr 24-90213, Sądem Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Teksasu.

— Z pomocą Bree Bradham.

(Aktualizacje z dodatkowym kontekstem. Poprzednia wersja bazy operacyjnej firmy i liczby szpitali została poprawiona.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *