Stowarzyszenie Sędziów Piłkarskich Major League głosuje przeciwko wstępnemu porozumieniu CBA, co powoduje zawieszenie rozgrywek na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu

Organizacja Sędziów Zawodowych (PRO) ogłosiła w sobotę, że sędziowie Major League Soccer (MLS) zostaną zawieszeni ze skutkiem od 12:00 ET 18 lutego.

Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym, jak Stowarzyszenie Zawodowych Sędziów Piłki Nożnej (PSRA), związek zawodowy reprezentujący sędziów zawodowych w Ameryce Północnej i Kanadzie, ogłosiło, że jego członkowie przeważającą większością głosów głosowali za odrzuceniem wstępnego porozumienia kierownictwa z PRO w sprawie nowego Układu Zbiorowego Pracy (CBA). głosami na „Nie” większością 95,8%

W środę na rozpoczęcie sezonu Major League Soccer Inter Miami podejmie Real Salt Lake. O ile w ciągu najbliższych dni nie zajdą radykalne zmiany, mecz poprowadzą sędziowie rezerwowi. W ten weekend, pierwszy w sezonie 2024, odbędzie się pełna lista meczów MLS.

Sportowiec 22 stycznia poinformowano, że członkowie PRSA głosowali jednomyślnie za zezwoleniem na strajk. Sportowiec Wcześniej informowano również, że PSRA złożyła do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB) akt oskarżenia o nieuczciwe praktyki pracownicze, zarzucając, że PRO angażowała się w „kontakt bezpośredni”, omijając przywództwo związkowe i komunikując się bezpośrednio z członkami PSRA.

„Żyjemy dla gry, dając jej 100% naszego poświęcenia, doświadczenia, sprawności i umiejętności” – powiedział w sobotnim oświadczeniu prezes PRSA i główny negocjator Peter Manikowski. „Ogromny rozwój Major League Soccer znacznie zwiększył wymagania wobec sędziów, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, a tym samym zwiększone wymagania dotyczące naszego czasu zawodowego i osobistego.

„Nie tylko nasi członkowie żądają godziwego wynagrodzenia w czasie, gdy liga odnotowuje rekordowy rozwój, ale także domagają się umiejętności dbania o siebie na wyjazdach i w domu, aby w dalszym ciągu działać na najwyższym poziomie, jakiego wymaga ten sport”.

Poprzednia umowa CBA pomiędzy PSRA i PRO, organem finansowanym przez MLS, który zarządza administracją zawodową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wygasła 15 stycznia. Przywódcy obu grup osiągnęli w zeszłym tygodniu wstępne porozumienie, ale członkowie PRSA je odrzucili.

READ  Juan Soto debiutuje w San Diego Padres

„Czas był kluczowy, aby zawrzeć uczciwy układ i ruszyć naprzód z odnowionym pozytywnym nastawieniem przed 12. rokiem wspierania rozwoju profesjonalnej gry w USA i Kanadzie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny PRO Mark Geiger. „Wynik głosowania w sprawie członkostwa jest rozczarowujący”.

W oświadczeniu po tej wiadomości MLS wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że CBA „uczyniłoby członków PRO jednymi z najlepiej opłacanych działaczy piłkarskich na świecie”.

„To niezwykle rozczarowujące, że urzędnicy głosowali przeciwko wstępnemu porozumieniu w sprawie nowego CBA osiągniętego przez PSRA i PRO” – stwierdził w oświadczeniu Nelson Rodriguez, wiceprezes wykonawczy MLS ds. produktów sportowych i konkurencji.

„Zespół PRO pracował przez kilka miesięcy i zajął się wszystkimi kwestiami podniesionymi przez jednostkę negocjacyjną PSRA. Niefortunne jest również to, że PSRA odrzuciła ofertę PRO dotyczącą wzajemnego zobowiązania się do nie strajkowania ani lokautowania, co pozwoliłoby wszystkim sędziom meczowym kontynuować pracę w trakcie negocjacji.”

„Zespół PRO poinformował nas o swoim planie awaryjnym na nadchodzący sezon MLS, który obejmuje korzystanie z usług doświadczonych profesjonalnych sędziów meczowych wspieranych przez doświadczonych sędziów VAR. Jesteśmy pewni kompleksowego planu, który wdrożyli. „

Zespół PRO ogłosił, że łączne podwyżki wynagrodzeń w pierwszym roku obejmują: 10-33% dla sędziów, 75-104% dla sędziów asystentów i 15-100% dla sędziów meczów wideo, oprócz podwyżki opłat meczowych dla każdego z głównych sędziów. Mecze sezonowe i play-offy. Umowa obejmowała także podróże lotnicze klasą pierwszą/biznes na mecze play-off i Puchar MLS przez cały okres obowiązywania umowy.

PRSA oświadczyła, że ​​zobowiązała się do natychmiastowego powrotu do stołu negocjacyjnego. PRO oświadczyło, że nadal dąży do osiągnięcia porozumienia z PRSA.

Lektura obowiązkowa w przededniu sezonu MLS 2024

(Melinda Major/ISI Images/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *