Strach przed lataniem? Wypróbuj autobus nocny Napaway z DC do Nashville.

Podróż autobusem trwającym 11 godzin zamiast dojazdów trwających 2 godziny może nie brzmieć jak idealna wymiana przesiadek, ale NabwayDoskonała usługa trenera snu, która może zmienić zdanie.

Byłem sceptyczny, zanim wyruszyłem ponad 600-kilometrowym nocnym lotem z Waszyngtonu do Nashville. w odróżnieniu odrzutowiecco zajmuje mniej więcej tyle samo czasu na dotarcie z Waszyngtonu do Nowego Jorku, co podróż samochodem lub samolotem, Napaway wymaga znacznie dłuższej podróży — chociaż nie musisz przeskakiwać przez tyle pętli, co w przypadku kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Jednak Dan Aronoff, założyciel i dyrektor generalny Napway, mówi, że długa droga jest bardziej efektywna.

„Szybki pokaz brzmi: nie zawsze jest równy”, powiedział mi Aronoff. „Czas pobudki to nie to samo, co pora snu; komfortowy czas to nie to samo, co nieprzyjemny czas; czas stresu to nie to samo, co czas relaksu”.

Zamiast spędzać pół dnia na dojazdach do i z lotnisk, możesz podróżować całą noc i budzić się w centrum Nashville. To jak robienie czerwonych oczu, ale z możliwością dobrego snu.

Aby przetestować tę teorię, zarezerwowałem bilet w jedną stronę za 125 USD i wypróbowałem luksusowy autobus. Dla porównania, moja podróż w jedną stronę do domu wyniosła 244,60 USD; Droga jest często tańsza, ale to był weekendowy wypad.

7 malowniczych tras kolejowych, aby zobaczyć szczytowe kolory jesieni

Autobus miał odjechać o godzinie 22 z parkingu w stołecznej dzielnicy NoMa przy 180 L St. NE – Pół godziny przez miasto od mojego mieszkania. Wszedłem do Lyft o 21:00 w wielu rozciągniętych dżinsach, miękkiej koszulce i bluzie, i dotarłem z wystarczającą ilością czasu, aby dostać kawałek pizzy w pobliżu.

Wybór stroju na wyjazd wymagał pewnego namysłu. Pozostali pasażerowie mieli zostać umieszczeni w jednym z 18 prywatnych apartamentów Nabwaya i wszyscy tam spaliśmy. Jednak wysiadamy z autobusu w centrum Nashville o 8 rano i nie będę mógł zameldować się w moim Airbnb do godziny 16, zamiast ubierać się w piżamę lub Ubierz się jak niektórzy podróżnicy, których znamZdecydowałem się na coś pomiędzy.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Rozwój technologii w związku z niestabilnym ruchem na rynku; Czy inflacja osiągnęła swój szczyt?

Pracownik Nabway pomógł mi włożyć moją torbę podróżną pod ośmiokołowiec z przyciemnionymi szybami i zdjęciem migoczącej konstelacji z boku. Podróżni mogą bezpłatnie przechowywać dwie sztuki bagażu poniżej, a więcej można zabrać za 25 USD za sztukę. Nie ma ograniczeń wagowych, a nawet większe przedmioty, takie jak rozłożone rowery, są dozwolone za 25 USD (elementy złożone są bezpłatne, jeśli są jednym z dwóch sprawdzonych przedmiotów).

Co jest niedozwolone: ​​dzieci poniżej 8 roku życia, psy (inne zwierzęta mile widziane), broń, otwarte pojemniki na alkohol, nielegalne przedmioty i wszelkie przedmioty, które mogą rozpraszać innych pasażerów na pokładzie, takie jak ostre jedzenie i hałaśliwa elektronika.

Potem wsiadłem do zwykłego autobusu dalekobieżnego. Z wyjątkiem małych łazienek, tutaj kończą się podobieństwa między Napawayem a Greyhoundem.

Twój przewodnik po planowaniu wycieczki na kemping

Mój apartament miał dwa siedzenia, które składały się i podnosiły z poduszką w kształcie motyla, zapewniając płaskie łóżko o długości 6,5 stopy z 48 calami przestrzeni na nogi i 40 cali szerokości bioder. W komplecie była czysta biała pościel, pełna poduszka i ogromny puszysty koc. Nie zabrakło również trzypunktowego pasa bezpieczeństwa do pozycji siedzącej oraz dwupunktowej uprzęży do łóżka.

Aronov mówi, że zajęło lata pracy z Butterfly Flexible Seating Solutions, aby opracować pakiety, z których każdy miał ponad 13 stóp powierzchni użytkowej i rozwijany ekran prywatności. Dyrektor generalny zainspirował się, gdy usłyszał, że długoletni, częsty przyjaciel spał jak dziecko na fantazyjnym rozkładanym fotelu w klasie biznes (nigdy wcześniej nie mógł spać w samolocie). Skoro mogą umieścić płaskie siedzenia w samolotach, to dlaczego nie umieścić ich w karuzeli?

„Brzmi to trochę trywialnie, ale kluczem do dobrego snu jest bycie płaskim” – mówi. „Nie jest to rodzaj płaskiego, nie leżenia, nie siedzenia w fotelu – właściwie leżenia.”

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Fed przekreślił nadzieje, że nastąpi punkt zwrotny w kierunku łagodniejszego zacieśniania postawy

Nowe pozycje menu Amtrak w kolejności

Zanim wyruszyliśmy, pościeliłam łóżko i otworzyłam zestaw kosmetyków Nabway. Zawierała blokującą światło maskę na oczy, zatyczki do uszu, jednorazową szczoteczkę do zębów, pastę do zębów i wilgotny ręcznik do demakijażu (pomocny akcent po tłustej kolacji).

Bez opóźnień w pogodzie lub brak pilotów Ku przerażeniu, wyszliśmy dopiero o 22:00, podniosłem swój ekran prywatności jak domowy projektor filmowy i skondensowałem się w świeżej, pachnącej hotelem pościeli. Jako osoba od 5 do 4 osób czułam się komfortowo i przestronnie. Aronoff mówi, że maksymalna wysokość dla pełnego rozciągnięcia to 6-4, więc wyżsi ludzie mogą być zmuszeni do zginania kolan. Założyłem słuchawki, żeby posłuchać audiobooka i wykonałem skróconą wersję mojej nocnej rutyny z łóżka.

Potem, tak jak w tej starej reklamie Disneya, byłem tak podekscytowany, że wsiadłem do autobusu i zasnąłem, że poczułem zawroty głowy, jakbym był na imprezie w podróży. Grałem więc na swoim telefonie, czytałem FAQ Napaway i testowałem szybkość mojego internetu – jest wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo filmy z własnego urządzenia; Na pokładzie nie ma telewizorów ani monitorów – i zaczyna mnie swędzenie w samochodzie, niestety zdarza się to regularnie. Zasypianie nie trwało długo, co wyleczyło moją chorobę lokomocyjną.

W środku nocy kilka razy budziły mnie turbulencje na drodze, ale łatwo było mi ponownie zasnąć. Obudziłem się też na chwilę, gdy autobus zatrzymał się na swoim zaplanowanym przystanku. Pasażerowie mogą wyjść na spacer lub napić się kawy, ale ja za każdym razem siedziałem schowany w swoim małym kokonie.

Kiedy otrzymaliśmy ogłoszenie, że jesteśmy 15 minut od naszego ostatecznego celu, faktycznie się obudziłem. Wyciągnąłem lusterko, żeby sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Moja twarz była trochę spuchnięta, a moje włosy były w nocy rozczochrane, ale nie przeszkadzało mi to. Poczułem to samo podniecenie w obozie snu podczas snu i spałem wystarczająco głęboko, by śnić w pełni.

READ  Protokoły z posiedzeń Rady Rezerwy Federalnej w marcu 2022 r.:

Zapytałem: Dlaczego mam płacić opłatę za zwierzę, gdy mój pies jest moją torbą?

Punktualnie o 8 rano Nabway zaparkował w centrum Nashville pod adresem 421 Rep. John Lewis Way North. Stojąca za mną kobieta skomentowała, że ​​zasnęła w chwili, gdy zgasły światła w autobusie i obudziła się w momencie, gdy usłyszała ostatnie ogłoszenie.

Chwyciłem moją torbę i złapałem innego pasażera, zanim wyjechała. Co sprawiło, że była w autobusie? Czy twierdzenie, że było to bardziej przyjazne dla środowiska niż wsiadanie do samolotu? Czy bała się latać?

Ponieważ dużo dojeżdża do pracy między stolicą a Nashville, powiedziała, że ​​zawsze szuka tańszych alternatyw dla latania, zwłaszcza po Ten nieoczekiwany rok dla podróży lotniczych. Przy lotach, które wydawały się szczególnie drogie, koleżanka opowiedziała jej o Nappawie. Podróż poszła dobrze, a teraz próbuje sprawdzić, czy może wynająć cały autobus na przyszłe imprezy.

W tej chwili Napaway działa tylko według ograniczonego harmonogramu, wylatując ze stolicy w piątkowe wieczory i wracając z Nashville w niedzielne wieczory. Aronov mówi, że zanim firma rozszerzy się na inne miasta, doda więcej opcji do swojego istniejącego harmonogramu. W listopadzie uruchomi więcej opcji na środy i czwartki oraz planuje oferować więcej przejazdów w święta.

Podczas gdy Stany Zjednoczone pozostają w tyle za Japonią i innymi krajami w Europie, Aronoff twierdzi, że krajowy rynek luksusowych podróży autobusowych rozwija się dzięki takim firmom jak FunlineA Czerwony Trener A odrzutowiec Już działa na terenie całego kraju. (inni lubią Samolot z Kalifornii i Limoliner Z Bostonu wyjechał przed pandemią).

Po moich błogich doświadczeniach w Nabway mam nadzieję, że więcej Amerykanów weźmie udział w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *