Streamer Dr Disrespect został zwolniony przez swoją firmę zajmującą się grami

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Streamer gier Herschel „Guy” Beahm, znany w Internecie jako Dr Disrespect, został zwolniony ze swojej firmy zajmującej się grami „natychmiast” po tym, jak stwierdziła, że ​​„poinformowała o postawionych mu zarzutach”.

Decyzja Midnight Society, którego Bem jest współzałożycielem, zapadła cztery lata po tym, jak został nagle wyrzucony z platformy streamingowej Twitch, gdzie miał wielu fanów.

Powód jego usunięcia nigdy nie został wyjaśniony, a platforma należąca do Amazona stwierdziła jedynie, że reagowała, gdy użytkownicy łamali zasady.

W poście na portalu społecznościowym Beyham zaprzeczył, jakoby miał dopuścić się jakichkolwiek nadużyć, ale przyznał, że w 2017 r. wysyłał wiadomości do „nieletniej osoby”.

„Jeśli za tymi wiadomościami kryją się prawdziwe intencje, odpowiedź zdecydowanie brzmi: nie” – napisał w poście w serwisie X, opisując je jako „swobodne, wtrącające się rozmowy, które czasami zbyt mocno skłaniają się ku niestosowności”.

„Nie wydarzyło się nic nielegalnego, nie udostępniono żadnych zdjęć, nie popełniono żadnych przestępstw, a ja nawet nie spotkałem danej osoby” – powiedział.

„Postawię sprawę jasno, to nie była sprawa karna przeciwko mnie i nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów karnych”.

Przeprosił jednak „swoją społeczność i współpracowników” za swoje czyny.

„To spada na mnie jako dorosłego, męża i ojca… To nigdy nie powinno było się wydarzyć” – napisał.

Nagłe wyjście

Odejście Beahma z Twitcha trafiło na pierwsze strony gazet, ponieważ było tak nagłe i w dużej mierze niewyjaśnione.

W 2020 roku platforma powiedziała BBC: „Podejmujemy odpowiednie działania, gdy mamy dowody, że streamer naruszył nasze wytyczne dla społeczności lub warunki świadczenia usług”.

W poniedziałek Midnight Society zamieściło na X (dawniej Twitterze): „W piątkowy wieczór dowiedzieliśmy się o zarzutach postawionych jednemu z naszych współzałożycieli. [sic] Jay Beam znany również jako Doktor Disrespect.

Dodała: „Założyliśmy, że jest niewinny i zaczęliśmy rozmawiać z zaangażowanymi stronami. Aby zachować nasze zasady i standardy jako studio i jako jednostki, musieliśmy podjąć działania”.

Studio nie wdawało się w szczegóły tego zarzutu.

Serwis z wiadomościami technologicznymi Wspomniałem o krawędzi Że dwóch byłych pracowników Twitcha zarzuciło panu Beahmowi niewłaściwe zachowanie.

BBC News skontaktowało się z Midnight Society, Twitchem i YouTube w celu uzyskania komentarza.

Postać Dr Disrespect jest popularna wśród fanów ze względu na swój szalony styl gry i agresywne – czasem niegrzeczne – komentarze.

Przechwala się i przechwala swoimi rywalami, ale ma też skłonność do strzelania do swoich fanów, którzy cieszą się z możliwości bycia przez niego pieczonym na żywo.

W poniedziałkowej transmisji na żywo przed ogłoszeniem Midnight Assembly Beam zasugerował, że zrobi dłuższą przerwę.

Mówił o wypaleniu i „wypaleniu” oraz zastanawiał się, czy powinien „odejść” od swoich przedsięwzięć biznesowych.

Nie odniósł się bezpośrednio do tych zarzutów, ale stwierdził, że być może nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *