Strzelanina w hrabstwie Blount w stanie Tennessee: w wyniku poszukiwań podejrzanego zastępca nie żyje, kolejny jest ranny

Biuro szeryfa hrabstwa Blount

Władze podały, że biuro szeryfa hrabstwa Blount poszukuje Kennetha Deharta, podejrzanego o śmiertelną strzelaninę z udziałem funkcjonariusza.CNN

Władze podały, że trwa obława za mężczyzną podejrzanym o zastrzelenie zastępcy szeryfa i zranienie innego podczas kontroli drogowej we wschodnim Tennessee w czwartek.

Podejrzany, 42-letni Kenneth Dehart, jest poszukiwany nakazem aresztowania za morderstwo pierwszego stopnia, usiłowanie morderstwa pierwszego stopnia oraz posiadanie broni palnej. Według biura szeryfa hrabstwa Blount.

Według szeryfa Jamesa Lee Peronga zabitym funkcjonariuszem był zastępca Greg McGowan. Drugi funkcjonariusz, zastępca Shelby Eckers, został ranny po strzelaninie. Biuro szeryfa poinformowało, że został hospitalizowany i zwolniony powiedział Piątek.

Biuro szeryfa hrabstwa Blount

Zastępca Greg McGowan

Hrabstwo Blount, w którym znajduje się miasto Maryville, znajduje się około 40 km na zachód od Gatlinburga.

Berong powiedział, że biuro burmistrza hrabstwa Blount oferuje nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za informacje prowadzące do schwytania DeHarta.

Uważa się, że DeHart podróżuje pieszo i należy go uznać za „uzbrojonego i niebezpiecznego” – podało biuro szeryfa. Zalecono ludziom, aby nie zbliżali się do podejrzanego i zamiast tego skontaktowali się z organami ścigania.

Według biura szeryfa ostatni raz przebywał w rejonie Wildwood w hrabstwie.

Biuro szeryfa nie podało szczegółów na temat tego, co doprowadziło do pierwszego spotkania zastępców funkcjonariusza z podejrzanym.

Szeryf powiedział, że do strzelaniny doszło po zatrzymaniu ruchu, a zastępca funkcjonariusza, który został postrzelony w nogę, „odpowiedział ogniem”. Nie wiadomo, czy podejrzany odniósł obrażenia.

Biuro Śledcze Tennessee pomaga w poszukiwaniach i opublikowało raport Niebieski alarm w całym stanie Do Deharta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *