Światowe akcje rosną, ponieważ Chiny wskazują na bodziec dla Szanghaju

Światowe akcje wzrosły w poniedziałek, przedłużając zwyżkę, która odrobiła część tegorocznych strat, podczas gdy rynki amerykańskie były zamknięte na święto Memorial Day.

Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,6%, kierowany przez akcje spółek technologicznych i dóbr luksusowych. Niemiecki DAX wzrósł o 0,8%, a londyński FTSE 100 o 0,2%.

Globalne rynki zostały wzmocnione przez zbliżające się złagodzenie niektórych ograniczeń Covid-19 w Chinach. Wiceprezydent Szanghaju Wu Qing powiedział w weekend, że władze złagodzą warunki, w jakich firmy mogą wznowić pracę w tym tygodniu, a rząd miasta opracował 50-punktowy plan przyspieszenia ożywienia gospodarczego. Nowa Chińska Agencja Informacyjna (Xinhua) poinformowała, że ​​środki obejmują obniżki podatków dla firm i dotacje na zakup samochodów elektrycznych.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,6% do południa ET. Amerykański rynek akcji ma zostać ponownie otwarty we wtorek, podobnie jak rynek skarbowy. Rentowności obligacji skarbowych spadły z najwyższych poziomów z 2022 r. w okresie poprzedzającym piątkowe zamknięcie, pomagając podnieść akcje po tygodniowej stracie. S&P 500. Indeks Siedmiotygodniowa passa została przerwana Piątek odnotował największy tygodniowy wzrost od listopada.

Jednak niektórzy zarządzający pieniędzmi ostrzegają, że ożywienie cen akcji i obligacji może być chwilowe przed długoterminowym spadkiem. Mówią, że większość czynników, które przyczyniły się do tegorocznych strat – wojna na Ukrainie, wysokie stopy procentowe ustalane przez Rezerwę Federalną i spowolnienie gospodarcze – pozostają.

„Jesteśmy u progu bessy – lub jesteśmy w jej trakcie”, powiedział Daniel Egger, dyrektor ds. inwestycji w St Gotthard Fund Management.

Iger powiedział, że rentowności zaczną ponownie rosnąć, a oczekiwania na zyski spółek są zbyt wysokie, podczas gdy marże zysku są pod presją wyższych cen surowców. „To nie wróży dobrze dla akcji” – powiedział.

Na froncie gospodarczym dane pokazały przyspieszenie inflacji w największych gospodarkach europejskich. Według wstępnych danych roczna stopa inflacji w Niemczech osiągnęła w tym miesiącu 8,7%, najszybsze tempo od 1973 roku. W Hiszpanii ceny konsumpcyjne wzrosły w ciągu roku o 8,5%, w porównaniu z 8,3% odnotowanym w kwietniu.

READ  „Ogromny byczy sygnał” czy „prawdziwa katastrofa”? 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o bitcoinie w tym tygodniu

Europejskie akcje towarów luksusowych, które skorzystały na chińskim popycie, skorzystały z perspektywy lżejszych zamknięć.

Hermes Międzynarodowy

3,9% zysku i

Compagnie Financière Richemont

Wzrosła o 2,9%.

L’OrealA

Francuska firma higieny osobistej zyskała 2,1% i

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton

Dodano 2,6%.

Na rynkach towarowych benchmarkowe kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 1,2% do 116,90 USD za baryłkę i osiągnęły najwyższy poziom od ponad dwóch miesięcy. Przywódcy państw Unii Europejskiej mają spotkać się w poniedziałek i wtorek po tym, jak dyplomaci w weekend nie zawarli porozumienia w sprawie sankcji ograniczających import rosyjskiej ropy.

Światowe rynki akcji znacznie wzrosły w poniedziałek.


obrazek:

Peter Parks/AFP/Getty Images

W Azji Shanghai Composite dodał 0,6%, a indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 2,1%.

W Chinach firmy obsługujące chińskich konsumentów odnotowały niektóre z największych postępów. Sieć restauracji z gorącymi garnkami?

Haidilao International Holding Ltd.

piwowar

Chiny Zasoby Piwo

(Holding) i Sportswear Company

Li Ning Co., Ltd..

wzrosła od 8,2% do 11% w Hongkongu.

Chińskie akcje internetowe wzrosły od końca zeszłego tygodnia, a indeks technologii Hang Seng wzrósł o 3,9%. gigant dostarczający jedzenie

Mituan

Podskoczył o 6,8%. Chińska platforma e-commerce

Pinduoduo Firma.

Akcje w amerykańskim obrocie w piątek odnotowały lepsze niż oczekiwano kwartalne zyski i przychody, po podobnie dobrych wynikach

Alibaba Group Holdings Limited.

A

Baidu Inc.

Michael Metcalfe, szef strategii makro w State Street Global Markets, powiedział, że inwestorzy mają nadzieję, że Chiny przetrwały najgorszą falę Covid-19 pod względem stopnia zablokowania i liczby przypadków. Powiedziałby, że to ograniczyłoby jedną z sił napędzających światową gospodarkę w okres niskiego wzrostu i wysokiej inflacji.

Pan Metcalf powiedział jednak, że inflacja pozostaje wysoka zarówno w Europie, jak iw Stanach Zjednoczonych, co wywiera presję na banki centralne, aby podniosły stopy procentowe. „W obecnym trendzie inflacyjnym nie widać niczego, co dałoby nam jakiekolwiek zaufanie” – powiedział.

Napisz do Joe Wallace na [email protected] i Dave Sebastian na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *