Świetne książki, piosenki i programy na lato

Przez ostatnią dekadę polecałem świetne książki do czytania każdego lata. W tym roku postanowiłam to zmiksować i spróbować czegoś innego. Polecam tylko dwie książki – powieść i jedną literaturę faktu – oraz mieszankę innych rzeczy, które ostatnio mi się podobały, w tym serial telewizyjny, którego akcja toczy się w Danii, i kilkadziesiąt piosenek, które regularnie przewijają się u mnie. Niezależnie od Twoich planów na lato, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś, co pomoże Ci w pełni je wykorzystać.


książki

Jutro, jutro, jutro autorstwa Gabriela Zevena. Ta wspaniała powieść opowiada historię dwojga przyjaciół, którzy dorastają w więzi Super Mario Bros. A potem, na studiach, zaczynają razem tworzyć własne gry. Wiele skojarzyło mi się z tą historią – w rzeczywistości bardzo przypomniała mi ona mój związek z Paulem Allenem i naszą wspólną pracę w Microsofcie. jutro Była to jedna z największych książek ostatniego roku i łatwo zrozumieć, dlaczego. Zeven jest niesamowitą pisarką, która sprawia, że ​​bardzo przejmujesz się jej postaciami.

Urodzony w ciemnościprzez Howarda Frencha. Jestem studentem z Afryki, ale wciąż wiele się nauczyłem z tej dobrze opracowanej książki. Francuzka, dziennikarka pochodzenia afrykańskiego, która kwestionuje standardowe zachodnie opisy historii kontynentu. Kiedy przybyli Europejczycy, kraj ten był daleki od bezpaństwowości i prymitywności. Wyjaśnia, że ​​wiele afrykańskich królestw stworzyło miasta-państwa, które rywalizowały z Europą pod względem organizacji politycznej, siły militarnej, handlu, sztuki i eksploracji. To komplement, kiedy to mówię Urodzony w ciemności Zostaw mnie, chcę wiedzieć więcej.

telewizja

Borgen (Dostępny w serwisie Netflix w USA). Zanurzyłem się w czterech sezonach tego duńskiego dramatu politycznego. Nazwany na cześć pałacu w Kopenhadze, w którym znajduje się duński rząd, podąża za pierwszą (fikcyjną) premier kraju, która porusza się po złożonym krajobrazie politycznym. Fascynuje mnie to, jak koalicje polityczne łączą się i pozostają razem, i uwielbiałem patrzeć, jak premier Birgit Nyborg myśli o wszystkim. Jest pryncypialną i utalentowaną przywódczynią, która jest również omylna i czasami wprowadzana w błąd. Borgen Przede wszystkim jest zabawny, ale wiele się też nauczyłem, oglądając go.

READ  Amy Schumer: Aktorka odpowiada na komentarze na temat jej twarzy

Moja letnia playlista

Oto lista odtwarzania Spotify z wieloma moimi ulubionymi utworami — nowszymi i starszymi utworami, które towarzyszyły mi przez lata. Znajdziesz tu wszystko, od Billie Holiday, Nat King Cole i The Beatles po Vampire Weekend, Adele i U2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *