Świetne książki, piosenki i programy na lato

Przez ostatnią dekadę polecałem świetne książki do czytania każdego lata. W tym roku postanowiłam to zmiksować i spróbować czegoś innego. Polecam tylko dwie książki – powieść i jedną literaturę faktu – oraz mieszankę innych rzeczy, które ostatnio mi się podobały, w tym serial telewizyjny, którego akcja toczy się w Danii, i kilkadziesiąt piosenek, które regularnie przewijają się u mnie. Niezależnie od Twoich planów na lato, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś, co pomoże Ci w pełni je wykorzystać.


książki

Jutro, jutro, jutro autorstwa Gabriela Zevena. Ta wspaniała powieść opowiada historię dwojga przyjaciół, którzy dorastają w więzi Super Mario Bros. A potem, na studiach, zaczynają razem tworzyć własne gry. Wiele skojarzyło mi się z tą historią – w rzeczywistości bardzo przypomniała mi ona mój związek z Paulem Allenem i naszą wspólną pracę w Microsofcie. jutro Była to jedna z największych książek ostatniego roku i łatwo zrozumieć, dlaczego. Zeven jest niesamowitą pisarką, która sprawia, że ​​bardzo przejmujesz się jej postaciami.

Urodzony w ciemnościprzez Howarda Frencha. Jestem studentem z Afryki, ale wciąż wiele się nauczyłem z tej dobrze opracowanej książki. Francuzka, dziennikarka pochodzenia afrykańskiego, która kwestionuje standardowe zachodnie opisy historii kontynentu. Kiedy przybyli Europejczycy, kraj ten był daleki od bezpaństwowości i prymitywności. Wyjaśnia, że ​​wiele afrykańskich królestw stworzyło miasta-państwa, które rywalizowały z Europą pod względem organizacji politycznej, siły militarnej, handlu, sztuki i eksploracji. To komplement, kiedy to mówię Urodzony w ciemności Zostaw mnie, chcę wiedzieć więcej.

telewizja

Borgen (Dostępny w serwisie Netflix w USA). Zanurzyłem się w czterech sezonach tego duńskiego dramatu politycznego. Nazwany na cześć pałacu w Kopenhadze, w którym znajduje się duński rząd, podąża za pierwszą (fikcyjną) premier kraju, która porusza się po złożonym krajobrazie politycznym. Fascynuje mnie to, jak koalicje polityczne łączą się i pozostają razem, i uwielbiałem patrzeć, jak premier Birgit Nyborg myśli o wszystkim. Jest pryncypialną i utalentowaną przywódczynią, która jest również omylna i czasami wprowadzana w błąd. Borgen Przede wszystkim jest zabawny, ale wiele się też nauczyłem, oglądając go.

READ  Shanna Mockler nie jest zainteresowana Lamarem Odomem pomimo zalotów „Wielkiego Brata”

Moja letnia playlista

Oto lista odtwarzania Spotify z wieloma moimi ulubionymi utworami — nowszymi i starszymi utworami, które towarzyszyły mi przez lata. Znajdziesz tu wszystko, od Billie Holiday, Nat King Cole i The Beatles po Vampire Weekend, Adele i U2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *