Szef bezpieczeństwa publicznego w Teksasie zeznaje, że funkcjonariusze mogli zatrzymać bandytę Yuvaldiego trzy minuty po tym, jak wszedł do szkoły

Policja miała wystarczająco dużo funkcjonariuszy na miejscu masakry w szkole w Ovaldi, aby zatrzymać bandytę trzy minuty po tym, jak wszedł do budynku, i nie sprawdzili drzwi do klasy, aby sprawdzić, czy są zamknięte, zeznał we wtorek szef policji stanu Teksas, deklarując reakcję organów ścigania „nędzna porażka”.

Zamiast tego policjanci z bronią wstali i wstali Czekałem w szkolnej sali około godziny Podczas gdy bandyta przeprowadził 24 maja atak na Szkołę Podstawową Robb, który opuścił Zginęło 19 dzieci i dwóch nauczycieli. 18-letni bandyta używał samopowtarzalnego karabinu AR-15.

Pułkownik Steve McCraw, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, powiedział, że drzwi separacyjnych nie można było zamknąć od wewnątrz, ale nic nie wskazywało na to, że funkcjonariusze próbowali je otworzyć, gdy bandyta był zaszyty. Zeznanie na rozprawie w Senacie. Zamiast tego, powiedział, policja czekała na klucz.

„Mam dobre powody, by sądzić, że nigdy nie zostały zabezpieczone”, powiedział McCro o drzwiach. – A może spróbujesz drzwi i sprawdzisz, czy są zamknięte?

Opóźnienia w odpowiedzi organów ścigania stały się przedmiotem dochodzeń federalnych, stanowych i lokalnych.

McCraw wyreżyserował Pete’a Ardondo, szefa policji okręgu szkolnego w Ovaldi, który był odpowiedzialny, mówiąc: „Jedyną rzeczą, która powstrzymała oddanych funkcjonariuszy przed wejściem do pokoi 111 i 112, był dowódca na miejscu, który postanowił postawić życie oficerów przed życie dzieci”.

„Oczywiście nie przeprowadzono wystarczającego szkolenia w tej sytuacji, jest to proste i proste. Ponieważ dowódca podejmował straszne decyzje na miejscu” – powiedział McCro. Powiedział, że śledczy nie byli w stanie „ponownie przesłuchać” Arredondo.

READ  Czysty wizerunek Singapuru odniósł ogromny sukces, gdy skandale wstrząsnęły rządem

Szef Bezpieczeństwa Publicznego przedstawił harmonogram, w którym powiedział, że trzech funkcjonariuszy i dwa karabiny weszły do ​​budynku w mniej niż trzy minuty po wejściu napastnika. Kilku innych funkcjonariuszy weszło kilka minut później.

McCraw powiedział, że decyzja policji o wycofaniu się jest sprzeczna z tym, czego organy ścigania nauczyły się w ciągu dwóch dekad od strzelaniny w Columbine High School w Kolorado w 1999 roku, w której zginęło 13 osób.

„Nie czekaj na RRT. Masz jednego oficera, to wystarczy” – powiedział. Powiedział też, że funkcjonariusze nie musieli czekać, aż tarcze wejdą do klasy. Pierwsza tarcza dotarła mniej niż 20 minut po wejściu strzelca, powiedział McCro.

McCraw powiedział również, że osiem minut po wejściu strzelca funkcjonariusz poinformował, że policja miała „niegrzeczny” łom, którego mogli użyć do wyważenia drzwi do klasy.

Teksańska Szkoła Strzelectwa
Korzystając ze schematu Robb Elementary School w Ovaldi w Teksasie, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Steve McCraw zeznaje na przesłuchaniu w Senacie Teksasu w stolicy stanu we wtorek, 21 czerwca 2022 r., w Austin w Teksasie.

Eric Jay/AFP


Policja stanowa początkowo twierdziła, że ​​bandyta wszedł do szkoły przez zewnętrzne drzwi otwarte przez nauczyciela. Jednak McCro powiedział, że nauczycielka zamknęła drzwi, ale bez jej wiedzy można je było zamknąć tylko z zewnątrz. Makro powiedział, że bandyta „przeszedł przez ulicę”.

Senator Paul Bettencourt z Teksasu powiedział, że całe założenie zamknięcia i treningu strzeleckiego jest bezwartościowe, jeśli drzwi nie mogą być zamknięte.

Bettencourt zakwestionował Arredondo za jego publiczne zeznania i powiedział, że powinien był natychmiast usunąć się z pracy. Ze złością przypomniał sobie strzały, kiedy czekał na policję na korytarzu.

„W tym czasie oddano co najmniej sześć strzałów” – powiedział. „Dlaczego ta osoba strzela? Zabija kogoś. Ale przywódca incydentu znajduje wszelkie powody, by nic nie robić”.

Pytania o odpowiedź organów ścigania zaczęły się już kilka dni po masakrze. Trzy dni po strzelaninie Macraw powiedział, że Arredondo podjął „złą decyzję”, kiedy postanowił nie włamywać się do klasy na dłużej niż 70 minut, nawet gdy czwartoklasiści uwięzieni w dwóch klasach dzwonili pod numer 911 o pomoc i błagali zmartwionych rodziców poza szkołą. Funkcjonariusze wejść do środka.

Arredondo powiedział później, że nie uważa się za osobę odpowiedzialną i założył, że ktoś inny przejął kontrolę nad odpowiedzią organów ścigania. Odrzucił wielokrotne prośby o komentarz od Associated Press.

Jeśli chodzi o ilość czasu, który upłynął, zanim funkcjonariusze weszli do klasy, McCroe powiedział: „W środowisku aktywnego strzelania jest to nie do zniesienia”.

„To cofnęło nasz zawód o dekadę” – powiedział o reakcji policji Ovaldiego. „Tak się właśnie stało”.

TOPSHOT-US-TEXAS-SZKOŁA-Zbrodnia
Krzyże zdobią tymczasowy pomnik ofiar strzelaniny w Robb Elementary School w Ovaldi w Teksasie, 31 maja 2022 r.

Chandan Khanna / AFP przez Getty Images


Policja nie znalazła niczego, co mogłoby być czerwoną flagą w szkolnych aktach dyscyplinarnych strzelca, ale z wywiadów dowiedzieli się, że angażował się w okrucieństwo wobec zwierząt. „Chodził z torbą martwych kotów” – powiedział McCro.

W ciągu kilku dni i tygodni po strzelaninie władze podawały sprzeczne i nieprawdziwe relacje z tego, co się wydarzyło, czasami wycofując zeznania kilka godzin po uwolnieniu. Ale Makro zapewniło prawodawców: „Wszystko, czego dzisiaj byłem świadkiem, jest pewne”.

Gdyby mógł przedstawić tylko jedno zalecenie, powiedział McCrod, byłoby to więcej szkoleń. Powiedział również, że każdy pojazd patrolowy stanu Teksas powinien mieć „torbę podróżną”, w tym pancerz i narzędzia do penetracji drzwi.

„Chcę, aby każdy żołnierz wiedział, jak hakować i miał do tego narzędzia” – powiedział.

Rodziny osób, które straciły życie podczas strzelaniny, to: wymagający odpowiedzialności organy ścigania po tym, jak Austin Statesman umieścił zdjęcie uzbrojonej policji na szkolnym korytarzu. Zdjęcia widziane przez gazetę pokazują znacznik czasu zrobiony około godziny przed aresztowaniem bandyty.

Kilku członków rodzin ofiar wystąpiło z emocjonalnymi błaganiami podczas poniedziałkowego posiedzenia rady szkolnej o zwolnienie Arredondo.

„Pete Arredondo nas zawiódł” – powiedział Brett Cross, wujek i opiekun ofiary Aziyi Garcii. „Zawiódł nasze dzieci, naszych nauczycieli, naszych rodziców i nasze miasto, a trzymając go w swojej kadrze, będziecie nadal nas zawodzić”.

„Moja matka zginęła chroniąc swoich uczniów. Ale kto chronił moją matkę?” powiedziała Liliana Garcia, córka Irmy Garcii, jednej z dwóch nauczycielek, które zginęły, próbując chronić swoich uczniów.

Pierwszy zastępca szeryfa Powiedział New York Times, Dwóch funkcjonariuszy policji z Uvaldi przegapiło okazję do zastrzelenia bandyty, zanim wszedł do szkoły.

Niezidentyfikowani funkcjonariusze, z których jeden był uzbrojony w karabin AR-15, powiedzieli, że: Boi się bić dzieci Gra na linii ognia przed szkołą, powiedział gazecie Ricardo Rios, wiceprezes pobliskiego hrabstwa Zavala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *