Kellogg ma zostać podzielony na trzy niezależne firmy

Kellogg We wtorek ogłosił, że planuje podzielić się na trzy niezależne podmioty publiczne.

Akcje spółki wzrosły o 8% w obrotach przedrynkowych w wiadomościach.

Firma zamknie swoją północnoamerykańską działalność zbożową i dział roślinny, który w zeszłym roku odpowiadał za około 20% jej przychodów. Pozostała część działalności obejmuje przekąski, makarony, międzynarodowe płatki zbożowe i północnoamerykańskie marki mrożonych śniadań, które stanowią 80% całkowitej sprzedaży w 2021 roku.

„Wszystkie te firmy mają znaczący, unikalny potencjał, a zwiększona koncentracja pozwoli im lepiej ukierunkować swoje zasoby na ich unikalne priorytety strategiczne” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Steve Cahill.

Firma zapowiedziała, że ​​zbada inne strategiczne alternatywy poza planowanym podziałem, w tym potencjalną sprzedaż dla swojej działalności opartej na roślinach.

Kellogg powiedział, że wolne od podatku spin-offy zakończą się do końca 2023 roku. Nazwy nowych spółek nie zostały jeszcze ustalone, a proponowana rada dyrektorów dla dwóch spin-offów zostanie ogłoszona później. Cahillane pozostanie dyrektorem generalnym firmy skupiającej się na globalnych przekąskach.

Siedziba trzech biznesów pozostaje bez zmian. Zarówno North American Grain Company, jak i zakład produkujący żywność na bazie roślin znajdują się w Battle Creek w Michigan. Firma Global Snacking Company będzie miała swoją siedzibę główną w Chicago i kolejny kampus w Battle Creek.

Cheez-It, Pop-Tarts i RXBAR należą do marek należących do globalnej firmy przekąskowej, która w zeszłym roku sprzedała 11,4 miliarda dolarów. Około 10% tej sprzedaży pochodzi z rosnącego biznesu makaronów w Afryce, a kolejne 10% pochodzi z gofrów Eggo i mrożonego biznesu śniadaniowego. Ameryka Północna stanowi prawie połowę przychodów firmy.

Dział fabryki firmy Kellogg osiągnął w zeszłym roku sprzedaż w wysokości 340 milionów dolarów. Planowany spinoff wykorzystał swoją markę Morningstar Farms jako kotwicę.

Przeczytaj pełny biuletyn tutaj.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

READ  Najnowsze wiadomości o falach upałów w Wielkiej Brytanii i Europie: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *