Kellogg ma zostać podzielony na trzy niezależne firmy

Kellogg We wtorek ogłosił, że planuje podzielić się na trzy niezależne podmioty publiczne.

Akcje spółki wzrosły o 8% w obrotach przedrynkowych w wiadomościach.

Firma zamknie swoją północnoamerykańską działalność zbożową i dział roślinny, który w zeszłym roku odpowiadał za około 20% jej przychodów. Pozostała część działalności obejmuje przekąski, makarony, międzynarodowe płatki zbożowe i północnoamerykańskie marki mrożonych śniadań, które stanowią 80% całkowitej sprzedaży w 2021 roku.

„Wszystkie te firmy mają znaczący, unikalny potencjał, a zwiększona koncentracja pozwoli im lepiej ukierunkować swoje zasoby na ich unikalne priorytety strategiczne” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Steve Cahill.

Firma zapowiedziała, że ​​zbada inne strategiczne alternatywy poza planowanym podziałem, w tym potencjalną sprzedaż dla swojej działalności opartej na roślinach.

Kellogg powiedział, że wolne od podatku spin-offy zakończą się do końca 2023 roku. Nazwy nowych spółek nie zostały jeszcze ustalone, a proponowana rada dyrektorów dla dwóch spin-offów zostanie ogłoszona później. Cahillane pozostanie dyrektorem generalnym firmy skupiającej się na globalnych przekąskach.

Siedziba trzech biznesów pozostaje bez zmian. Zarówno North American Grain Company, jak i zakład produkujący żywność na bazie roślin znajdują się w Battle Creek w Michigan. Firma Global Snacking Company będzie miała swoją siedzibę główną w Chicago i kolejny kampus w Battle Creek.

Cheez-It, Pop-Tarts i RXBAR należą do marek należących do globalnej firmy przekąskowej, która w zeszłym roku sprzedała 11,4 miliarda dolarów. Około 10% tej sprzedaży pochodzi z rosnącego biznesu makaronów w Afryce, a kolejne 10% pochodzi z gofrów Eggo i mrożonego biznesu śniadaniowego. Ameryka Północna stanowi prawie połowę przychodów firmy.

Dział fabryki firmy Kellogg osiągnął w zeszłym roku sprzedaż w wysokości 340 milionów dolarów. Planowany spinoff wykorzystał swoją markę Morningstar Farms jako kotwicę.

Przeczytaj pełny biuletyn tutaj.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

READ  „Nichelle Nichols ze Star Trek pokazała Ameryce inną przyszłość”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *