Szef kuchni Obamy umiera podczas paddleboardingu na Martha’s Vineyard

Osobisty szef kuchni rodziny Obamów zmarł w weekend po tym, jak został znaleziony walczący w wodzie podczas wiosłowania w pobliżu domu byłej pierwszej rodziny w Martha’s Vineyard, poinformowała w poniedziałek policja stanowa Massachusetts.

Ciało 45-letniego Dafari Campbella z Dumfries w Wirginii zostało znalezione przez policję ochrony środowiska Massachusetts około 100 stóp od brzegu w Edgartown Great Pond tuż przed 10 rano w poniedziałek na głębokości około 8 stóp. Wysłał sonar z łodzi podczas godzinnych poszukiwań, które rozpoczęły się w niedzielę wieczorem i obejmowały kilka organów ścigania.

Były prezydent Barack Obama i Michelle Obama nie byli w domu w czasie katastrofy – poinformowała stanowa policja. Pan Obama, który pracował jako zastępca szefa kuchni, gdy byli w Białym Domu, a później został z nimi. Śmierć Campbella jest badana przez policję stanową i Departament Policji w Edgartown.

Tuż przed godziną 20:00 w niedzielę służby ratownicze z Edgartown zareagowały na Edgartown Great Pond w pobliżu Turkeyland Cove, gdzie Mr. Letni dom Obamy, „wioślarz, który wszedł do wody, przez chwilę walczył o utrzymanie się na powierzchni, a następnie utonął i nigdy nie wynurzył się” – podała stanowa policja w oświadczeniu.

Policja powiedziała, że ​​inny wioślarz był z nim w basenie w momencie, gdy zobaczył, jak schodzi pod wodę. W poszukiwaniach pomagała policja stanowa, amerykańska straż przybrzeżna i kilka lokalnych jednostek straży pożarnej, w tym nurkowie.

Po kilku godzinach poszukiwań w niedzielę wieczorem „operacja została zawieszona, aby umożliwić zespołom nurkowym, załogom lotniczym i innym ratownikom reorganizację i ocenę kolejnych kroków” – poinformowała policja stanowa.

Szef Alex Schaefer ze Straży Pożarnej w Edgartown powiedział The Vineyard Gazette Pan. Po zgłoszeniu zaginięcia Campbella policjanci i strażacy z wyspy przeprowadzili przeszukania od drzwi do drzwi, a strażacy przeszukiwali pieszo linię brzegową jeziora.

W oświadczeniu p. i pani.

„Kiedy spotkaliśmy go po raz pierwszy, był znakomitym zastępcą szefa kuchni w Białym Domu – kreatywnym i pasjonatem jedzenia, który potrafił łączyć ludzi” – powiedzieli. „W następnych latach poznaliśmy go jako ciepłą, zabawną, niezwykle kochającą osobę, która trochę rozjaśniła nasze życie”.

READ  How to See Knives (i jego kontynuacja, Szklana cebula)

Obamowie powiedzieli, że poprosili pana Campbella, aby został z nimi, kiedy przygotowywali się do opuszczenia Białego Domu.

„Od tamtej pory jest częścią naszego życia” – powiedzieli. „Jesteśmy załamani, że odszedł”.

Według ich oświadczenia p. Ci, którzy przeżyli Campbella, to jego żona Sherice i bliźniacy, Xavier i Savin.

Obamowie, wieloletni letni goście Martha’s Vineyard, Kupił odosobnioną 30-hektarową posiadłość 11,75 miliona dolarów w South Shore w 2019 roku. Ich dom z siedmioma sypialniami i powierzchnią 6900 stóp kwadratowych stoi przed Wielkim Stawem w Edgartown z barierą plażową i widokiem na ocean. Spokojna, słona woda przybrzeżna laguna ma kilka zatoczek popularnych wśród żeglarzy rekreacyjnych, zwłaszcza kajakarzy i paddleboardzistów, którzy chcą złapać spektakularny zachód słońca.

National Weather Service poinformowało o dobrych i jasnych warunkach w niedzielę wieczorem, z wysoką temperaturą w latach 70-tych.

Pan. Obama odwiedzał winnicę od czasów, gdy był senatorem w Illinois, i spędzał część sierpnia na wyspie przez siedem z ośmiu lat swojego urzędowania, pomijając rok 2012 podczas swojej kampanii reelekcyjnej.

To nie pierwszy przypadek nagłej śmierci szefa kuchni byłego prezydenta USA. Prezydenci Bill Clinton i George W. Walter Scheib, były szef kuchni podczas administracji Busha, zginął w przypadkowym utonięciu w 2015 roku. Idąc na wycieczkę W Taos, Nowy Meksyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *