Szef Mossadu ostrzega przed rosnącymi dostawami Iranu do Rosji zaawansowanej broni i próbami wzbogacenia uranu

Szef izraelskiej agencji wywiadowczej Mossad ostrzegł, że Iran planuje dostarczyć Rosji więcej broni, podczas gdy Teheran nadal zaprzecza, jakoby popierał inwazję Władimira Putina na Ukrainę.

Szef Mosadu David Barnea rozmawiał z pracownikami rezydencji prezydenta w Jerozolimie i podkreślił, że jego agencja „nadal ostrzega O przyszłości Iranu i jego zamiarachktóre próbuje ukryć”, w tym wysiłki Teheranu zmierzające do „pogłębienia i rozszerzenia dostaw zaawansowanej broni do Rosji”.

Rzekomo Iranu Moskwa dostarczyła broń W ciągu ostatnich kilku miesięcy, począwszy od wysyłki dronów Shahed-136 „Kamikadze”. Teheran wielokrotnie zaprzeczał dostawom broni do Rosji, mówiąc, że „nie zrobił tego i nie zrobi”.

Ale Parnia powiedział w przemówieniu do pracowników swojej agencji, że podzielili się danymi wywiadowczymi z zachodnimi sojusznikami na początku roku, co dowiodło, że Iran planuje udostępnić drony Rosji, z planami przygotowania większej liczby dostaw w nadchodzących miesiącach, podał Iran International.

Iran grozi Zełenskiemu w przemówieniu do Kongresu i żąda, by nie dostarczał Rosji żadnej broni

Parnia nazwał również wspólny kompleksowy plan działania (JCPOA) – znany również jako umowa nuklearna z Iranem – „niedorzecznym” porozumieniem, nawiązującym do krytyki ze strony premiera-elekta Benjamina Netanjahu.

TEL AWIW, IZRAEL — 1 CZERWCA: Premier Izraela Benjamin Netanjahu (P) bierze udział w ceremonii zaprzysiężenia Davida Parnei (C) jako nowego szefa izraelskiej narodowej służby wywiadowczej, Mosadu w Tel Awiwie, Izrael, 1 czerwca 2021 r. Yossi Cohen (po lewej), ustępujący szef Mossadu.
(Zdjęcie: GPO/Handout/Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)

W poprzednim wywiadzie dla Fox News Digital Netanjahu tak powiedział Umowa „może martwa” Po tym, jak „cały świat zobaczył prawdziwe oblicze tego reżimu”.

Nowy premier Izraela, Netanjahu, powiedział, że utworzył nowy rząd koalicyjny

Parnia powiedział: „Ostrzegamy przed zamiarem Iranu rozszerzenia programu wzbogacania uranu i zamiarem zwiększenia na różne sposoby jego wpływu na przyjazne kraje islamskie w regionie”.

PLIK – To niedatowane zdjęcie opublikowane przez Dyrektoriat Komunikacji Strategicznej Armii Ukrainy pokazuje wrak tego, co Kijów określił jako irański dron Shahed, który spadł w pobliżu Kobyańska na Ukrainie.  Podczas gdy w kraju szaleją protesty, irańska teokracja w coraz większym stopniu demonstruje swoją potęgę militarną za granicą.  Obejmuje to dostarczanie Rosji dronów, które obecnie zabijają ukraińskich cywilów, prowadzenie ćwiczeń w regionie przygranicznym z Azerbejdżanem i bombardowanie pozycji kurdyjskich w Iraku.  (Dyrekcja Komunikacji Strategicznej Armii Ukraińskiej za pośrednictwem AP, akta)

PLIK – To niedatowane zdjęcie opublikowane przez Dyrektoriat Komunikacji Strategicznej Armii Ukrainy pokazuje wrak tego, co Kijów określił jako irański dron Shahed, który spadł w pobliżu Kobyańska na Ukrainie. Podczas gdy w kraju szaleją protesty, irańska teokracja w coraz większym stopniu demonstruje swoją potęgę militarną za granicą. Obejmuje to dostarczanie Rosji dronów, które obecnie zabijają ukraińskich cywilów, prowadzenie ćwiczeń w regionie przygranicznym z Azerbejdżanem i bombardowanie pozycji kurdyjskich w Iraku. (Dyrekcja Komunikacji Strategicznej Armii Ukraińskiej za pośrednictwem AP, akta)
(Dyrekcja Komunikacji Strategicznej Armii Ukraińskiej za pośrednictwem AP, akta)

READ  Szef straży ONZ: Strajki na ukraińską elektrownię atomową „niepokoją” Ukrainę

Mówi się, że Iran Wzbogacenie uranu osiągnęło 60%. w zakładzie wzbogacania w Fordow, oznaczając niebezpieczny krok w kierunku celu kraju, jakim jest uzyskanie broni jądrowej. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej informuje, że Iran poinformował agencję, że rozpoczął wzbogacanie uranu do wyższych poziomów.

Biden, w nowo wydanym listopadzie. 4 Wideo, mówi, że umowa nuklearna z Iranem jest „martwa”

Broń wymaga 90% czystości, ale poziom, który osiągnął Iran, znacznie przekracza 20% produkcji. Przed porozumieniem nuklearnym z 2015 rco oznacza, że ​​państwo znacznie przekroczyło pułap 3,67% określony w umowie.

Prezydent Rosji Władimir Putin spotyka się z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim w Teheranie, Iran, 19 lipca 2022 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin spotyka się z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim w Teheranie, Iran, 19 lipca 2022 r.
(Strona internetowa prezydenta / WANA (West Asian News Agency) / Wysłane przez REUTERS)

„Czy to jest kraj, z którym wolny świat chce podpisać jakąkolwiek umowę?” — zapytał Barnea. „Nasze oczy pozostaną otwarte i będziemy podwójnie czujni”.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

„Powtarzam moją obietnicę, jak powiedziałem tutaj również w zeszłym roku, że Iran nigdy nie będzie miał broni nuklearnej… nigdy. To jest moje zobowiązanie, to jest zobowiązanie establishmentu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *