Tampa Bay Rays SS Vander Franco oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej

Vander Franco, przesiadka z Tampa Bay Rays, został formalnie oskarżony w Republice Dominikany o wykorzystywanie seksualne i wykorzystywanie seksualne nieletniej.

Prokurator z biura okręgowego Puerto Plata Kelmin Duncan i rzecznik biura prokuratora generalnego Nairobi Viloria potwierdzili Juanowi Recio z ESPN.

Proces Franco trwa od 10 lipca 2023 r., kiedy postawiono mu zarzuty współżycia seksualnego z 14-letnią dziewczynką.

3 stycznia Franco został początkowo oskarżony przez dominikańskich prokuratorów o komercyjne wykorzystywanie seksualne i pranie pieniędzy; Tym samym zarzutom grozi także matka dziewczynki, która miała 14 lat, gdy rzekomy związek rozpoczął się w grudniu 2022 roku. Sześć dni później, po dalszej analizie dowodów, sędzia z Dominikany oskarżył Franco o molestowanie seksualne i psychiczne.

W prawie 600-stronicowym dokumencie uzyskanym przez ESPN i przedstawionym sędziemu na styczniowej rozprawie prokuratorzy podzielili się dowodami, które znaleźli w procesie Franco. Akta zawierają wywiady z dziewczyną i jej bliskimi oraz wiadomości między Franco a dziewczyną.

Major League Baseball i Stowarzyszenie Graczy MLB przedłużyły niedawno urlop administracyjny Franco do 14 lipca, co jest praktycznym posunięciem, aby zyskać więcej czasu do czasu, gdy władze Dominikany będą pracować nad sprawą karną.

MLB wszczęło oddzielne śledztwo w sprawie Franco, które nie zakończy się do czasu rozstrzygnięcia jego sprawy karnej.

Franco (23 l.) zgodził się na przedłużenie kontraktu o 11 lat za 182 miliony dolarów w listopadzie 2021 roku, zaledwie po 70 meczach swojej kariery w lidze.

W raporcie wykorzystano informacje od Jeffa Passana i Aldena Gonzaleza z ESPN.

READ  Strażnicy kontra Yankees ALDS Game 5 składy początkowe i pojedynek na rzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *