Taylor Hawkins: perkusista Foo Fighters

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

„Rodzina Foo Fighters została zdruzgotana tragiczną i nagłą utratą naszego ukochanego Taylora Hawkinsa. Jego muzyczny duch i zaraźliwy śmiech pozostaną z nami na zawsze” – powiedział zespół. na Twitterze. „Nasze myśli są z jego żoną, dziećmi i rodziną i prosimy, aby ich prywatność była traktowana z najwyższym szacunkiem w tym niewyobrażalnie trudnym czasie”.

Według ich strony internetowej zespół miał wystąpić w piątek w Bogocie na Estereo Picnic Festival, a następnie w niedzielę Lollapalooza Brasil.

Według Romeo Reyesa, który powiedział CNN, że podróżował z Salwadoru do Bogoty na festiwal, piątkowy występ został odwołany, gdy fani zebrali się o 23:00.

„Byliśmy w sytuacji, kiedy ogłosili, że Foo Fighters nie wystąpią, ale nie powiedzieli dlaczego. Około 10 minut później pojawiła się wiadomość, że Taylor nie żyje” – powiedział Reyes.

Powiedział: „Nikt nie znał powodu odwołania… Wszyscy mieliśmy złamane serce. Ale jak powiedziałem, nikt nie wiedział, że Taylor nie żyje. Dowiedzieliśmy się po około 10-15 minutach”.

Później na scenie głównej umieszczono świece jako czuwanie dla Hawkinsa, a na ekranach w pięciu scenach pojawił się komunikat „Taylor Hawkins Pour Semper”, co tłumaczy się jako „Taylor Hawkins Forever”.

Wiadomość o śmierci Hawkinsa przyszła dzień po zespole ogłosić Wystąpi na scenie podczas rozdania nagród Grammy w Las Vegas 3 kwietnia.

Pamiętaj Hawkins

Foo Fighters zostało założone w 1994 roku przez Dave’a Grohla, który był perkusistą Nirvany.

Trzy lata później Hawkins pochodzi z Teksasu Przystąp Zespół, który wcześniej był perkusistą w zespole Alanisa Morissette’a.
W rozmowie z Anderson Cooper za „60 minut” w 2014 rokuGrohl mówił o wpływie Hawkinsa na grupę.

„Kiedy masz w zespole perkusistę takiego jak Taylor Hawkins, niekoniecznie tęsknię za tym, żebym był perkusistą – ponieważ mam najlepszego perkusistę na świecie” – powiedział Grohl. „Taylor jest bardziej technicznym perkusistą niż ja teraz”.

READ  Książę Harry ujawnia, czy był w kontakcie z Williamem, Charlesem

W tym samym wywiadzie Hawkins przyznał, że odnalezienie swojego miejsca w zespole zajęło mu trochę czasu, ale Grohl „nigdy tego nie utrudniał”.

Opowiedział też o swojej pierwszej muzycznej miłości, brytyjskim zespole Queen.

„Chciałem być Rogerem Taylorem i chciałem być w Quinn” – powiedział Hawkins. „Chciałem grać na korcie, kiedy miałem 10 lat”.

Zespół został wpisany Rock and Roll Hall of Fame W zeszłym roku jej pierwszy rok kwalifikowalności.

Ostatni występ Hawkinsa odbył się 20 marca na Lollapalooza Argentina. Wiadomość o jego śmierci wywołała falę żalu w mediach społecznościowych ze strony fanów i kolegów muzyków – a wśród hołdów znalazły się filmy z tego ostatniego koncertu.

Członek koncertu Franco Toloni ćwierkanie Nagranie przedstawiające Hawkinsa śpiewającego cover występu Queen „Somebody to Love” 20 marca.

„Kto by pomyślał, że jesteśmy świadkami ostatniego w jego życiu występu Taylora Hawkinsa… szok. Żegnaj, muzyczna bestia” – czytamy w poście Tolony.

Furia przeciwko Tomowi Morello maszyny ćwierkanie: „Niech cię Bóg błogosławi, Taylor Hawkins. Kochałem twojego niepowstrzymanego ducha i niewzruszoną siłę. Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu”.
Dave Grohl mówi, że czytał z ruchu warg z powodu ubytku słuchu

Miley Cyrus, która ma wystąpić w sobotę w Lollapalooza Brasil, powiedziała na Instagramie, że poświęci swój występ w Sao Paulo Hawkinsowi.

Udostępniła również zdjęcie Hawkinsa grającego na perkusji, z podpisem: „Tak będę zawsze cię pamiętać”.

Angielski perkusista Ringo Starr ćwierkanie: „Niech Bóg błogosławi pokój i miłość Taylora dla całej jego rodziny oraz zespół pokoju i miłości”.

Piosenkarz Ozzy Osbourne mówił o postaci Hawkinsa, mówiąc, że „był naprawdę wspaniałą osobą i wspaniałym muzykiem”.

Osborne napisał: „Moje serce, miłość i najgłębsze kondolencje dla jego żony, dzieci, rodziny, zespołu i fanów. Do zobaczenia po drugiej stronie”. Świergot.

Sarah Smart, David de Sola i Melissa Alonso z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Wyjaśnij kontrowersje wokół „Królowej Kleopatry” w serwisie Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *