Taylor Hawkins, perkusista z Foo Fighters, umiera w wieku 50 lat

„Myślę, że bardziej chodzi o naszą osobistą relację niż o muzykę” – dodał. „Szczerze mówiąc, nadal tak jest. Nasza muzyczna relacja – podstawą tego jest nasza przyjaźń, dlatego kiedy wskakujemy na scenę i gramy, tak bardzo się łączymy, ponieważ jesteśmy jak najlepsi przyjaciele”.

Pan Grohl, główny wokalista Foo Fighters, autor tekstów i gitarzysta, grał na perkusji na pierwszym albumie zespołu w 1995 roku i ponownie objął kierownictwo nad ich drugim LP, „The Color and the Shape”, kiedy alternatywa zawiodła . Po dołączeniu do zespołu, pan Hawkins otrzymał zadanie objęcia pozycji jednego z najbardziej zasłużonych, potężnych i lubianych perkusistów współczesnego rocka. Jego barwny talent i poczucie humoru pomogły mu wyrobić sobie miejsce w zespole i przystosował się do procesu twórczego pana Grohla: „Pisze z rytmami, nie tylko w melodiach, ale w rytmach, więc muszę go tam spotkać” Pan Hawkins Powiedział.

Nagrany w skarbcu w Wirginii bez udziału wytwórni płytowej „Nie ma nic do stracenia”, aby wygrać Grammy za najlepszy album rockowy — pierwszą z 12 nagród w karierze dla tamtejszego zespołu.

Na tegorocznych Grammy, na których Foo Fighters mieli wystąpić 3 kwietnia, „Medicine at Midnight” był nominowany do trzech nagród, w tym Best Rock Performance (za „Making a Fire”) i Best Rock Song („Waiting on”). ). Wojna”) i najlepszy album rockowy.

Foo wojownicy byli Wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2021 r., znany ze swojej „rockowej oryginalności z zaraźliwymi haczykami, twarzą w twarz z gitarami, brutalną perkusją i bezgraniczną energią”. Na przyjęciu pan Hawkins powiedział do pana Grohla: „Dziękuję, że pozwoliłeś mi być w twoim zespole”.

Oprócz gry na perkusji, Mr. Począwszy od 2006 roku wydał trzy albumy z pobocznym projektem o nazwie Shy Taylor Hawkins i Coattail Riders. Grał także w zespole coverowym Chevy Metal i progrockowym zespole Devil’s Birds. W zeszłym roku połączył siły z gitarzystą Dave’em Navarro i basistą Chrisem Chaney, by stworzyć zespół o nazwie NHC. Pierwsza EPka grupy, „Intakes & Outtakes”, została wydana w lutym.

READ  Wyniki WWE SmackDown: zwycięzcy, wyniki, najważniejsze wydarzenia i analizy z 29 kwietnia | Raport dotyczący jajników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *