TCU kontra Kansas State, Georgia kontra LSU i nie tylko

Witamy w weekend mistrzostw konferencyjnych.

Po ujawnieniu stadionu College Football Playoff w niedzielę, wszystko, co pozostało do zrobienia, to wyłonienie zwycięzców każdej konferencji w całym kraju. I chociaż zespoły takie jak Georgia i Michigan wyglądają, jakby balansowały na granicy czterech drużyn, TCU prawdopodobnie wygra swoją konferencję, aby zapewnić sobie krajowy tytuł. I po tym USC nr 4 może naprawdę mieć kłopoty Przegrana z Utah w piątkowym meczu Pac-12.

Oto zestawienie każdej z głównych głównych gier dzisiejszej konferencji.

(Uwaga: wszystkie czasy są podane w czasie ET, kursy pochodzą z BetMGM)

Big 12: nr 3 TCU kontra nr 10 Kansas State

Czas: południe ET | Telewizja: ABC | Czcionka: TCU -2,5 | 62 łącznie

Zwycięstwo zapewniło TCU pierwsze miejsce w play-off w historii szkoły. Rogate Żaby nadal mogą być w play-offach nawet po porażce z Kansas State, ale jesteśmy pewni, że fani TCU nie chcą się wypocić. Wildcats grają o swój pierwszy tytuł Big 12 od 2003 roku i dopiero czwarty tytuł w klasyfikacji generalnej. KSU zmierza do Sugar Bowl bez względu na to, co wydarzy się w sobotę.

SEC: nr 1 Georgia kontra nr 14 LSU

Czas: 16:00 czasu wschodniego | Telewizja: CBS | Czcionka: Gruzja -17,5 | Razem 51,5

Bulldogs wydają się być zamknięci w rozgrywkach College Football Playoff bez względu na to, co wydarzy się w sobotę. Tytuł konferencji byłby 14. w historii szkoły i pierwszy od 2017 roku, po przegranej rok wcześniej z Alabamą w meczu o tytuł. LSU, z trzema porażkami, wypada z play-offów, ale potrzebuje wygranej, aby przejść do Sugar Bowl. W przeciwnym razie miska z cytrusami może wołać. LSU ostatnio zdobył tytuł SEC w 2019 roku w drodze do tytułu krajowego.

Wielka dziesiątka: Purdue kontra nr 2 w stanie Michigan

Czas: 20:00 | telewizja: Fox | Czcionka: UM -17 | Razem: 51,5

READ  Byron Buxton uderza 11. wrak w zwycięstwie nad Strażnikami

Wolverines zdobywają dwa tytuły Big Ten z rzędu. Co więcej, wygrana gwarantuje Michigan miejsce w College Football Playoff. Trudno zobaczyć, jak Michigan zostaje wyrzucony z boiska nawet po przegranej, ale rozstawienie jest zdecydowanie zagrożone dla Wolverines. Jest to również duży problem dla Purdue. Boilermakers nigdy nie dotarli do meczu o mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki i mają szansę zdobyć tytuł konferencji po raz pierwszy od 2000 roku. Zwycięstwo zapewniłoby Purdue wycieczkę do Rose Bowl.

ACC: nr 23 Karolina Północna kontra nr 9 Clemson

Czas: 20:00 | Telewizja: ABC | Linia: Clemson -7,5 | Razem: 63,5

Chociaż żadna z drużyn w tym meczu nie ma realnych szans na play-offy, Clemson jest w ósmym meczu o tytuł ACC w ciągu 17 lat. Clemson zdobył sześć kolejnych tytułów ACC w latach 2015-2020, zanim jego passa zakończyła się w zeszłym roku. Tymczasem jest to drugi występ UNC w tytułowej grze ACC. Karolina Północna nie wygrała mistrzostw konferencji od 1980 roku i nie miała dwucyfrowego zwycięskiego sezonu od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *